• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Valami történt. Mióta cserélgettem a diffúzorokat a bonsai állapota egyre csak romlik. Az egy hónappal ezelőtti állapothoz képest sokkal rosszabb a helyzet. Tápozáson nem változtattam és a NO3 szint igy ugyanaz kb 15-30 közötti. Az új hajtások levelei barnulnak és kilyukadnak. Most kicsit vágtam belőlük mert már jöttek ki a vízből. Ennyire megviselhette a CO2-vel való bénázás? Amikor kipróbáltam az új japán stílusú kis difit túl lett csavarva, hogy normálisan porlasszon, de mivel úgy túl sok lett volna vissza is tettem az aquario neo-t, amit próbáltam visszaállítani a bevállt bubiszámra. De másnap nagyon nehezen indult meg (kb lámpával együtt kezdett el porlasztani) és így el is telt pár nap mire észleltem a bajt. A zöldalga jelent meg először, majd ecset egyre nagyobb területen a sziklán, közben a bonsai is elkezdett gyengélkedni.
Várjak türelemmel, hogy stabilizálódjon, vagy tévúton járok? A zöld alga és az ecset kevesebb már az biztos, mint 1-2 hete.
1 hónapja:
3E8DCCE1-DB52-4BE1-A101-D50729A2C89F.jpeg
Most: (a DC színe a vízcsere miatt sötétebb)
EDE94623-07E3-42EC-9E4B-B72FC5E5B4F8.jpeg
 
Közeledik a 6. hónap. A bonsaion továbbra is maradt a GSA alga, nem is nagyon tudott növekedni, lyukadtak a levelei és a surface scum is megjelent, biztosan nem érezte jól magát. Visszavágtam, hogy újra erőre tudjon kapni és megszabaduljak a sok algától, ami valószínűleg a korábbi CO2 ingadozás miatt jelenhetett meg rajra.
Impulzus vásárlás történt, vettem egy zselés Alternanthera reineckii mini-t. Szerettem volna mindig valami kis pirosat is a zöldek közé. Utólag olvastam, hogy vannak akiknél a garnélák megzabálták. Hát kíváncsi leszek, legalább esznek egy jót :D

Szerk.: Úton van egy Chihiros A251 lámpa. Valószínűleg nagyon le kell dimmelni. Kíváncsi leszek rá

74027740297403074031
 
Utoljára módosított:
Közeledik a 6. hónap. A bonsaion továbbra is maradt a GSA alga, nem is nagyon tudott növekedni, lyukadtak a levelei és a surface scum is megjelent, biztosan nem érezte jól magát. Visszavágtam, hogy újra erőre tudjon kapni és megszabaduljak a sok algától, ami valószínűleg a korábbi CO2 ingadozás miatt jelenhetett meg rajra.
Impulzus vásárlás történt, vettem egy zselés Alternanthera reineckii mini-t. Szerettem volna mindig valami kis pirosat is a zöldek közé. Utólag olvastam, hogy vannak akiknél a garnélák megzabálták. Hát kíváncsi leszek, legalább esznek egy jót :D

Szerk.: Úton van egy Chihiros A251 lámpa. Valószínűleg nagyon le kell dimmelni. Kíváncsi leszek rá

View attachment 74027View attachment 74029View attachment 74030View attachment 74031

Kicsit bátrabban is megmutathatod az Ammanianak az ollót, mert így nemigen van látszatja. (Vagy vak tyúk vagyok. :D)
Nagyon jól sült el az impulzus vásárlásod. Egészen feldobta a kockát a reineckii színe.
 
Kicsit bátrabban is megmutathatod az Ammanianak az ollót, mert így nemigen van látszatja. (Vagy vak tyúk vagyok. :D)
Nagyon jól sült el az impulzus vásárlásod. Egészen feldobta a kockát a reineckii színe.
Visszaolvastam 1-2oldalt és le volt írva, hogy metszés előtt a vízfelszínt érte. Egyébként igazad van, mivel általában a képek metszés után készülnek így tényleg nincs nagy különbség, de ha az oldal első képével összehasonlítod akkor máris látszik a különbség.
 
Kicsit bátrabban is megmutathatod az Ammanianak az ollót, mert így nemigen van látszatja. (Vagy vak tyúk vagyok. :D)
Nagyon jól sült el az impulzus vásárlásod. Egészen feldobta a kockát a reineckii színe.
Mindig ez van 😀 Vágom és közben "fú ez nagyon sok lesz elég lesz", szűrőt bekapcsolom, összepakolok, eltakarítok hátrébb állok és látom, hogy lehetett volna merészebbnek is lenni :) A tanulság valószínűleg az, hogy korábban kellene hátrébb állni :DAz chihiros dokiig értek fel körülbelül amúgy (abból már csipkedtem le múlthéten).
 
