• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Ne add fel! Igaz a reményhal megdöglött de van új kedvencem a b....rája;). Én bolhapiacon kukáztam a szűrőmet egy uv c lámpával eggyütt, na abban volt rizikó, de bevált.Az eladónak fogalma sem volt mit ad el 10e pénzért.

Nem akarok nagyon panaszkodni de gyakorlatilag elköltöttem ebben a hónapban olyan 60-70 ezer forintot de talán többet is erre az 54 literes akváriumra és még mindig nem az igazi. Kicsit opálos a víz és nem akar tisztulni. Ezt egy másik topicban próbáltuk megfejteni de egyelőre még nincs eredménye, várakozó helyzetbe helyeztem magam de azért dühít mert már mindent kipróbáltam. (Nem a szűrőtől várom el az opálosság megoldását csak ezt a Sera cuccot akartam mielőtt kinn tudni az akváriumból)
Ezzel szemben gyerekkoromban fogtam egy 15 literes akváriumot, beletöltöttem a csapvizet aztán beletettem a guppikat és nem volt az ég egy adta világon semmi baj, ráadásul két hónapon belül tele lett bébiguppival a víz. Nem feltétlenül nehéz dolog ez az akvarisztika de egyszerűen nem akar összejönni és még gyárihibás cuccokba is belefutok, miután a Sera-ról kiderült számomra, hogy gagyi. Tanulópénz...
 
Utoljára módosított:
Eddig nekem is mindig megszűnt pár perc után, de ez már 2 napja, ehh muszáj lesz szétszednem :(
Nekem az 1500-as csinalt ilyet. Darabokra szedtem, semmit nem lattam. Összeraktam, ugyanugy. Sorra kucsereltem a tomiteseket... A hibat a kézi pumpa O gyűrűje okozta. Levegot szivott mellette. Csapagy boltban 80Ft volt ;) Amugy a fedél es a felso kosár szögletes tomiteset leszámítva a tobbi filléres tétel.
 
Melegít a szűrőm?

Szobahőmérséklet 25°C
Akvárium hőmérséklet világítás nélkül 27°C
Akvárium hőmérséklet világítással 28°C

Szeretném ha a szobahőmérsékleten lenne az akvárium is. Létezik, hogy két fokot emel rajta a szűrőm? (JBL Crystal Profi 250)
 
Melegít a szűrőm?

Szobahőmérséklet 25°C
Akvárium hőmérséklet világítás nélkül 27°C
Akvárium hőmérséklet világítással 28°C

Szeretném ha a szobahőmérsékleten lenne az akvárium is. Létezik, hogy két fokot emel rajta a szűrőm? (JBL Crystal Profi 250)
Én is azt vettem észre, hogy a víz 1-2 fokkal melegebb, mint a szobában a levegő. Az okára nem jöttem rá, de a szűrésre gondoltam Én is.
A 27-28 fok egy kicsit sok, vegyél vissza a szoba fűtéséből, ha teheted. Nálunk asszony fázós, meg 2,5 éves tökmag is van, úgyhogy itt "muszáj" a 24-26 fok.
 
Én is azt vettem észre, hogy a víz 1-2 fokkal melegebb, mint a szobában a levegő. Az okára nem jöttem rá, de a szűrésre gondoltam Én is.
A 27-28 fok egy kicsit sok, vegyél vissza a szoba fűtéséből, ha teheted. Nálunk asszony fázós, meg 2,5 éves tökmag is van, úgyhogy itt "muszáj" a 24-26 fok.
Mennyi a víz nálad Beni? 26-28?
 
Nálam a JBL cp e 900 egyszer melegedett érezhetően, amikor egy öngyilkos hajlamú márvány gurámi a beszívó csőbe szorult. Akkor elég ronda hanja volt a szűrőnek és a fedél kifejezetten meleg volt mire hazaértem ,de így nem volt vízmozgás. Az a pár W ami a rotort mozgatja ennyi hőt termelne? Kétlem. A fűtők 50-100W -nál kezdődnek, és annak az a dolga.
 
Sziasztok!Pánikban vagyok ,mert nem találom az e701-esem felső tömítését...Most szedtem szét először,az install után.
A takarítás közben kiszedted és elveszett vagy nem is volt benne?
Szerk.: Sajnos itt a közelben nem tudok olyan helyet, ahol tutira van. Esetleg Pécsen van egy bolt Uránvárosban, ők esetleg be tudják szerezni vagy lehet is nekik.
 
