• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foliázd le az akit, hogy az amanok ne tudjanak elmászni, én ezt csinálom 3 hete :D
Amit ezek itt éjjel lerendeztek, engem arra indít hogy darabonként fóliáztam le őket. ;)
Mondok négy okot, amiért soha ne tegyetek friss akváriumba Amanot:
Talaj, parvula, mc, hc. :D
Amúgy összesen csak pár szál, és az összképen nem is látszik, de azért elmondtam egy csendes "fohászt" mikor reggel azzal fogadtak, hogy Főnök! Sikeresen teszteltük az ültetés és a talajfektetés minőségét... [emoji14]

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok!

Ma 11 napos az akvárium:

27056058325_e4fe1ab625.jpg

A növényeken a fejlődés jelei még annak ellenére is nagyon látványosak, hogy az Amanok folyamatosan ritkítják a gyepet.
A Mayaca viszont szerintem nem érzi jól magát. Össze vissza tekereg, és kócolódik, ahelyett hogy jó stemhez méltó módon az ég felé törne. :(
Most levágtam pár centire hogy kiegenesedhessen, de ha nem embereli meg magát, akkor itt bizony valaki repül... :p
Ma egyébként ismét vízcsere volt, és moha ültetés.
@TZ és a mazochizmusom szavára hallgatva végül úgy döntöttem, hogy egyetlen mohát se fogok ragasztani.
Az elgondolásom alapja az volt, hogy így csak olyan helyre tudok ültetni, ahol a résekben a természetben is megülnének a növények.
Ez a Fissi-lávakő párosításnál remekül működik. Még a minden mást igen próbára tevő garnélák se bírnak vele, de a Riccardia-fa kombó már bizony folyamatos munkát bíztosított a számomra.
Részint a dobozban még egységesnek kinéző Riccardia a csipeszelgetés közben ízekre esett szét, másrészt a fa sem igazán értette, miért is kellene neki helyet biztosítania az új jövevénynek... :rolleyes:
Végül a csipesz csak a lehullott darabok összeszedegetésére maradt, a darabokat kézzel próbáltam a hallottak alapján először a fa hasadékaiba tolni, majd tépőzár szerűen egymáshoz kapcsolni.
Ma a fentiekig jutottam. Kíváncsian várom, mi marad belőle holnapra! :D
A hardscape-n is történt némi alakítás.
Részint a bal hátsó sarok a kellő növény mennyiség hiányában némileg lejjebb került. (később természetesen pótlom majd),
másrészt beraktam még egy ágat jobbra előre, ami viszont így képről nézve nekem sem igazán jön be, mert túl egy irányba tör a másik felette, és hátul elhelyezkedő darabbal.
A jó az lenne, ha lejjebb tudnám engedni, de ehhez az alatta lévő ág sajnos útban van. Szóval egyelőre barátkozunk, gondolkozunk...
 
@TZ és a mazochizmusom szavára hallgatva végül úgy döntöttem, hogy egyetlen mohát se fogok ragasztani.

Az ammónia teszt nélküli lakóköltöztetésért vállalom a teljes felelősséget. :D

De azt pontosítsuk, hogy a riccardia nem ragasztását nem javasoltam direkt módon, csak elmondtam, hogy én nem szoktam ragasztani. És azt is elmondtam, hogy valószínű debil vagyok. :meh:

Egyébként egészen természetes látvány így, hogy nem random kerestél nekik helyet, hanem a lehetőségek diktálták hová is kerüljenek. (y)
Szerintem szuper! :)
 
Az ammónia teszt nélküli lakóköltöztetésért vállalom a teljes felelősséget. :D

Most hogy már látom, mindenki életben maradt, én is. :D

De azt pontosítsuk, hogy a riccardia nem ragasztását nem javasoltam direkt módon, csak elmondtam, hogy én nem szoktam ragasztani. És azt is elmondtam, hogy valószínű debil vagyok. :meh:

Direkt módon perdsze direkt nem mondtad, az viszont szerintem nyilvánvaló, hogy hiába is tagadnád, mi tudjuk hogy, de Bill vagy!
upload_2016-5-16_23-57-40.jpeg

Egyébként egészen természetes látvány így, hogy nem random kerestél nekik helyet, hanem a lehetőségek diktálták hová is kerüljenek. (y)
Szerintem szuper! :)

Szerintem is szuper, de a természetes látvány igazából én leszek, ahogy holnap csipeszelgetem a három milis darabokat a gyepről. :p
 
Ha a látványra mész, akkor szerintem tekerj magadra egy lepedőt és úgy csipeszelgess. Szerintem az elenne az autentikus Zen kertészkedés.

