• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Nnaaa... Kicseréltem a belső négy O-gyűrűt is. Ugyanúgy buborék jön a nyomóágon 😭 😭 😭
Mit kellene még tennem?
 
A szuro motorja vizallo. Tedd a kadba, es zuhannyal kezd el rafolyatni a vizet. a csovek csatlakozasanal is . Ahol levegotsziv ott abba hagyja ha vizet kap.
Nem biztos hogy ott a baj. Ha a szívott résznél megy be a levegő, akkor a szívattyú előtti résznél tippelek, és nem a nyomot résznél. A szívott rész nekem azt jelenti, hogy már a tartályba keletkezik levegő. Valahol be tud szívni levegőt.
 
Nnaaa... Kicseréltem a belső négy O-gyűrűt is. Ugyanúgy buborék jön a nyomóágon 😭 😭 😭
Mit kellene még tennem?
Nézd már meg légyszíves, hogy a tartály ház, nincs e megsérülve, és a gumi tömítés nem tud tömiteni. Normálisan, indításkor a felső részt(motor rész) rá kell hogy rántsa a tartályra, így keletkezik a vákum. Ha ez nem történik meg, akkor tud fals levegőt szívni,és akkor én arra tippelek hogy a tömítés nem tud tömiteni, sérült a tartály pereme.
 
Az nem tudom merre lehet... Összesen nem 6db tömítés van az adapteren?
Update!
Megvettem az új adaptert, 100% teljesítményen ugyanúgy levegőt nyom. Ha kb visszaveszik 60%-ra, akkor tünetmentes. Valakinek esetleg ötlet? Be lehet így üzemelni? Nem szeretném ha kitermelné a cc 200 liter vizet...
 
Update!
Megvettem az új adaptert, 100% teljesítményen ugyanúgy levegőt nyom. Ha kb visszaveszik 60%-ra, akkor tünetmentes. Valakinek esetleg ötlet? Be lehet így üzemelni? Nem szeretném ha kitermelné a cc 200 liter vizet...
Mennyi ideig üzemelted? hogy mégmindig levegőt nyom. Kb. 8-10 óra még megszünik a levegő, és ez az a levegő ami a szűrő e megrekett, a szűrő közeg közt és a rotornál.
Próbáld lassan megbilenteni a szűrőt, mindenfelé, még halodd hogy jönn a levegő. Ha továbbra is ez a probléma, akkor már nem tudok mit mondani. Ilyennel még nem találkoztam. Passzolok. Én 901, és 401-est használok, de ilyenel még nem találkoztam.
 
nálam akkor kezdett el mindig levegőt szívni valahol, ha már nem volt képes elég vizet szívni (eltömődött a garnélavédő kosár, vagy szívó ág kis rései). Le is cseréltem emiatt, mert idegesített hogy kéthetente falsot nyomott...
 
A motorba is bemegy a levego, azaz hallod ahogy bezorog, vagy csak latod a buborekokat ahigy betolja az akvariumba?
Ami érdekes, hogy csak teljesen nyitott nyomóágnál csinálja...folytva kb 60%-ra, és hibátlan halk működés. Szerintem a motorba is bemegy amúgy, mert olyankor elég hangos.
 
Ami érdekes, hogy csak teljesen nyitott nyomóágnál csinálja...folytva kb 60%-ra, és hibátlan halk működés. Szerintem a motorba is bemegy amúgy, mert olyankor elég hangos.
Nyisd ki teljesen, bilensd meg minden irányba a szűrőt, ameddig hallod hogy nyomja kifelé a levegőt. A nagy része ki fog jönni,de kell neki az a pár óra még megszünik teljesen.
 
Back
Oldal tetejére