• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Sziasztok!

Egy 100 literes növényes/garnélás aksihoz melyik JBL külső szűrőt ajánlanátok?
E701 vagy az E901 inkább?
Van valami szériahiba, amiről tudnom kellene?
 
Nekem egy 112 litereshez pörög az e901-es, de ahogy látom eléggé határeset. o_O Szóval semmiképp ne vedd a kissebbet inkább legyen a minimum a 901. Ha teheted akkor az e1501-et vedd, ha nem akkor a 901-is jó, de eléggé be fog határolni. Minőségre viszont nincs panaszom, nekem csodásan és nagyon csendben teszi a dolgát. Raktam bele perlonvattát, purigent, a szivacsokat viszont ki kell venni belőle. Szóval Minőség szerintem kiváló, teljesítmény, ekkora akváriumhoz 4-es az 5-ös skálán. Nálam a kosarak is szépen a helyükre mennek. A légtelenítés se macerás, ha mindent úgy csinálsz ahogy leírja a kiskönyve. Tehát egyszóval e901! (kettővel inkább e1501 és akkor pakolhatod minden földi jóval a kosarakat :p)
 
Mivel már lassan 2 hónapja működik, leírnám a véleményem a JBl e1901 szűrőről. Mivel kevesen használják , így én nem találtam sok infót róla, hátha valakit érdekel, és segíteni tudok.

Ami pozitív.: Nagyon sok szűrőanyag fér bele.
A fogyasztása / a gyári 36 watt és a GA. 27 wattjával szembe én két különböző fogy. mérővel is csak 16 wattot mérek/
Előszűrő szivacs / a fej leszedése után nem kell kivenni az összes kosarat, így eltolható a teljes szűrőtakarítás ideje /
Halk / a Tetratec ex 1200 pont ugyanilyen hangos/

Negatív.: A vízmozgatás / ez viszont annyira elmarad a gyári értéktől, hogy ez miatt a pozitívumok sem tuják ellensúlyozni a mérleg nyelvét. Teljesen tiszta, gyári új állapotába, szűrőanyagjaival mértem vízforgatást, csöveket méretre vágva 1000 liter/ óránál többet nem tud, perlon nélkül. Megtömve Eheim sub. pro-val,siporax. és MicroMec-el megtömve meg sem mertem már mérni. Egyértelműen kevesebb mint a gyári szűrőanyagokkal.


Mivel nekem van itthon már egy Tetra 1200 megbántam a vételt, egyértelműen jobban jártam volna még egy Tetrával, ha nem lett volna itthon és kitudtam volna próbálni előtte, akkor a GA.-s árakat figyelembe véve is a két Tetra jobb választás lenne. Persze a plusz 20 ezres árat és a plusz 25 wattos fogyasztást figyelembe veszem akkor is.
 
Nekem egy 112 litereshez pörög az e901-es, de ahogy látom eléggé határeset. o_O Szóval semmiképp ne vedd a kissebbet inkább legyen a minimum a 901. Ha teheted akkor az e1501-et vedd, ha nem akkor a 901-is jó, de eléggé be fog határolni. Minőségre viszont nincs panaszom, nekem csodásan és nagyon csendben teszi a dolgát. Raktam bele perlonvattát, purigent, a szivacsokat viszont ki kell venni belőle. Szóval Minőség szerintem kiváló, teljesítmény, ekkora akváriumhoz 4-es az 5-ös skálán. Nálam a kosarak is szépen a helyükre mennek. A légtelenítés se macerás, ha mindent úgy csinálsz ahogy leírja a kiskönyve. Tehát egyszóval e901! (kettővel inkább e1501 és akkor pakolhatod minden földi jóval a kosarakat :p)
+ 4 év garancia!
 