Nem vagyok ám olyan szép látvány lepedőben, mint gondolod! :D
Amúgy ez a Mandala szórás tényleg elgondolkodtató. Lehetne dekorhomokkal is művelni az akváriumban, aztán beindítani a szűrőt, és lásd milyen mulandó is a világ. ;)
 
Nem vagyok ám olyan szép látvány lepedőben, mint gondolod!

Hát izé... és ha nem készítenél fényképet közben magadról, vagy ha mégis, akkor ha nem osztanád meg esetleg? o_O

:ROFLMAO:

Amúgy ez a Mandala szórás tényleg elgondolkodtató. Lehetne dekorhomokkal is művelni az akváriumban, aztán beindítani a szűrőt, és lásd milyen mulandó is a világ.

Hú, ez már elég magas szint lenne. Én csak azt csináltam napi rendszeres lelkigyakorlatként, hogy az aláírásomban látható akvárium dekorhomokjáról csipesszel egyesével felpakoltam azokat az amazonia bogyokat, amiket éjszaka lehordtak a garnélák. Aztán másnap megint, és megint, és így szépen minden nap, amíg a parvula meg nem fogta rendesen. Szuper volt! Szerettem. :hungry:
 
A mai nap postára adtam a régi lámpámat, és erről az jutott eszembe, hogy mivel a naplók elején szokásos rövid kis összefoglaló nálam teljesen elmaradt, ezért nem is ejtettem még szót új csodámról, a "Nahát! Nekünk is éppen ez a termék jutott az eszünkbe" :p
cég termékéről, a Chihiros Aquasky A601-ről.
Nos ez a fotonágyú már kinézetre sem a legszebb lámpák közé tartozik, de a gyári adatok még úgy is igen elgondolkodtatónak tűntek, hogy tudtam, kínai kéz gépelte be arab számokkal. :D
Csak a képszerűség kedvéért, és a valós képet pótolandó:
Adott egy lámpa, amit ~50 centi hosszan , három sorban telezsúfoltak 5730-as LED-ekkel, majd azt állították, hogy a 117 LED által fogyasztott 39Wattból kihoztak 5800 lument...
Nosza rendeljünk egyet! (persze előtte lamentáljunk még vagy fél évet :rolleyes:)

A lámpa megjön, a tápegység átalakító nélkül europai. Kezdem sejteni, itt valami komolyabb probléma lesz.
Adnak hozzá egy mini dimmert, (Növekszik a drámai feszültség.)
és egy átalakítót is, hátha mégsem jól jelöltem az EU csatlakozót. Ez már több, mint ijesztő... :vamp:
Megyek a konektorhoz. A lámpa működik. Persze fogalmam sincs mennyi az a 5800 lumen, de ez bizony bevilágítja a szobát! :)
Nekiállok összerakni, és meg is van a bibi. Az egyik csavar öntvényhibás, így a lámpát nem lehet összeszerelni. :(
De, és ez egy igazi fordulat a történetben, adtak hozzá egy ötödik csavart is! :cool:

Így aztán elkészült, és egy valami már biztos igaz! Ez a lámpa bizony csúnya. :D
Felrakom az akváriumra, és próbálom megmérni, hogy vízfelszínen mennyi fényt bocsát ki.
Na ez lehetetlen, mert a fénymérőnek álcázott mobil kiakad. Nem lenne persze ilyen gond egy jó kis Luxmeterrel...
Szóval végül 40 centi mélyen mértem meg, az akvárium aljában, és hogy biztos ne legyen összehasonlítható semmivel a teszt végeredménye, tettem ezt teljesen szárazon:
Az akvárium közepén 7850 lux.
Még mindig a lámpa alatt , de a két szélen 5870 és 4600 lux. Nem asszimetrikus a lámpa, csak ennyit számít a jobb oldalt az akvárium mellett lévő fal.
Középen az akvárium előfalánál 4540, a két szélen 2800 és 2600 lux, szóval két ilyennel már egész szépen be lehet majd pirítani az akváriumot.

