• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech First down

Szia! Csapvízzel sokkal nehezebb egészségesen fenntartani az akváriumot. Ha már ennyi időt és energiát fektettél bele, érdemes lenne kipróbálni RO vízzel, hogyan működne. Ajánlom hozzá a GA-s GH plus vízkeménység növelőt.
 
Hosszú idő után ide is...
Mivel karácsony előtt a gyermek akváriumába elkezdtem a beszerzést lecsaptam egy IKEA-s szatyornyi dekorra B33fbelly fórumtárs jóvoltából. Ebben a csomagban találtam néhány darabot, amiket elkezdtem forgatni-egymáshoz rakni, és kisült belőle ez:

Bazira megtetszett, de még meglehetősen új volt a kocka, így nem akartam/mertem szétbombázni, csak összeraktam.
Az itteni naplók tanulmányozása közben találtam egy HS-re vonatkozó mondatot valakitől: Rakd össze, nézegesd egy hónapig, ha még mindig tetszik, beteheted az akvába. Csak kb idézet, de megfogadtam. Kerülgettem kb 3 hónapig, de egyre inkább azt gondoltam, hogy ennek vízben a helye.
Közben februárban lecsaptam @Czimtom fórumtárstól egy Tropica nano-szettre, ami szintén elpihent a szekrényen.
Kitört a víruspánik, így tolódott a remake-rescape (a családban csak én nem dolgozom home officeban, így se időm-se helyem nem volt jóformán semmire),de április közepén már tudtam bolti átvételre halat rendelni a Vadvilágból, így összekötöttem a halbeszerzést némi növényvásárlással és neki tudtam állni az átalakításnak.
Az előző scape-ből némi staun és anubiason kívűl csak a vizet tartottam meg, így innen
indult az új story
A talaj most Tropica, a táptalaj ismét Deponit Mix, a technika maradt a régi, mindössze a lily lett üveg, a szívóoldalra pedig GA-s fekete műanyag skimmeres befolyó került (de remélhetőleg ezt cserélni tudom majd szintén üvegre)
Majd jópár óra múlva ide lyukadtunk ki:

A fán és a köveken-kavicsokon anubias és bucephalandra green, elöl némi eleocharis mini és stau, a fa mögül crypto kandikál ki, hátul ludwigia rubin, hygrophila siamensis 53B és rotala rotundifolia.
A "beültetés" után kb egy héttel vettem a bátorságot a CO2 bekötéséhez (féltem, hogy kicsinálom a Sirt, így nem mertem bekötni...), azóta az is megy, 0-24-ben, percenként 5-6 bubi sebességgel - az idevonatkozó topicban olvastam, hogy a GA-ban is így megy/ment anno.
Most így állunk:
 
Back
Oldal tetejére