Nekem egy 112 litereshez pörög az e901-es, de ahogy látom eléggé határeset. o_O Szóval semmiképp ne vedd a kissebbet inkább legyen a minimum a 901. Ha teheted akkor az e1501-et vedd, ha nem akkor a 901-is jó, de eléggé be fog határolni. Minőségre viszont nincs panaszom, nekem csodásan és nagyon csendben teszi a dolgát. Raktam bele perlonvattát, purigent, a szivacsokat viszont ki kell venni belőle. Szóval Minőség szerintem kiváló, teljesítmény, ekkora akváriumhoz 4-es az 5-ös skálán. Nálam a kosarak is szépen a helyükre mennek. A légtelenítés se macerás, ha mindent úgy csinálsz ahogy leírja a kiskönyve. Tehát egyszóval e901! (kettővel inkább e1501 és akkor pakolhatod minden földi jóval a kosarakat :p)

Köszi! Jó tudni.
Lehet, hogy akkor körülnézek az Eheimek körül is, vagy esetleg Tetra 1200-as.


Mivel már lassan 2 hónapja működik, leírnám a véleményem a JBl e1901 szűrőről. Mivel kevesen használják , így én nem találtam sok infót róla, hátha valakit érdekel, és segíteni tudok.

Ami pozitív.: Nagyon sok szűrőanyag fér bele.
A fogyasztása / a gyári 36 watt és a GA. 27 wattjával szembe én két különböző fogy. mérővel is csak 16 wattot mérek/
Előszűrő szivacs / a fej leszedése után nem kell kivenni az összes kosarat, így eltolható a teljes szűrőtakarítás ideje /
Halk / a Tetratec ex 1200 pont ugyanilyen hangos/

Negatív.: A vízmozgatás / ez viszont annyira elmarad a gyári értéktől, hogy ez miatt a pozitívumok sem tuják ellensúlyozni a mérleg nyelvét. Teljesen tiszta, gyári új állapotába, szűrőanyagjaival mértem vízforgatást, csöveket méretre vágva 1000 liter/ óránál többet nem tud, perlon nélkül. Megtömve Eheim sub. pro-val,siporax. és MicroMec-el megtömve meg sem mertem már mérni. Egyértelműen kevesebb mint a gyári szűrőanyagokkal.


Mivel nekem van itthon már egy Tetra 1200 megbántam a vételt, egyértelműen jobban jártam volna még egy Tetrával, ha nem lett volna itthon és kitudtam volna próbálni előtte, akkor a GA.-s árakat figyelembe véve is a két Tetra jobb választás lenne. Persze a plusz 20 ezres árat és a plusz 25 wattos fogyasztást figyelembe veszem akkor is.

Szia!

A Tetra EX1200-as/ JBL E1901 közül melyik mozgatja jobban a vizet?
 
Köszi! Jó tudni.
Lehet, hogy akkor körülnézek az Eheimek körül is, vagy esetleg Tetra 1200-as.




Szia!

A Tetra EX1200-as/ JBL E1901 közül melyik mozgatja jobban a vizet?

A Jbl. A Tetra 850 liter körüli vízmozgatást mértem. /ez még a régi, nem a plusz/
 
Mivel már lassan 2 hónapja működik, leírnám a véleményem a JBl e1901 szűrőről. Mivel kevesen használják , így én nem találtam sok infót róla, hátha valakit érdekel, és segíteni tudok.

Ami pozitív.: Nagyon sok szűrőanyag fér bele.
A fogyasztása / a gyári 36 watt és a GA. 27 wattjával szembe én két különböző fogy. mérővel is csak 16 wattot mérek/
Előszűrő szivacs / a fej leszedése után nem kell kivenni az összes kosarat, így eltolható a teljes szűrőtakarítás ideje /
Halk / a Tetratec ex 1200 pont ugyanilyen hangos/

Negatív.: A vízmozgatás / ez viszont annyira elmarad a gyári értéktől, hogy ez miatt a pozitívumok sem tuják ellensúlyozni a mérleg nyelvét. Teljesen tiszta, gyári új állapotába, szűrőanyagjaival mértem vízforgatást, csöveket méretre vágva 1000 liter/ óránál többet nem tud, perlon nélkül. Megtömve Eheim sub. pro-val,siporax. és MicroMec-el megtömve meg sem mertem már mérni. Egyértelműen kevesebb mint a gyári szűrőanyagokkal.


