• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Betta lakosztály

Bojlis_Tibi

Főkertész
Sziasztok!

Úgy döntöttem hogy közzé teszem a kissebb, 30-as "kocka" akksinkat is :) Ő tulajdonképpen előbb volt mint a 70 literes, de valahogy soha nem kapott akkora figyelmet, pedig egy kis ékszerdoboz ő is. Lassan másfél éves, átment már pár változáson, ahogyan azt a mellékelt képek is fogját mutatni. Jelenlegi formájában igazából nem mutat túl sokat (főleg képeken), viszont teljesen algamentes, a növények szárnyalnak, az élőlények remekül vannak, az amanok hatalmasra nőttek, imádom őket és ez mindennél többet ér jelenleg :) Az amanók közül rendszeresen van 2-3 hatalmas nőstény akik tele vannak picikkel, egyszer talán belefogok a brakk vizes sztoriba, mert nagyon jó lenne ha megmaradnának a bébik :) Igazából tervezem hogy csinálok belőle valami rendes scapet, de az egész talajt cserélném, mert már bele van keveredve teljesen a régi La plata sand és ronda. Viszont akkor 2 hétre ki kellene vennem minden élőlényt és nem igazán tudnám addig hová tenni őket...szóval egyelőre marad a "mostoha" sors

A paraméterek:
Üveg:
Dennerle nano cube 30x30x35
Szűrés: Dennerle sarokszűrő, biológiai töltettel+Eheim skimmer kb napi 2x5 percet megy
Világítás: JBL LED Solar Nature+Solar Effect RGB (ez megmaradt egy régi aksiból, ami fedélbe helyezhető volt, neoncső helyére, nem mutatós de eredményes :D )
Talaj: Amazonia Ver.2+Power sand basic
Dekoráció: láva kő, seyru kövek
Víz: RO víz visszasózva, GH/KH 6-3, heti 50% vízcsere
Tápozás: GA tápok (hétfő, szerda, péntek 1-1 pumpa macro/micro)+Seachem Flourish Excel (napi 1 pumpa)
Élőlények: 14db Főnix razbóra, 10db amano és 2db sün csiga
Növények: Anubias nana bonsai, Bucephalandra Sp. Mini red Rotala Rotundifolia és Marsilea Hirsuta

Így indult 2021 őszén
IMG_3240.JPG
Aztán volt minden IS :D

IMG_9990.jpg
IMG_2217.jpg
Jelenlegi formája pedig ilyen:
IMG_5374.jpg
Virágokat hoznak a Bucék :)
2BE46C63-1D9B-4812-ACDD-FBC137816F4E.jpeg
 
Legjobb tudomásom szerint nem, a Buce rizomáról szaporodik, de ha tévedek majd kijavít valaki :)
Korrekt.
Víz fölött valószínűleg szaporodik ivarosan is. De majd megkérdezem az unokatestvéremet, mert ő biológus.
Sokan tartják víz fölött wabiban. Virágról sok beszámoló van, magról még nem hallottam. Ha képes rá, akkor az a hazájában lehet. @mmccannon Mary megmondja, ha rosszul gondolom. 🙂
 
Sziasztok! :)

Megszületett az új berendezés, elkészült a betta lakosztály :) A bucék maradtak, kiegészült egy kis Stauro-val, Cameroon mohával, Fissidens fontanussal, Super reddel és egy kis Lobelia cardinalis minivel és a Phillanthus fluitans.

A talaj 4.5 kg ADA La Plata sand, az első sorban APT talajkapszulákkal. 3-4 kg dragon stonehól ragasztottuk össze a scape-et. Az előtérbe majd valószínüleg szórok egy kis dragon stone zúzalékot, a részletek miatt.

IMG_0544.jpeg
IMG_1010.jpeg
IMG_7659.jpeg
 
Sziasztok! :)

Megszületett az új berendezés, elkészült a betta lakosztály :) A bucék maradtak, kiegészült egy kis Stauro-val, Cameroon mohával, Fissidens fontanussal, Super reddel és egy kis Lobelia cardinalis minivel és a Phillanthus fluitans.

A talaj 4.5 kg ADA La Plata sand, az első sorban APT talajkapszulákkal. 3-4 kg dragon stonehól ragasztottuk össze a scape-et. Az előtérbe majd valószínüleg szórok egy kis dragon stone zúzalékot, a részletek miatt.

View attachment 177145
View attachment 177146
View attachment 177147
Nagyon szép! A Crypto flamingoval mi lett?
 
Köszönöm! Odaadtam egy barátomnak, akinek rengeteg cryptoja van, jó helyre került :)
Kinőtte az akvát vagy teljesen más okból? Csak azért kérdezem, mert nekem is van és nem tudom, hogy betegyem-e egy ugyan ekkora akváriumba, mint amiben neked volt.
 
Kinőtte az akvát vagy teljesen más okból? Csak azért kérdezem, mert nekem is van és nem tudom, hogy betegyem-e egy ugyan ekkora akváriumba, mint amiben neked volt.
Annyi oka van hogy az előző scape-ben volt aktív talaj, itt viszont csak homok van. Nem hiszem hogy a crypto brutálisan hosszú és vastag gyökérzete boldogulna a sűrű, összetömörödött homokban.
 
Back
Oldal tetejére