Sziasztok!Pánikban vagyok ,mert nem találom az e701-esem felső tömítését...Most szedtem szét először,az install után.
Melyik tömítést keresed mert kettő is van. Egy a fej alatt,egy pedig a legfelső szűrőkosáron/ Én ezt már kicseréltem tömítés nélkülire, mert nem akart a helyén maradni/
Egyébként egyik sem annyira kicsi, hogy csak úgy elvesszen. Ha volt benne ott lesz az a kosarak között.
 
Sziasztok!
4-5 hete üzemeltem be az 1501-est. Csak egy-két héttel később vettem észre a szekrényben (amikor megmozdítottam a szűrőt), hogy van alatta egy-két megszáradt folt. Teljesen még meg sem száradt, egy kis nedvességet lehetett látni a folt közepén. Jobban megnézve a szűrőt, az oldalán egy vízkövesedett csíkot láttam, ami a fedélnél indult lefelé, de csak egyetlen csík volt. Ezek szerint a fedél alatti tömítés mellett az első napokban egy kevés víz ki tudott jönni. Azóta figyelgetem, de nem volt szivárgás (a kóctömítéses korszakban ilyenkor csak legyintettek a vízvezeték szerelők: ááá, majd eeedagaggya!:)).
Mivel a közeljövőben bele akarok nézni a szűrőbe, mielőtt szétszedem, az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e valaki ilyen jelenséggel és vajon jobban járok-e, ha előre felkészülök egy tömítéscserére? (attól parázok, hogy az összerakáskor rosszabb lesz a helyzet)
 
Sziasztok!
4-5 hete üzemeltem be az 1501-est. Csak egy-két héttel később vettem észre a szekrényben (amikor megmozdítottam a szűrőt), hogy van alatta egy-két megszáradt folt. Teljesen még meg sem száradt, egy kis nedvességet lehetett látni a folt közepén. Jobban megnézve a szűrőt, az oldalán egy vízkövesedett csíkot láttam, ami a fedélnél indult lefelé, de csak egyetlen csík volt. Ezek szerint a fedél alatti tömítés mellett az első napokban egy kevés víz ki tudott jönni. Azóta figyelgetem, de nem volt szivárgás (a kóctömítéses korszakban ilyenkor csak legyintettek a vízvezeték szerelők: ááá, majd eeedagaggya!:)).
Mivel a közeljövőben bele akarok nézni a szűrőbe, mielőtt szétszedem, az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e valaki ilyen jelenséggel és vajon jobban járok-e, ha előre felkészülök egy tömítéscserére? (attól parázok, hogy az összerakáskor rosszabb lesz a helyzet)
Szia! Bekented a tömítést valamivel pl. vazelin? Esetleg a tömítés nem csavarodott meg összeszereléskor? A tömítésen lehet egy pici sorja, az is okozhat ilyet.
 
Szia! Bekented a tömítést valamivel pl. vazelin? Esetleg a tömítés nem csavarodott meg összeszereléskor? A tömítésen lehet egy pici sorja, az is okozhat ilyet.
Na, erről most csupa obszcén poén jutott eszembe :), de próbáljunk komolyak lenni...
Persze, hogy nem néztem meg, hogy a gyári, új tömítés jó-e! Főleg arra koncentráltam, hogy a kosarakat rendesen bele tudjam tenni, hogy a tetejét le lehessen zárni. Nem értettem, hogy miért nem akarnak rendesen a helyükre ülni. Olvastam, hogy más is néha bajlódik ezzel, nem értem, hogy egy ilyen gyártó miért nem tudja ezt "hülyebiztosra" megcsinálni. Aztán a szilikon csövek rögzítésénél a hollandik meghúzására sem találtam semmit, mármint hogy mennyire kell meghúzni azokat. Nem gondolom, hogy maximális nyomatékot kellett volna megadni, de azért lehetett volna valami utalás arra, hogy elég kézzel, vagy használjunk valamilyen szerszámot. Kézzel húztam meg, aztán meg hetekig figyeltem, hogy folyik-e, ázik-e a szekrény, vagy nem :confused:.
Szóval szétszedem a hétvégén, aztán meglátjuk mi lesz.
Köszi a tippeket (y), alaposan átnézem a tömítést. (bízom benne, hogy nem lesz semmi baja, mert ha baja lenne, akkor nem szűnt volna meg a szivárgás, de majd kiderül)
Amúgy hány szétszedés-összerakás után kell/illik cserélni?
 