Mivel nekem van itthon már egy Tetra 1200 megbántam a vételt, egyértelműen jobban jártam volna még egy Tetrával, ha nem lett volna itthon és kitudtam volna próbálni előtte, akkor a GA.-s árakat figyelembe véve is a két Tetra jobb választás lenne. Persze a plusz 20 ezres árat és a plusz 25 wattos fogyasztást figyelembe veszem akkor is.
Szia!
Én Tetra 1200 és az 1501 között vacilláltam, végül a JBL mellett döntöttem (112l-es aki). Ebben a döntésben az elhelyezhető biológiai töltet mennyisége a JBL felé billentette a mérleg nyelvét.
Szeritnem ha arra vagyunk kíváncsiak, hogy a különböző márkájú/típusú szűrők gyári és valós adatai között mekkora a különbség, az első lépésnek mindenképpen annak kellene lennie, hogy pl. a Te esetedben mindkét szűrőből kiveszed az összes töltetet, és megméred úgy a vízszállítást. Ilyen mérést nem csináltál?
 
A Jbl. A Tetra 850 liter körüli vízmozgatást mértem. /ez még a régi, nem a plusz/
Szia!
Én Tetra 1200 és az 1501 között vacilláltam, végül a JBL mellett döntöttem (112l-es aki). Ebben a döntésben az elhelyezhető biológiai töltet mennyisége a JBL felé billentette a mérleg nyelvét.
Szeritnem ha arra vagyunk kíváncsiak, hogy a különböző márkájú/típusú szűrők gyári és valós adatai között mekkora a különbség, az első lépésnek mindenképpen annak kellene lennie, hogy pl. a Te esetedben mindkét szűrőből kiveszed az összes töltetet, és megméred úgy a vízszállítást. Ilyen mérést nem csináltál?


Gyári szűrőanyaggal mértem mindkét esetben. Ennél rosszabb valós adatokat a gyárihoz képest csak a Sera szűrőinél láttam még. Mielőtt megvettem a JBL e 1901-et néztem videókat és ott a e901-nél is 450 liter valós vízmozgatást mértek.

Most számomra ez csak azért fontos mert hosszú a medence és be kellett üzemelni még egy külső szűrőt az átellenes oldalra.
 
A Tetra 1200 az szerintem teljesen jó a Ga szűrőválasztási segítségben leírt számok. 180-200 liter. Viszont a Jbl szerintem nem birkózik meg 300 literrel, magában. Én 250 literig mondanám. De ez az én szubjektív véleményem.
 
A Tetra 1200 az szerintem teljesen jó a Ga szűrőválasztási segítségben leírt számok. 180-200 liter. Viszont a Jbl szerintem nem birkózik meg 300 literrel, magában. Én 250 literig mondanám. De ez az én szubjektív véleményem.
Köszönöm, akkor valószínűleg inkább Tetra lesz, elég nagy az árkülönbség.
Hacsak nem sikerült elcsípni egy garanciás JBL-t használtan olcsón.
 
Gyári szűrőanyaggal mértem mindkét esetben. Ennél rosszabb valós adatokat a gyárihoz képest csak a Sera szűrőinél láttam még. Mielőtt megvettem a JBL e 1901-et néztem videókat és ott a e901-nél is 450 liter valós vízmozgatást mértek.

