• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Van 2db e1501-esem, mindkettőben cseréltem rotor+tengelyt, mert zörögtek. Most a vadiújakkal is ugyanúgy zörögnek. Mit lehet ilyenkor még megnézni?
 
Sziasztok.


JBL CristalProfi e402 elbírna egy 96l-es akváriummal? Sok növény, pár nanaohal és garnéla.
... 01-eket használok már egy pár éve, és nem vagyok megelégedve velük,mert a konstrukciójuk, elég gyenge. Ezért is fogok áttérni a Eheimre.
Egy 901, megy teljes gőz erővel 126 liter alatt. Ép hogy elketyeg, de úgy hogy 2-3 hetente ki kell takarítani. Ézt tapasztaltam.
A konstrukció miatt, egy rossz pont. Évek alatt a műanyag elfáradt, és a kialakitot karmok, ahol a leszoritó csatik beakadnak, le törnek. A légtelenitő pumpa is gyakran leragad. Az nem igazán jó, ha minden szűrő pucolásnál szét kell szedni a teljes fejét, hogy bezsirozuk.
Adapter csapoknál, szintén elgyengűl a szorító, és elkezd szívárogni.
Nem ajánlom.
 
Szerintem egyébként annak ellenére hogy 5 év alatt azért nálam is széthullott az e401 vannak érvek mellette.
  • Keveset fogyaszt
  • 4 év garancia szerintem egyedülálló
  • nagyon klassz csendes
  • Elég olcsó, ha megnézed Ft/literben talán a legjobb
  • Alkatrészeket elérhetők az öt éves szűrőhöz
De tény hogy rettentő bosszantó, hogy évek óta gyártják kb ugyan azt a hibás konstrukciót, ami pár év után kb mindenkinél ereszt.
 
Szerintem egyébként annak ellenére hogy 5 év alatt azért nálam is széthullott az e401 vannak érvek mellette.
  • Keveset fogyaszt
  • 4 év garancia szerintem egyedülálló
  • nagyon klassz csendes
  • Elég olcsó, ha megnézed Ft/literben talán a legjobb
  • Alkatrészeket elérhetők az öt éves szűrőhöz
De tény hogy rettentő bosszantó, hogy évek óta gyártják kb ugyan azt a hibás konstrukciót, ami pár év után kb mindenkinél ereszt.
Szerintem ez nem rossz konstrukcio. Egyszeruen karban kell tartani.
 
Szasztok!
Belevágtam egy 702-be. 60 lietres kockát forgat. Kérdésem az lenne hogy a nyomó ágon mennyi az-az egészséges folytás amin nem erölködik a szűrő? Mert egyenlőre folytás nélkül vihart csinál.
 
Szasztok!
Belevágtam egy 702-be. 60 lietres kockát forgat. Kérdésem az lenne hogy a nyomó ágon mennyi az-az egészséges folytás amin nem erölködik a szűrő? Mert egyenlőre folytás nélkül vihart csinál.
Én a nyomó oldalon nem folytanam. Nálam mindig folyt. Inkább Spin pipeal próbáltam megfogni az erős áramlást. Az elég biztonságos megoldást
 
Én a nyomó oldalon nem folytanam. Nálam mindig folyt. Inkább Spin pipeal próbáltam megfogni az erős áramlást. Az elég biztonságos megoldást
Megerositem. Sajna jbl ilyen. Ha nyomoagat fojtasz, szivaroghat, ha a szivoagat, akkor levegot szurcsol. Szuroanyag teren sokat javithatsz, ami tori a nyomast jo esellyel, vagy ahogy javasoltak, spinner vagy poppi. Utobbi inkabb kockakba vagy rovidebb aksikba.
 
Megerositem. Sajna jbl ilyen. Ha nyomoagat fojtasz, szivaroghat, ha a szivoagat, akkor levegot szurcsol. Szuroanyag teren sokat javithatsz, ami tori a nyomast jo esellyel, vagy ahogy javasoltak, spinner vagy poppi. Utobbi inkabb kockakba vagy rovidebb aksikba.
Köszi a választ!
60-as kocka üveg. Alsó rekesz gyári dupla szivacs, a közepső korongokat kivettem, és a felette lévő rekeszbe is seachem matrix ment. Így belefért az egy liter. Megnézem mennyire telítődik majd és a felső gyári szivacs helyére perlon megy majd. Egyenlőre az esőztető furatait növeltem meg, vagyis kísérletezek vele még. Egy-két fokkal jobb lett.
Még az lenne a kerdésem hogy a szívó ágat mennyire engedjem le. Most a talajtól 1 centire van, szerintem mehetne feljebb, úgy a magasság kétharmadára. Teljesen be van tolva.
 
Utoljára módosított:
Nézegetem a JBL e902-őt de több helyen is olvastam, hogy a fejnél folyik és nem csak a tömítésnél, hanem a fejen belül is ami kifolyik a szűrő oldálára.Ez vajon csak elvétve történik egy-egy szűrővel, vagy igaz erre a tipusra és mindegyiknél előbb utóbb bekövetkezik?
 
Nézegetem a JBL e902-őt de több helyen is olvastam, hogy a fejnél folyik és nem csak a tömítésnél, hanem a fejen belül is ami kifolyik a szűrő oldálára.Ez vajon csak elvétve történik egy-egy szűrővel, vagy igaz erre a tipusra és mindegyiknél előbb utóbb bekövetkezik?
Szerintem nagyjabol mindegyiknel elofordul, legalabbis az en 3 ilyen tipusu szurom (e701, e402, e900) mind ilyen volt. a jo hir hogy ha nincs kedved foglalkozni vele egy 4000 forintos alkatreszt kell cserelni ketevente kb. Ha pedig normalisan karbantartod, zsirozod az ogyuruket, nem igazan jon elo.
Apro kellemetlenseg, hogy a csapok szuper apro ogyurui folynak amiket nem arul senki kulon, es csavarozni kell hogy hozzaferj.
jbl-cristalprofi-csocsatlakozo--csap-adapter--e400-401-402--e700-701-702--e900-901-902.jpg
 
Szerintem nagyjabol mindegyiknel elofordul, legalabbis az en 3 ilyen tipusu szurom (e701, e402, e900) mind ilyen volt. a jo hir hogy ha nincs kedved foglalkozni vele egy 4000 forintos alkatreszt kell cserelni ketevente kb. Ha pedig normalisan karbantartod, zsirozod az ogyuruket, nem igazan jon elo.
Apro kellemetlenseg, hogy a csapok szuper apro ogyurui folynak amiket nem arul senki kulon, es csavarozni kell hogy hozzaferj.
View attachment 97176
Köszönöm szépen, ez nem hangzik vészesnek.Az o gyűrűkkel mit lehet csinálni, ha nem árulják őket?
 
Back
Oldal tetejére