• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szep kis kocka, de ha jol latom az Ammania meg mindig sinylödik kicsit. Nem gondoltal ra, hogy azt a lavakövet kiveszed es leecseteled carboval? Ha jol latom jo ecsetalgas, vagy tevedek?
Köszi. De valóban belepte az ecset. Kicsit tartok attól, hogy kivegyem. Az üvegre van téve, ha kihúznám borulna minden szerintem (meg felkavarodna a mulm). Megpróbálom majd vékony csővel lefröcskölni. De ha mégis ki kellene szedni, akkor inkább újrakezdeném az eddigi tapasztalataimmal, amiket szereztem.
 
Köszi. De valóban belepte az ecset. Kicsit tartok attól, hogy kivegyem. Az üvegre van téve, ha kihúznám borulna minden szerintem (meg felkavarodna a mulm). Megpróbálom majd vékony csővel lefröcskölni. De ha mégis ki kellene szedni, akkor inkább újrakezdeném az eddigi tapasztalataimmal, amiket szereztem.
Akkor probald, meg, hogy leszisvz annyi vizet, amiben a joszagok meg tudnak mozogni, akkor mar kilog a vizböl jo nagy resze es lehet ecsetelni.
De, ha lekapcsolod a szüröt, akkor akar viz alatt is lehet ranyomni a carbot, akkor is kinyirja, csak figyelni kell a dozisra, vagy meg utana vizet cserelni, mert kicsi a kocka... :)
 
Kedden cseréltem perlont a szűrőben. Két hónapos volt már, elég rosszul nézett ki. A vízcserés vödörből három kalandra vágyó kisgarnélát tettem vissza a kockába. Hamarosan nagy kertészkedés lesz csak várnom kell, hogy a fiatal garnélák jobban láthatóak legyenek. Eleocharis acicularist szeretném alaposan vissszavágni. A növények erősödnek, az ammania sp bonsai új hajtásai pedi szépek. Viszont az a tervem, hogy ahol még gyengélkedik ott jobban visszavágom. Az is megfordult a fejemben, hogy a felét eltávolítom és helyette lehetne egy újabb növény... valami magasabb... :rolleyes: Esetleg van valakinek tanácsa?
A blyxa most megállt egy szinten. Nem nagyon lép, de körülötte a marsilea hirsuta folyamatosan terjed, konkrétan a töve mellől közvetlen tört fel most egy új hajtás.
74983
74984
 
Kedden cseréltem perlont a szűrőben. Két hónapos volt már, elég rosszul nézett ki. A vízcserés vödörből három kalandra vágyó kisgarnélát tettem vissza a kockába. Hamarosan nagy kertészkedés lesz csak várnom kell, hogy a fiatal garnélák jobban láthatóak legyenek. Eleocharis acicularist szeretném alaposan vissszavágni. A növények erősödnek, az ammania sp bonsai új hajtásai pedi szépek. Viszont az a tervem, hogy ahol még gyengélkedik ott jobban visszavágom. Az is megfordult a fejemben, hogy a felét eltávolítom és helyette lehetne egy újabb növény... valami magasabb... :rolleyes: Esetleg van valakinek tanácsa?
A blyxa most megállt egy szinten. Nem nagyon lép, de körülötte a marsilea hirsuta folyamatosan terjed, konkrétan a töve mellől közvetlen tört fel most egy új hajtás.
View attachment 74983
View attachment 74984
Nagyon megszerettem a legutóbb vásárolt Cyperus helferit. Fűszerű, de harsogóbb zöld, picit szélesebb levelek, és lassú növekedés.
Egy cserépnyit olyan sokfelé tudtam szedni, hogy bőséggel jutott mind a Mandínerbe, min a Vízalatti füvészkertbe.
Hátulról kivennék "egy sor" (az üvegtől kb. 2 centi szélességben) Ammaniát, és C. helferit raknék a helyébe, ezzel egy vizuális "fű-szendvics" benyomását keltve. Ez csak egy tipp.
 
Nagyon megszerettem a legutóbb vásárolt Cyperus helferit. Fűszerű, de harsogóbb zöld, picit szélesebb levelek, és lassú növekedés.
Egy cserépnyit olyan sokfelé tudtam szedni, hogy bőséggel jutott mind a Mandínerbe, min a Vízalatti füvészkertbe.
Hátulról kivennék "egy sor" (az üvegtől kb. 2 centi szélességben) Ammaniát, és C. helferit raknék a helyébe, ezzel egy vizuális "fű-szendvics" benyomását keltve. Ez csak egy tipp.
Pont a Te naplód volt az egyik, ahonnan próbáltam ötletet meríteni :) Ott a Rotala H'ra-t vettem célkeresztbe, de gyanítom ilyen kicsi akváriumban hátul nem biztos, hogy jól mutatna. De tetszik az ötleted. Remélem sikerül kiműteni a már valószínűleg gombolyaggá összegabalyodott ammania töveket, A blyxa tövet meg lehet előrehozom a szikla elé. Ha erőre kap, akkor szerintem nagyon jól harmonizálna cyperus helferivel.
 