Apropó pirítás! És itt jön a fekete leves...
A lámpa hűtőfelülete igen erősen alulméretezett. Már közvetlenül bekapcsolás után is érezhetően melegszik, de huzamos használat után szabályszerűen éget.
Megérinteni még éppen lehet, de megfogni bizony esélytelen, és ez nem túl jó ómen a LED-ek élettartama szempontjából.
Ilyen a régi lámpámmal soha nem volt. Azt vígan markolászhattam volna naphosszat. Már ha ilyesmire vágytam volna. :D
Arra jutottam, hogy mivel a 601-est úgyis dimmerelni szeretném az Arduino vezérlőmmel, és a széleken bizony már elég kevés a fény, ezért veszek még egyet, és mindkettőt 75%-os teljesítményen üzemelem majd.
Így a maximális fényerőn is tudok kissé növelni, valamint a hőtermelést is sikerül talán emberi mértékre csökkentenem.
Nyáron meg majd jöhet az aktív hűtés, meg a déli sark... :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Adott egy lámpa, amit ~50 centi hosszan , három sorban telezsúfoltak 5730-as LED-ekkel, majd azt állították, hogy a 117 LED által fogyasztott 39Wattból kihoztak 5800 lument...

Csak hogy legyen itt egy lux eloszlás az ADA Aquasky 602(!)-ről. :)
1347426205-3181459788.jpg

A lámpa önmagához képest csúnya, vagy az igazi Aquasky-hoz képest?
 
A lámpa hűtőfelülete igen erősen alulméretezett. Már közvetlenül bekapcsolás után is érezhetően melegszik, de huzamos használat után szabályszerűen éget.

Mivel én paranoid vagyok, ezért egy ilyen terméket biztosan nem hagynék ott egész napra felügyelet nélkül. Amikor ledeztem a hűtőfelületet 8 db 20x20x2mm aluminium L idom adta. Ezekre voltak ragasztva a ledcsíkok. A tápegység meg ipari volt, mindenféle védelemmel. Kellemes kézmeleg volt a nap végén vagy még annál is hűvösebb. Pedig aztán azok a legerősebb ledek voltak amit lehetett venni itthon.
A dimmelés jó ötlet. Ha jól rémlik akkor a hőtermelés exponciális. De lehet csak okoskodok. Majd a gyakorlat megmondja.
 
Ez mind szép és jó, de azért egy fotó sokat segítene. :D

Minden kívánságod így teljesüljön Bandesz! ;)
27004709402_d0e1cf16c4.jpg
27098870935_335835014e.jpg

Csak hogy legyen itt egy lux eloszlás az ADA Aquasky 602(!)-ről. :)

Hát ez bizony igen meggyőző! :)
Amúgy eszembe se jutott volna összemérni egy valódi ADA Aquasky-al :D, de ha mégis akkor úgy lenne fair, ha nem a 602-höz, hanem a "mintául szolgáló" 601-hez hasonlítanánk szintén 40 centin rajzolt fénytérképpel,
vagy nekem kellene még egy A601 meg egy luxmérő, ami nem akad ki 12 centire a lámpától. :rolleyes:
Persze az ADA egy ilyen összehasonlításban is simán nyerne, de azért legalább induljunk egy vonalról a nyúlnak öltözött teknőssel! :ROFLMAO:
Az viszont szinte biztos, hogy az ADA Aquasky-on nem tudsz tojásrántottát sütni, szóval bebe! :p

A lámpa önmagához képest csúnya, vagy az igazi Aquasky-hoz képest?

