• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL CristalProfi szűrők, vélemények, tapasztalatok

Köszönöm szépen, ez nem hangzik vészesnek.Az o gyűrűkkel mit lehet csinálni, ha nem árulják őket?
Biztosan le lehet vadaszni oket, en teflonszalaggal korbetekertem a csapot, es arra tettem vissza a gyurut zsirozas utan. Igy tomit egy darabig. egyebkent pedig csereltem az egesz alkatreszt, mialatt hibat kerestem. GA-ban megrendeltek nekem.
 
Hidraulikai szervizben érdemes megpróbálni O gyűrőt keresni. Miskolcon tudok egyet. A mi nincs nekik pár nap alatt meghozzák.
 
Tegnap elhoztam a GA-ból többek között a JBL e902 szűrőt is, meg vettem a gyógyszertárba vazelint.Azért ott mert ez már csak itthon jutott eszembe.
Szóval szerintetek már így original állapotában, az első indulás előtt is érdemes bekenni a rotor tengelyét, a rotort meg a fejtömítést?
 
Tegnap elhoztam a GA-ból többek között a JBL e902 szűrőt is, meg vettem a gyógyszertárba vazelint.Azért ott mert ez már csak itthon jutott eszembe.
Szóval szerintetek már így original állapotában, az első indulás előtt is érdemes bekenni a rotor tengelyét, a rotort meg a fejtömítést?
nem hiszem hogy sokat szamit, de legalabb szarazon megnezed, ismerkedsz vele artani nem fog. :)
 
Tegnap elhoztam a GA-ból többek között a JBL e902 szűrőt is, meg vettem a gyógyszertárba vazelint.Azért ott mert ez már csak itthon jutott eszembe.
Szóval szerintetek már így original állapotában, az első indulás előtt is érdemes bekenni a rotor tengelyét, a rotort meg a fejtömítést?

A rotort és a tengelyt sem szabad kenni semmivel. Csak a tomiteseket és csapokat.
 
Van egy e902- es szűrőm amit 1 hónapja vettem 42.000Ft-ért a GA-ban.Szerintem határeset nekem ez a szűrő, ezért gondolkodom, hogy el kéne adnom és vennék egy Eheim 2217-et.Szerintetek mennyiért lehet eldani?
 
Sziasztok! Szűrő vásárlás előtt állok és egy jbl cristal profi e 1502-t néztem ki magamnak egy 200 literes akvát kellene szűrnie. Kérdésem hogy mennyire megbízhatóak ezek a szűrők? Egy atmanhoz képest mennyire hangos? Valami esetleg amire figyelni kell? Előre is köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok.
Úgy nagy általánosságban van különbség az egyes szériáknál, például az e701 és e702 között? Van esetleg "minőség javulás" az e702 javára?
 
Sziasztok! Van egy szinte új e1502-es szűrőm, amit egyelőre nem tudtam még eladni. Hogy érdemes tárolni, hogy a tömítései ne menjenek tönkre? Vazelinnel lekentem, de összerakva vagy szètszedve jobb tárolni?
 
Nem hiszem, hogy van jelentősége. Gyárilag a dobozában is össze van rakva. Úgy is áll akár sokat is. Gondolom nem évekig akarod árulni :)
 
Sziasztok! Újrakezdőként (13 év után) szeretném a segítségetek kérni. Szeptemberben indítottam egy kis 30-as kockát, több-kevesebb sikerrel. JBL e402-es szűrőt választottam, sajnos nem nagyon fért el más a szekrényben. A kifolyóra tettem egy Aquario skimmert. A problémám az, hogy tisztítás után kb. egy hétig van elég áramlás a skimmerhez, utána már nem lehet beállítani, de a lilly sem tudja eléggé mozgatni a vízfelszínt. Ez azzal is jár, ha a tisztítás után zöld a drop checker, rá egy hétre citromsárga.
Amit észrevettem, hogy a "propeller" szabadon forog a rotormágneshez képest, csak egy bütyökben akad meg, így nem tud teljesen körbefordulni. Akinek van ilyen szűrője, meg tudná mondani, hogy ez probléma-e?
 