Pont a Te naplód volt az egyik, ahonnan próbáltam ötletet meríteni :) Ott a Rotala H'ra-t vettem célkeresztbe, de gyanítom ilyen kicsi akváriumban hátul nem biztos, hogy jól mutatna. De tetszik az ötleted. Remélem sikerül kiműteni a már valószínűleg gombolyaggá összegabalyodott ammania töveket, A blyxa tövet meg lehet előrehozom a szikla elé. Ha erőre kap, akkor szerintem nagyon jól harmonizálna cyperus helferivel.
Megtisztelő, hogy a füvészkertben próbáltál ihletet meríteni. :)

A H'raval is lehet variálni. Azesetben viszont középről szednék ki Ammaniát, és egy kis pirosas szigetet létrehozni H'raból, amit körbeölel az Ammania. Mivel az magasabbra nő, optikailag meg is nagyobbítaná a kockádat.
Ha szeretnél, szívesen metszek, hogy kipróbáljad.
 
Megtisztelő, hogy a füvészkertben próbáltál ihletet meríteni. :)

A H'raval is lehet variálni. Azesetben viszont középről szednék ki Ammaniát, és egy kis pirosas szigetet létrehozni H'raból, amit körbeölel az Ammania. Mivel az magasabbra nő, optikailag meg is nagyobbítaná a kockádat.
Ha szeretnél, szívesen metszek, hogy kipróbáljad.
Köszönöm szépen a felajánlást, nagyon örülnék neki természetesen. Kellemes érzéssel tölt el amikor rátekintek a kockára, hogy egyes növényt tudok már személyhez kötni :)
 
Köszönöm szépen a felajánlást, nagyon örülnék neki természetesen. Kellemes érzéssel tölt el amikor rátekintek a kockára, hogy egyes növényt tudok már személyhez kötni :)
Relax, mert egy idő után úgyis el fogod veszíteni a fonalat. :D
Szólj, amikor aktuális, és akkor fenem az ollót. ;)
 
A tervem, hogy megújítsam a kockát. A mai vízcserével együtt megtettem az első lépést. Kivettem az ecsettel borított sziklát. Benőtte egy csomó növény, azokat lehámoztam és a szebb hajtásokat visszadugtam. Töltöttem vissza egy kis talajt is. A reineckiiket egy csoportba tömörítettem de bal oldalra egy kis hajtást még bedugtam, mert ott nagyon üres lett. Elfelejtettem, hogy ilyen nagy a szikla a talajban, de mostmár van egy kis hely új növényeknek. Az Ammania lesz a következő lépés. Ki szeretném szedni őket és a legszebb hajtásokat újra ültetném. Egyelőre ennyit csináltam, nem akartam a garnikat nagyon sokáig stresszelni. Talákoztunk kisgarnikkal, sokat nőttek és szép sárgák is vannak. Nagyon megörültünk, hogy láttuk őket.

Képek:
75203
75204
75205
 
Sziasztok! A napló a végéhez érkezett. Elpusztult az összes amano és sok újszülött garnéla is. A felnőtt sárga garnélák úgy tűnnek rendben vannak és láttam kettő darab kicsit is. Mértem paramétereket, mindent rendben találtam. De ha jól gondolom egyértelmű a helyzet... a tegnapi nagy akciók okozhatták a tragédiát. Az újszülött garnélákat nagyon rossz volt látni a szűrőrács alatt egy halomban, akiket napokig keltettünk, hogy világra jöhessenek. A halott amanok pedig elképesztően rosszul néztek ki. Most ki kell találnunk valamit, valószínűleg csak növényes lesz a következő project, mert még egy ilyet nem tudunk végignézni. Volt arról is szó, hogy egy nagyon szerencsétlenül járt bettát elhozunk egy zs kategóriás boltból, hogy jobb sorsa legyen persze, ha összeegyeztethető egyáltalán a tartása a high tech növényezéssel. A jelenlegi állapotot bontani fogom, mert nem tudok ránézni. Ha így alakul, akkor szeretnénk elajándékozni a megmaradt harcosokat.

Majd jelentkezünk és köszönjük, hogy figyelemmel kísértétek páran a naplót :)
 
Lehet, hogy túl sok mulm került ki a kő alól. De anno nálam is volt amano elhullás, másokkal meg semmi baj nem történt.
Ha újból nekifogtok, kezdjél egy kicsivel nagyobb üvegben, ott sokkal könnyebb az értékeket szinten tartani.
Semmiképp ne omoljatok össze. Nagyon megviseli az ilyesmi az ember lelkét, de majd lassacskán enyhül.
Ha bármiben segíteni tudok, szólj.
 