Na, erről most csupa obszcén poén jutott eszembe :), de próbáljunk komolyak lenni...
Persze, hogy nem néztem meg, hogy a gyári, új tömítés jó-e! Főleg arra koncentráltam, hogy a kosarakat rendesen bele tudjam tenni, hogy a tetejét le lehessen zárni. Nem értettem, hogy miért nem akarnak rendesen a helyükre ülni. Olvastam, hogy más is néha bajlódik ezzel, nem értem, hogy egy ilyen gyártó miért nem tudja ezt "hülyebiztosra" megcsinálni. Aztán a szilikon csövek rögzítésénél a hollandik meghúzására sem találtam semmit, mármint hogy mennyire kell meghúzni azokat. Nem gondolom, hogy maximális nyomatékot kellett volna megadni, de azért lehetett volna valami utalás arra, hogy elég kézzel, vagy használjunk valamilyen szerszámot. Kézzel húztam meg, aztán meg hetekig figyeltem, hogy folyik-e, ázik-e a szekrény, vagy nem :confused:.
Szóval szétszedem a hétvégén, aztán meglátjuk mi lesz.
Köszi a tippeket (y), alaposan átnézem a tömítést. (bízom benne, hogy nem lesz semmi baja, mert ha baja lenne, akkor nem szűnt volna meg a szivárgás, de majd kiderül)
Amúgy hány szétszedés-összerakás után kell/illik cserélni?
Én is csak a szűrőhöz használom a vazelint, máshová szerencsére nincs rá szükség!
A kosarakat alaposan össze kell nyomni, mert a fedél sem megy rá rendesen.
A hollandikat bőven elég kézzel meghúzni, csak a csövet biztosítja lecsúszás ellen nem az vízszigetel. De én is nézegetem tisztítás után, hogy minden a helyén van e.A tömítést szerintem ráér akkor cserélni ha már érzésre nem elég rugalmas. Az a kence az apróbb réseket betömíti és a gumit is rugalmasan tartja. Sok szerencsét a karbantartáshoz.
 
Ha a fejtömítés ereszt, akkor béleld ki a helyét folpack-al, utána meg tedd a helyére a tömítést. ez olyan mintha lenne egy vastagabb tömítésed. Nekem ez bevált legutóbb.
 
Ha a fejtömítés ereszt, akkor béleld ki a helyét folpack-al, utána meg tedd a helyére a tömítést. ez olyan mintha lenne egy vastagabb tömítésed. Nekem ez bevált legutóbb.
Szerintem, nem lesz rá szükségem, de egyszer ez is jól jöhet, ha nagy a baj.
Köszi szépen!
 
Sokan szidják a JBL szűrőket,de nekem még nem volt vele semmi gondom. A kosarak is szinte maguk a helyére csúsznak. A lefogató karokat sem kellett egyszer sem erőltetni. Lehet nem jó hozzá állás, de én a rotort ki se szedem. Amig jól működik minek azt macerálni :)
 
Sokan szidják a JBL szűrőket,de nekem még nem volt vele semmi gondom. A kosarak is szinte maguk a helyére csúsznak. A lefogató karokat sem kellett egyszer sem erőltetni. Lehet nem jó hozzá állás, de én a rotort ki se szedem. Amig jól működik minek azt macerálni :)
Szerintem is felesleges kivenni. Semmi nem tud ott összegyűlni, ami akadályozná a forgását vagy lassítaná. Alig van mit tisztítani rajta, ha kinyitom is. Már 12 éve megy a Crystal Profi 250-em, most ment tönkre a fejtömítés, de ez a fóliás bélelés megoldotta egyelőre.
 
Sokan szidják a JBL szűrőket,de nekem még nem volt vele semmi gondom. A kosarak is szinte maguk a helyére csúsznak. A lefogató karokat sem kellett egyszer sem erőltetni. Lehet nem jó hozzá állás, de én a rotort ki se szedem. Amig jól működik minek azt macerálni :)
Jaj, dehogy szidom, dehogy szidom! Kellett, mint egy falat kenyér! Ha ez jött le, akkor félreértettél.
Nincs elég tapasztalatom vele, biztos azért bénáztam vele az első összerakáskor. A karoknál pedig inkább azt gondolom, hogy kicsit túl lazán be lehet őket zárni. Mintha nem lenne elég vastag a tömítés, vagy túl mély lenne a horony, amibe a tömítés beleül. Persze itt nincs nagy nyomás, de valahogy masszívabbra számtottam. De mondom, nincs vele tapasztalatom, lehet, hogy 100 évig jó lesz.
 
Back
Oldal tetejére