• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

megfogtam a lámpát, minimum+1 értéken van és hideg. Holnap rányúlok erősebbre állítva, kíváncsi leszek a hőtermelésre.
Lehet, hogy egy fos kínai cucc, de az ára töredéke az Adaénak és világít. Majd a sarkokba nem ültetek fényigényes növényt ...
 
Azért van itt a fórumon high tech nano akva Chihiros lámpával, és működik, szóval annyira szerintem nem kell félni tőle.
Az egyetlen ok, amiért én még tartózkodom tőle, hogy ugyebár garancia nincs rá, ezért még tapasztalatokra várok, hogy meddig bírja. :)
 
Na akkor a képek:
 

Attachments

  • a001IMGP5554.jpg
    a001IMGP5554.jpg
    406.3 KB · Megtekintések: 21
  • a001IMGP5567.jpg
    a001IMGP5567.jpg
    329.6 KB · Megtekintések: 19
  • a002IMGP5562.jpg
    a002IMGP5562.jpg
    429.2 KB · Megtekintések: 18
  • a006IMGP5555.jpg
    a006IMGP5555.jpg
    775.3 KB · Megtekintések: 18
  • a07IMGP5559.jpg
    a07IMGP5559.jpg
    247.8 KB · Megtekintések: 20
Nagyon tetszik a hangulata az akvának. Remélem nem lesznek gondok a háttérből (algásodás miatt), nagyon tetszik ebben az akvában. :)
Köszönöm szépen!
Amit csak lehet elrontottam, kezdve a szivárgástól.
Aztán a MC várt kb 1 hetet a dobozban, látszik is szegényen.
Az Alternathea r mini és az Ammania alig érvényesül az Anubias mellett, teljesen más irány lett mint az elején.

A szűrés egyenlőre jónak mutatkozik, majd meglátjuk mit tud!
 
Tegnap volt 10 napos az akvárium az újraindítás óta és szégyenszemre ma csináltam az első kb 20% os vízcserét.
Így nézünk most ki:
View attachment 16281
Szia! Technikai kérdésem lenne, a hátsó polcos szűrőd hány liter? Gondolom a minimum méretet az adja, hogy kézzel még be lehessen nyúlni az aljáig.
Vettetek egy standard akváriumot, majd vágattatok a hátfalnak üveget két beömlőnek és fakkokra osztottátok?
 
Szia,
kb így!

akv01P5058.jpg

A nagyobb (115L) nél külön medencét ragasztattam az akvárium mellé, ennél ahogy írtad is az akváriumból lett leválasztva a szűrő a hátfallal.
akv5.jpg akv4.jpg akv3.jpg


A nano-ban a szűrő kb 11L (30x10x35). Most hirtelen nem találok olyan képet amin jobban látszik, ezek sem tisztességes - csak kézből durrantott illusztrációk!
 
Szia,
kb így!
Köszönöm az infókat! :) Ha majd lesz időd, még dobsz 1-2 képet. A Nano-nál 11L azért tisztességes térfogat még úgy is, hogy annak egy részét használod ki szűrőanyaggal.. 3L is már 10%, azért az már nem piskóta! Ja és a fűtőt is simán el lehet dugni hátul.
Anno tengeri akváriumoknál olvasgattam hasonló megoldásról, ott nagy arányban az ún. "berlin" módszer szerint élőkővel, és alsópolcos akváriummal szűrik (+ jellemzően lehabozó ) őket. Ennek nyomán egy újabb kérdés merül fel bennem nano kapcsán. Ha eltömődik a befolyó rész, vagy tegyük fel a szivacs szűrő, (szűrőanyagoknál nincs bypass) akkor a kis szivattyúd elkezdi leszívni a szűrőrekeszekből a vizet és benyomni az akváriumba ami túlfolyhat. (ez mondjuk elég extrém eset lenne) A 115-ös medencénél pedig áramszünet miatt ha nem kapja fel a vizet a szívó ágon a szivattyú (aminek a csöve az akvi felső élei felett fut át), hasonló eset állhat fenn (?). Ez utóbbi a kicsinél nem fordulhat elő, mert a hátlapon, vízszint alatt van két befolyód ha jól látom, és ez elég biztos megoldásnak tűnik.
 
a 115-ösnél a szívóágat mindig egy másik pumpával indítom tisztítás után pl.
A nagyobbnál már bevált, ezért is indítottam a nanot is így. Nekem még nem nagyon volt bajom vele ...

Ha a nano összeállt akkor újratelepítem a 115-öst is, már az itt látottak alapján!
(az "itt" a Naplóban bemutatott csodákra vonatkozott)
 
Köszönöm az infókat! :) Ha majd lesz időd, még dobsz 1-2 képet. A Nano-nál 11L azért tisztességes térfogat még úgy is, hogy annak egy részét használod ki szűrőanyaggal.. 3L is már 10%, azért az már nem piskóta! Ja és a fűtőt is simán el lehet dugni hátul.
Anno tengeri akváriumoknál olvasgattam hasonló megoldásról, ott nagy arányban az ún. "berlin" módszer szerint élőkővel, és alsópolcos akváriummal szűrik (+ jellemzően lehabozó ) őket. Ennek nyomán egy újabb kérdés merül fel bennem nano kapcsán. Ha eltömődik a befolyó rész, vagy tegyük fel a szivacs szűrő, (szűrőanyagoknál nincs bypass) akkor a kis szivattyúd elkezdi leszívni a szűrőrekeszekből a vizet és benyomni az akváriumba ami túlfolyhat. (ez mondjuk elég extrém eset lenne) A 115-ös medencénél pedig áramszünet miatt ha nem kapja fel a vizet a szívó ágon a szivattyú (aminek a csöve az akvi felső élei felett fut át)


Ez elég ronda így, lehet, hogy a kifolyót lecserélem egy Lillyre, jobbnak tűnik, mint az esőztető és úgyis maradt egy 12/16 a nanóból.
 
a 115-ösnél a szívóágat mindig egy másik pumpával indítom tisztítás után pl.
A nagyobbnál már bevált, ezért is indítottam a nanot is így. Nekem még nem nagyon volt bajom vele ...

Ha a nano összeállt akkor újratelepítem a 115-öst is, már az itt látottak alapján!
(az "itt" a Naplóban bemutatott csodákra vonatkozott)
Vannak előnyei ennek a szűrési módszernek. Többek között ha valaki ügyes kezű és megcsinálja, viszonylag olcsó és erős szűrést lehet kihozni belőle. :)
Nagy akváriumoknál a legszembetűnőbb a különbség, ahol mondjuk 2db 2080-as Eheim kellene, ezzel szemben egy épített szűrőakvárium olcsóbb. Tény, hogy az nem igazán plug-and- play.
szerk.: én még sosem építettem hasonlót, de olvasgattam róla ezt-azt. Nem is beszéltem eddig olyannal, aki készített/használt volna ilyet, ezért is örülök, hogy megosztod velem a tapasztalataid.
 
Nem biztos, hogy én vagyok a megfelelő ember, én tanulni jöttem ide, tényleg.
Amit tudok ezzel kapcsolatban azt természetesen szivesen megmutatom, de úgy érzem én még az akvarisztika iskolapadjában ülök ...
 
Back
Oldal tetejére