Köszönjük a kedves szavakat.
Igen, valószínűleg a mulm volt az oka.
A nagyobb akvárium még nem jöhet össze. Elkezdtünk nézni egy 45x24x30 32 literest, de akkor az egy hete érkezett lámpa már nem is lenne jó rá és a fénye is kevés lenne szerintem. Úgy néz ki abból kell épîtkeznünk amink van, csak okosabban és óvatosabban.
Na alszunk rá egyet! :)
 
Nekem a jövő szombaton lesz két Dennerle Scaper 24W-os lámpám, de végül csak az egyik kerül bevetésre, mert nekem meg a nagyobb projektem nem jött össze végül.
Nagyon szívesen odaadom a másikat. A kettő együtt már fényágyú!🆒

Én is főleg nano akváriumokban bűvészkedem (10/20/30/40L) és nagyon kell figyelni. Ott pillanatok alatt megborulhat valami és szinte tehetetlen az ember.
Egyszer volt egy 128 literes, azzal szinte sosem volt semmi gond.

A lényeg, hogy aludjatok rá egyet, akár kettőt, de mindenképp térj vissza és folytasd!
 
Köszönjük a kedves szavakat.
Igen, valószínűleg a mulm volt az oka.
A nagyobb akvárium még nem jöhet össze. Elkezdtünk nézni egy 45x24x30 32 literest, de akkor az egy hete érkezett lámpa már nem is lenne jó rá és a fénye is kevés lenne szerintem. Úgy néz ki abból kell épîtkeznünk amink van, csak okosabban és óvatosabban.
Na alszunk rá egyet! :)
Szerintem fejlődés szempontjából egy értékes kihívást kaptál. Ebből próbálnék valamit kihozni. Egy fát epiphite (pl. apró levelű Buce) növényekkel berakni, és újjászülethet. ;)
Persze a döntés a Tiéd, @pradam . :)
 
Egy 80+ fős neocaridina állományom lett néhány nap alatt az enyészeté. Amanok is áldozatul estek (a döglött amanonak nagyon finom illata van, ha valaki szereti a sushit). A mai napig nem tudom a pontosan, hogy mivel sikerült lemérgezni őket. Csináltam egy nagyobb vízcserét, és végignéztem, ahogy végül 2 darab maradt a csapatból. Végül azok is eltűntek. Nagy levegőt vettem, és hoztam egy újabb csapatot egy másik színből. Az első hetekben ott is volt elhullás, végül leállt, és most már mindenhol fekete (nagyon barna és nagyon kék) garnélák vannak. Hónapok óta most láttam 2 elhullott példányt, de lassan kiöregszik a kapott generációm, szóval érthető. Ne adjátok fel. ;) Kicsiben is lehet nagyot alkotni, csak óvatosnak kell lenni.
 
@star67 @mmccannon @Meskó Köszi a tanácsokat és a felajánlást! Kezd tisztulni a kép. Maradna minden a régi setuppal. De a tartalmat valószínűleg tényleg bontjuk. Félek ezt most úgy alakítgatni, hogy bármit kihúzok félhetünk mi fog elhullani (és rengeteg ronda Ammania tő van, amit kiszednék) és középen a krátert is fel kellene tölteni mert ott nagyon vékony lett a szikla kivétele miatt a talaj.
Nos! A tervünk az, hogy eltüntetjük az Eleocharist és a Marsileat. Az oka, hogy nagyon sok mulm megtapad közte, mindenhova elterjed, nehézkes a tisztán tartása. A kezdeti több hónapos csata a rhizocloniummal amúgy is eléggé leterhelte, összegubancolódtak az Eleocharis szálak és alatta mélyen sár van. Egy vödörben a jelenlegi vizet járatnánk a szűrővel közben a talajt átöblíteném kissé, hogy ne legyenek növény és tápgolyó maradványok benne. Az Ammania és a Reineckii mini közül kiválogatnám a szép új hajtásokat, meg persze a @tsokee -éktól kapott úszónövényeket és a Blyxát is megmenteném.
Tropica Substrate táptalajt gondoltam alulra és rámenne a jelenlegi Dennerle Scapers Soil. Növényekkel kapcsolatban tulajdonképpen nincs további elképzelésem. Szeretnék sok növényt, bármit, dzsungelt o_O
A nagy mennyiségű Eleocharis/Marsilea-t elajándékoznánk. A csigák maradnának és egyelőre ennyibe maradna, a többi majd alakulna. A garnélákban nem vagyok biztos, hogy átvészelnék a visszaköltözést, nem tudom. Ezért lehet, hogy inkább elajándékoznánk a kis/nagy garnikat és esetleg, ha stabilizálódik minden, lehet újra megpróbálkozunk velük, vagy nano hal, vagy betta, nincs eldöntve.
Hardscape-el kapcsolatban nincs ötletem, még lapozgatnom kell itt, hogy inspirálódjak. A sziklát nem szeretnénk visszatenni, mert túlságosan nagy térfogatot vesz el.
Ha észrevételetek van a tervvel kapcsolatban jelezzetek :)👍
 
Először is, örülök a pozitív folytatásnak.
Gyepnek én talán monte carlot tennék, dzsungel alapnak meg vékony ágakat rajta bucékkal.
Inspiráció akad rengeteg az idei versenyek galériáinak nano kategóriáiban is.
 
Back
Oldal tetejére