Most számomra ez csak azért fontos mert hosszú a medence és be kellett üzemelni még egy külső szűrőt az átellenes oldalra.
Köszi a választ!
Nyilván a szükséges áramlási sebességnek meg kell lenni, gondoltam, hogy ezért is jártál utána.
Nem is Neked szánom az alábbiakat, csak éppen nem tudok aludni...
Szóval csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert sok - akvarisztikában - tapasztalatlan kolléga (olyan mint én:shame:) olvassa ezeket a hsz-eket, akik talán csak(!) ez alapján döntenek szűrő és szűrő között, miközben sok más fontos szempont is van, ráadásul a kapott eredmények mellé a mérések lényeges körülményei sincsenek megemlítve.
A mindannyiunk által emlegetett emelőmagasság három részből tevődik össze: a geodéziai szintkülönbségből, a hosszmenti veszteségből (amely függ a csőátmérőtől, hossztól, anyagtól, felületi érdességtől, meg még tudomisénmitől) és a helyi veszteségekből (ilyeneket okoznak az átmérőváltozások, a szerelvények, az akárhányfokos iránytörések, stb). Valamennyi veszteség felírható magasságként, így a három összegét, a teljes veszteségmagasságot kell a szivattyúnak leküzdenie. Ezt hívjuk a köznyelvben emelőmagasságnak. Minél nagyobb a leküzdendő emelőmagasság, annál kisebb a vízszállítás.
Két szűrőszivattyú mérés alapján történő összehasonlítása esetén az azonos geodéziai szintkülönbséget és az azonos hosszmenti veszteséget elhanyagolható különbségek mellet könnyű biztosítani. Meglátásom szerint a szűrőanyag okozta veszteség (szűrőellenállás) inkább helyi veszteségként értelmezhető, és ez az, ami azonos mértékben nemigen biztosítható (a többi, helyi veszteséget okozó körülmény is könyen lehet azonos).
Ez azért van, mert (főként) a gyárilag berakott szűrőanyagokat esetében szűrőnként (és persze akár tálcánként is) eltérő anyagokkal, az ezekhez tartozó eltérő tulajdonságokkal találkozhatunk, és ezak azok, amik előre ki nem számítható, de nagyon is különböző mértékben képesek a "gyári" megadott vízszállítási értékeket csökkenteni. Ergo minden szivattyú a gyári érték más-más %-át tudja csak, de a nagyobb eltérés egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb szivattyút takar. Az ilyen alapon történő minősítésnek így nem is látom értelmét.
Ez a "gyári" érték különben is vicces: ez az az elméleti vízszállítás, amire a szivattyú ~0m emelőmagasság esetén képes. Ugyanígy az emelőmagasság: a szivattyú itt nagyjából 0l/s vízszállításra képes... A lényeg a két végpont közötti jelleggörbéről volna leolvasható, ha volna olyan...
Szóval, mivel én tudtam, hogy 112l-ben az 1501-es és az 1200-as is akár vihart is kavarhat, ezért a töltetmennyiség volt nálam a döntő (és nem bántam meg:)(y)).
 
Egyébkét miért nem mindegy, hogy 500 vagy 900 liter a flow-ja, ha egyébként az áramlás elég ahhoz, hogy körbekeverje az akváriumot?
A víz így is, úgy is ugyanannyi időt tölt a szűrőben.
 
Egyébkét miért nem mindegy, hogy 500 vagy 900 liter a flow-ja, ha egyébként az áramlás elég ahhoz, hogy körbekeverje az akváriumot?
A víz így is, úgy is ugyanannyi időt tölt a szűrőben.


Ha az 500 elég akkor nem feltétlen kell olyat venni ami valósan a dupláját tudja hacsak nem nagyobb a szűrőanyag tartály miatt veszi az ember. A vízmozgatáson meg lehet csökkenteni, a nyomó ágon, ha sok lenne .

Én azt írtam, hogy 300 literre ha elég ez a 10 literes bio szűrőanyag mennyiség akkor a flow lesz a kevés hozzá, hogy kellően átmozgassa az akvárium vizét. 1900 liter helyett gyári szűrőanyagokkal új, teljesen tiszta állapotban is szinte csak a felét tudja a vízmozgatásnak ami rá van írva. Nekem kevés, olyan 1300-1400 literre gondoltam, ezért vettem meg. Így kellett egy másik külsőt is beüzemelnem, mert nálam megállt a mulm a szűrővel átellenes sarokban.
 
Ezt azért gondold át... Kb azt mondtad, hogy mindegy, hogy 50-nel vagy 100-al mész, akkor is ugyanannyi utat teszel meg egy óra alatt...
@boviz azt hiszem, erre gondolt:
Képzeletbeli akváriumunk 60l-es, a változtatható teljesítményű szivattyúnkat állítsuk be 60l/óra teljesítményre. Ekkor egy óra alatt a víz minden litere 1 percet fog a szűrőben (aminek térfogata pont egy liter) tölteni. Állítsuk feljebb a teljesítményt 120l/órára. Ekkor ugyanaz a liter víz kétszer fél percet, vagyis újra csak 1 percet tölt a szűrőben.
Vagy a logika rossz? Lehet, de akkor elhatárolódok magamtól...
 