Sziasztok! Újrakezdőként (13 év után) szeretném a segítségetek kérni. Szeptemberben indítottam egy kis 30-as kockát, több-kevesebb sikerrel. JBL e402-es szűrőt választottam, sajnos nem nagyon fért el más a szekrényben. A kifolyóra tettem egy Aquario skimmert. A problémám az, hogy tisztítás után kb. egy hétig van elég áramlás a skimmerhez, utána már nem lehet beállítani, de a lilly sem tudja eléggé mozgatni a vízfelszínt. Ez azzal is jár, ha a tisztítás után zöld a drop checker, rá egy hétre citromsárga.
Amit észrevettem, hogy a "propeller" szabadon forog a rotormágneshez képest, csak egy bütyökben akad meg, így nem tud teljesen körbefordulni. Akinek van ilyen szűrője, meg tudná mondani, hogy ez probléma-e?
Szia!
Csak a szűrővel kapcsolatban: Nincs ilyen szűrőm, de más típusnál tapasztaltam hasonló megoldást. A lényege az, hogy induláskor a propeller ne terhelje a mágnest, megtudjon mozdulni. Aztán, ha pár fokot eltud szabadon mozdulni a mágnes, akkor a kis pöcök beakad, és attól fogva a másnessel együtt forog a propeller is. Azokban a szűrőkben, ahol merev kapcsolat van propeller és a mágnes között (a szürők többsége ilyen) egy viszonylag kis elkoszolódás is ahhoz vezethet, hogy nem indul el a motor, csak zizeg. (Ide-oda rángatózik a mágnes.) A fix rögzítés hátrányát jellemzően azért nem tapasztalják a fórumtársak, mert
- rendszeresen karbantartják a szűrőjüket, nem hagyják, hogy belül elkoszolódjon.
- 0-24-ben megy szűrő, tehát az újraindulás problémája nem jelentkezik.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Csak a szűrővel kapcsolatban: Nincs ilyen szűrőm, de más típusnál tapasztaltam hasonló megoldást. A lényege az, hogy induláskor a propeller ne terhelje a mágnest, megtudjon mozdulni. Aztán, ha pár fokot eltud szabadon mozdulni a mágnes, akkor a kis pöcök beakad, és attól fogva a másnessel együtt forog a propeller is. Azokban a szűrőkben, ahol merev kapcsolat van propeller és a mágnes között (a szürők többsége ilyen) egy viszonylag kis elkoszolódás is ahhoz vezethet, hogy nem indul el a motor, csak zizeg. (Ide-oda rángatózik a mágnes.) A fix rögzítés hátrányát jellemzően azért nem tapasztalják a fórumtársak, mert
- rendszeresen karbantartják a szűrőjüket, nem hagyják, hogy belül elkoszolódjon.
- 0-24-ben megy szűrő, tehát az újraindulás problémája nem jelentkezik.
Köszönöm szépen a választ! Akkor ez valószínűleg így jó, csak nem tűnt fel, amikor összerakta, lehet, hogy még szorult a műanyag.
Viszont így továbbra sem tudom, hol van a baj. Egy heti, egészen minimális kosz ennyire lefojtaná a szűrőt?
 
Köszönöm szépen a választ! Akkor ez valószínűleg így jó, csak nem tűnt fel, amikor összerakta, lehet, hogy még szorult a műanyag.
Viszont így továbbra sem tudom, hol van a baj. Egy heti, egészen minimális kosz ennyire lefojtaná a szűrőt?
Azért pontosítani kellene: mi az, hogy "szabadon forog"? Amit én említettem, az az, hogy a propeller el tud mozdulni a mágneshez képest kb. 10-20 fokot tud elfordulni! Tehát nem szabadon forog, aztán egyszer-egyszer beakad!
Ha nálad valóban szabadon forog, az baj.
 
Azért pontosítani kellene: mi az, hogy "szabadon forog"? Amit én említettem, az az, hogy a propeller el tud mozdulni a mágneshez képest kb. 10-20 fokot tud elfordulni! Tehát nem szabadon forog, aztán egyszer-egyszer beakad!
Ha nálad valóban szabadon forog, az baj.
Nem teljesen szabadon, kb. 320-340 fokot, aztán megakad. Azon viszont átugrani biztosan nem tud, legalábbis erőltetve sem sikerült.
Viszont akkor holnap próbálok venni egy másik rotort, és kipróbálom.
 
Back
Oldal tetejére