• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Nem biztos, hogy én vagyok a megfelelő ember, én tanulni jöttem ide, tényleg.
Amit tudok ezzel kapcsolatban azt természetesen szivesen megmutatom, de úgy érzem én még az akvarisztika iskolapadjában ülök ...
Én is így vagyok ezzel, semmi gond!
 
Az akvárium kb. 1 hónapos.
Az anubiasok szépek, elhullajtottak pár levelet, de jönnek az újak.
A MC ugyanígy, ültetés után kezdett barnulni a közepe, de folyamatosan jönnek a szép, új, élénkzöld hajtások.
A reineckii mini-ből az egyik, akire rámászott az anubias az eltűnt, a másik köszöni megvan.
Az anubias minik közül pár ledobta a leveleit, de a rizóma hajt, él.
Kb. Ennyi.
Az oto-k és a zöld neonok köszönik jól megvannak, holnap érkezik hozzájuk 10 Blue Carbon Rili.
MC P6015.jpg
 
Az anubiast nehogy kivedd, szerintem pont az a jó, hogy ilyen nagy! Talán 1-2 kisebb redmoor ágacskát beraknék mögé úgy, mintha abból nőttek volna ki.
Tetszik a kocka, szép a háttér.
Én viszont nem raknék bele olyan sok halacskát, vigyázz, hogy ne telepítsd túl!
Szép munka.
 
Az anubiast nehogy kivedd, szerintem pont az a jó, hogy ilyen nagy! Talán 1-2 kisebb redmoor ágacskát beraknék mögé úgy, mintha abból nőttek volna ki.
Tetszik a kocka, szép a háttér.
Én viszont nem raknék bele olyan sok halacskát, vigyázz, hogy ne telepítsd túl!
Szép munka.

Köszönöm szépen, hogy megnézted!
Még tapogatózom, de sokat már nem változtatnék rajta,
Ma belekerült 10 blue carbon rili.
Zöld neont még szeretnék 4-5 db ot, de mást nem terveztem.
Sok lenne?
 
2 zöld neon, 10 kék garnéla 3 oto
Mivel épített szűrésed van mátrixal, elég erős lehet, hogy elbírjon még 3 neont. De az tény, hogy eléggé határon mozognál velük és figyelni kell, nehogy algaháború hadszíntere legyen az akid. :)
 
Túlnépesíteni nem szeretném, nem érzem magam sem felkészültnek, sem motiváltnak verseny-akvárium építésére. Valamiféle fenntartható egyensúlyra törekszem.
A garnélák nem járulnak ehez hozzá a tisztogatásukkal? Amano-t direkt a mérete miatt nem vettem (+ nincs kékben :D )
 
Túlnépesíteni nem szeretném, nem érzem magam sem felkészültnek, sem motiváltnak verseny-akvárium építésére. Valamiféle fenntartható egyensúlyra törekszem.
A garnélák nem járulnak ehez hozzá a tisztogatásukkal? Amano-t direkt a mérete miatt nem vettem (+ nincs kékben :D )

Hozzájárulnak, de azért nem ők az alap építő kövei az aki egyensúlyának. Mivel valamennyi alga keletkezik mindenképp, azt felcsipegetik (meg amit még jónak látnak pl. lopnak halkaját, stb.) és neked nem kell vele szórakozni. Ha gyenge a szűrésed és nem elég gyorsan bonja az ammóniát algásodhat minden (pl. mennyi mátrixod van benne?), persze csipegetnek ekkor is a még több algából, de nem a garnéla fogja megoldani az eredeti problémát. Sőt, nem fogja magát jól érezni az ammónia és/vagy nitrit miatt. A lakókat meg etetni kell, az ebből fakadó terhelést pedig a szűrőnek kell viselni.
Nem vagyok jós, csak tippelni tudok és érzésre (nekem is) kicsit határ esetnek tűnik, de akár működhet is. :D Esetleg valami gyorsan növő növényt érdemes bele tenni.
Szóval no para, próbáld ki, max csuklani fogok! :ROFLMAO::)
 
még egy a lakók közül.
Belakták, szétszóródtak az akváriumban, viszont itt-ott látok zöld pont és fekete ecset-alga kezdeményeket.
Azt hiszem egy picit csökkentem a világítást és tekerek még rá a pumpára ...
 
Előszöris az üvegen látom ugyan azt a zöld algát, ami nálam is vendég. :)
Én a túl erős fényre tippelek. Nálam fénycsöves a lámpa, tehát emelnem kellene, nálad talán dimmelni kellene kevesebbre a fényerőt, vagy a világítás idejét csökkenteni. Mennyit világítasz most?
Ecset, fonál: szűrő nem koszolódott el? Bár friss az akva, ezért nem értem, kb. kizártnak tartom, hogy ennyi idő alatt koszolódjon a szűrő. Azért át kellene vizsgálnod, hogy átmegy-e rajta rendesen a víz, ahogy kell. Illetve, hogy nem túl erős-e az áramlat.
Ecsetalga általában akkor jön, ha a szűrő túlzottan koszolódik és/vagy nincsenek tartva az előírt vízcserék, illetve nagyon rásegít, ha túl nagy az áramlás.
A többi algát nem találom egyelőre, de részletezhetnéd. :)
 
Illetve kevésnak találom a stem növényedet. Ha többen lennének és szépen nőnének, lehet jót tennének. Felvennék a maradék tápanyagot, kevesebb maradna az algának, illetve látni lehetne rajtuk a növénytáp hiányt/túladagolást. :)
 
Ja igen, látom a növényeken is a zöld algát. Még mindig a sok fény/kevés CO2-re gyanakszom. Mivel low tech, így a fény lesz sok szerintem. :)
 
Ja igen, látom a növényeken is a zöld algát. Még mindig a sok fény/kevés CO2-re gyanakszom. Mivel low tech, így a fény lesz sok szerintem. :)

Köszönöm a választ!
Algásba is írtam, co2-m nincs, lehet, hogy átmenetileg kellene bele?
A fényt mindenképp csökkentem+ tettem bele 100ml Purigent
 
Back
Oldal tetejére