Nézd meg magad! Csúnya ez, bármihez is hasonlítod! (y)

Mivel én paranoid vagyok, ezért egy ilyen terméket biztosan nem hagynék ott egész napra felügyelet nélkül. Amikor ledeztem a hűtőfelületet 8 db 20x20x2mm aluminium L idom adta. Ezekre voltak ragasztva a ledcsíkok. A tápegység meg ipari volt, mindenféle védelemmel. Kellemes kézmeleg volt a nap végén vagy még annál is hűvösebb. Pedig aztán azok a legerősebb ledek voltak amit lehetett venni itthon.
A dimmelés jó ötlet. Ha jól rémlik akkor a hőtermelés exponciális. De lehet csak okoskodok. Majd a gyakorlat megmondja.

Kézenfekvő ötlet lenne a vízhűtés is :), de ahogy írtad, én is inkább az exponenciális hőtermelésre építek a két lámpával.
Amúgy egy jó hőmérővel egy lámpán is tesztelhető, hogy pl. ugyanazon ideig különböző fényerősségen égetett lámpa milyen hőmérsékletűvé válik, és máris igazoljuk az elméletet...
 
Amúgy egy jó hőmérővel egy lámpán is tesztelhető, hogy pl. ugyanazon ideig különböző fényerősségen égetett lámpa milyen hőmérsékletűvé válik, és máris igazoljuk az elméletet...

Egy mindreader vagy. Pontosan erre gondoltam! :)
 
Minden kívánságod így teljesüljön Bandesz! ;)
Sorolhatom? :joyful:

Nézd meg magad! Csúnya ez, bármihez is hasonlítod! (y)
Tudok egy megoldást: ha ennyire nem tetszik, önzetlenül(!) elcserélem a 2x24-es quad lámpámra.:D

A 601-es ADA lampion:
Light housing unit size / W570×D68×H10mm
Clear stand size / W600×D94×H120mm
Voltage / AC100〜240V 50/60Hz
Power consumption / 30W
Current consumption / 900mA ±5%
Luminous flux / 2,520〜2,850lm
Color temperature / Around 7,000K
LED / 0.4W / each×63
LED lifetime / Over 30,000hrs
Operating temperature range / 0〜35℃
 
Sorolhatom? :joyful:


Tudok egy megoldást: ha ennyire nem tetszik, önzetlenül(!) elcserélem a 2x24-es quad lámpámra.:D

A 601-es ADA lampion:
Light housing unit size / W570×D68×H10mm
Clear stand size / W600×D94×H120mm
Voltage / AC100〜240V 50/60Hz
Power consumption / 30W
Current consumption / 900mA ±5%
Luminous flux / 2,520〜2,850lm
Color temperature / Around 7,000K
LED / 0.4W / each×63
LED lifetime / Over 30,000hrs
Operating temperature range / 0〜35℃
Egy napra egy kivánság. Nem vagyok én a tündérkeresztanyád... ;)
Egy mindreader vagy. Pontosan erre gondoltam! :)
Na akkor valamikor meg is valósítom, ha lesz rá időm. Elvileg a DS18B20 vízhőmérőm 85C-ig megbízhatóan mér...

Tapatalk-kal küldve...
 
Arra jutottam, hogy mivel a 601-est úgyis dimmerelni szeretném az Arduino vezérlőmmel, és a széleken bizony már elég kevés a fény, ezért veszek még egyet, és mindkettőt 75%-os teljesítményen üzemelem majd.
Nem tudom, mennyiért vetted azt a csini/csihi lámpát, de 2 árából már nem jönne ki egy ada 501-es? http://www.greenaqua.hu/hu/ada-aquasky-601-60cm-led-lampa.html
Szerk.: szörföztem kicsit, és elég tág határok között mozog a lámpa ára. Először a 30-40 ezret találtam, majd két kattintással később 12-t. o_O
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, mennyiért vetted azt a csini/csihi lámpát, de 2 árából már nem jönne ki egy ada 501-es? http://www.greenaqua.hu/hu/ada-aquasky-601-60cm-led-lampa.html
Szerk.: szörföztem kicsit, és elég tág határok között mozog a lámpa ára. Először a 30-40 ezret találtam, majd két kattintással később 12-t. o_O

Ez az 501 a 601, amikor le van értékelve? :p
Amúgy szerencsére ezen már nem kell lamentálnom mert már megrendeltem a 2. lámpát is. ;)
 
Back
Oldal tetejére