@boviz azt hiszem, erre gondolt:
Képzeletbeli akváriumunk 60l-es, a változtatható teljesítményű szivattyúnkat állítsuk be 60l/óra teljesítményre. Ekkor egy óra alatt a víz minden litere 1 percet fog a szűrőben (aminek térfogata pont egy liter) tölteni. Állítsuk feljebb a teljesítményt 120l/órára. Ekkor ugyanaz a liter víz kétszer fél percet, vagyis újra csak 1 percet tölt a szűrőben.
Vagy a logika rossz? Lehet, de akkor elhatárolódok magamtól...
Ez a gondolatmenet tökéletesen helyes. Az 1*1 = 2*0,5-el.
Viszont mivel az áramlási sebesség pont a duplája, ezért közel sem biztos, hogy mind a kettő alkalmas az ideális biológiai szűréshez. Mindenesetre Én arra gondoltam, hogy "1 kanyarral" mennyit van a víz a szűrőben.
 
Ezt azért gondold át... Kb azt mondtad, hogy mindegy, hogy 50-nel vagy 100-al mész, akkor is ugyanannyi utat teszel meg egy óra alatt...
Átgondoltam és továbbra is azt számolom, hogy bizony így van. :)
Nem beszéltem megtett útról, csak szűrőben töltött időről. @Zosan értelmezése az, amire gondoltam, igen.
A kérdés akkor az, hogy van-e olyan minimális áramlási sebesség, ami alatt romlik a biológiai szűrés minősége a szűrőben? Ha igen, mennyi ez? Valószínűleg a szűrő közeg által megvalósított szűrési felülettől is függ.
 
Sziasztok! :)

Én szombaton beüzemeltem egy JBL E1901-et egy 150x50x60-as akiba, merthogy nem volt rossz az ára és gondoltam, ha nem jó, akkor jó lesz egy kisebbe, de őszintén szólva eddig teljesen elégedett vagyok vele.

Meghagytam a két oldalsó előszűrőt, az aljára ment a gyári MicroMec, meg egy szivacs, három kosárba Matrix, kb. 6 liter, a negyedikbe még egy kétcentis Mátrix-réteg, arra perlon és a végén 500 ml Seachem Purigen.
A nyomóágra esőztetőt tettem és a jobb oldali rövidebb oldalra raktam fel és így kb. a front 40%-ig, kb. 60 centire szinte vízszintesen tolja ki a vizet, úgyhogy nekem elég jól forgat. Mondjuk sügeres akvárium, úgyhogy nincs benne növény, csak szikák és kövek, így a növények nem fogják vissza, de az aljáról rendesen felkaparja a kulát, amit a sügerek kitesznek, úgyhogy még azon is gondolkodom, hogy ha kb. két héten belül, amikor majd megnézem, mennyire tömődtek el az oldalsó előszűrők, szóval ha addig nem csökken drámaian a teljesítménye, akkor kiveszem a rásegítő belső szűrőt és csak egy sima áramoltató pumpát teszek be a helyére.

Mindezek mellett, bár talán az 500 ml Seachem Purigen miatt, de kristálytiszta a víz.
 
Sziasztok!

1 évet használtam JBL e901-et egy 180l es akváriumba, elsö külsö szüröm volt gyári töltettel, nem volt máshoz hasonlítási alapom.. nem is volt vele semmi gondom, tudtam melette simán aludni..
Lecseréltem egy JBL e1501-es re itt a töltetet variáltam már, micromac 1,5kg, ADA Bio Rio 2Kg, Seachem Purigen 100ml, 1réteg unibloc, majd a normál combi bloc.
Teljes légmentességet elérni kicsit nehézkes volt, de hibátlanul müködik! Megondolom kétszer is az EHEIM szériát! a csöcsatlakozó adapterben nincsenek fogaskerekek nincs mi eltörjön..
4 év garancia nem mindegy..
 
Back
Oldal tetejére