Visszaolvastam 1-2oldalt és le volt írva, hogy metszés előtt a vízfelszínt érte. Egyébként igazad van, mivel általában a képek metszés után készülnek így tényleg nincs nagy különbség, de ha az oldal első képével összehasonlítod akkor máris látszik a különbség.
Emlékszem, mert követem @pradam naplóját.
Nekem is van Ammania, és alga bajom is volt (nem is kicsi). Ezért írtam, hogy bátrabban (is) lehet metszeni. ;)
 
Közeledik a 6. hónap. A bonsaion továbbra is maradt a GSA alga, nem is nagyon tudott növekedni, lyukadtak a levelei és a surface scum is megjelent, biztosan nem érezte jól magát. Visszavágtam, hogy újra erőre tudjon kapni és megszabaduljak a sok algától, ami valószínűleg a korábbi CO2 ingadozás miatt jelenhetett meg rajra.
Impulzus vásárlás történt, vettem egy zselés Alternanthera reineckii mini-t. Szerettem volna mindig valami kis pirosat is a zöldek közé. Utólag olvastam, hogy vannak akiknél a garnélák megzabálták. Hát kíváncsi leszek, legalább esznek egy jót :D

Szerk.: Úton van egy Chihiros A251 lámpa. Valószínűleg nagyon le kell dimmelni. Kíváncsi leszek rá

View attachment 74027View attachment 74029View attachment 74030View attachment 74031
Kiváncsi vagyok
Közeledik a 6. hónap. A bonsaion továbbra is maradt a GSA alga, nem is nagyon tudott növekedni, lyukadtak a levelei és a surface scum is megjelent, biztosan nem érezte jól magát. Visszavágtam, hogy újra erőre tudjon kapni és megszabaduljak a sok algától, ami valószínűleg a korábbi CO2 ingadozás miatt jelenhetett meg rajra.
Impulzus vásárlás történt, vettem egy zselés Alternanthera reineckii mini-t. Szerettem volna mindig valami kis pirosat is a zöldek közé. Utólag olvastam, hogy vannak akiknél a garnélák megzabálták. Hát kíváncsi leszek, legalább esznek egy jót :D

Szerk.: Úton van egy Chihiros A251 lámpa. Valószínűleg nagyon le kell dimmelni. Kíváncsi leszek rá

View attachment 74027View attachment 74029View attachment 74030View attachment 74031
Kíváncsi vagyok rá, h mi okozta az algásodást.
 
Kíváncsi vagyok rá, h mi okozta az algásodást.
Hát még én :) Annyira tetszett előtte, hogy semmin nem változtattam direkt, csak vigyáztam rá. Csak a diffúzort próbáltam egy másik fajtával leváltani, hogy kényelmesebben tudjam tisztítani őket. Csak a másik difinek más beállítás kellett és úgy se nagyon akart nálam jól működni. Percekig nagyon meg is indult, bénáztam vele egy jó ideig végül visszatettem a régi bevált difit, amit a munka miatt nem igazán tudtam követni pár napig. Ugyanakkor kapcsolt az időzítő, de sajnos nagyon lassan indult meg a beoldás. Apránként állítottam a tűszelepen napról-napra, hogy ne legyen baj ameddig dolgozni vagyok. Közben megjelentek az algák és lassan lerobbant az Ammania is. Erre gyanakszom, mert a balhé óta nem terjed az ecset és a GSA.
 
Hát még én :) Annyira tetszett előtte, hogy semmin nem változtattam direkt, csak vigyáztam rá. Csak a diffúzort próbáltam egy másik fajtával leváltani, hogy kényelmesebben tudjam tisztítani őket. Csak a másik difinek más beállítás kellett és úgy se nagyon akart nálam jól működni. Percekig nagyon meg is indult, bénáztam vele egy jó ideig végül visszatettem a régi bevált difit, amit a munka miatt nem igazán tudtam követni pár napig. Ugyanakkor kapcsolt az időzítő, de sajnos nagyon lassan indult meg a beoldás. Apránként állítottam a tűszelepen napról-napra, hogy ne legyen baj ameddig dolgozni vagyok. Közben megjelentek az algák és lassan lerobbant az Ammania is. Erre gyanakszom, mert a balhé óta nem terjed az ecset és a GSA.
Nekem is kettő diffúzorom van épp a tisztántartásuk miatt, de ilyet nem tapasztaltam mint te. Bár én nem piszkáltam a tűszelepet difi cserénél.
Durva, h egy-két nap alatt megjelenik az alga, de szabadulni nem lehet tőle egykönnyen. 🤨
 
Ma 6 hónapos a kocka. Most kellett volna cserélnem vizet, de a teszkóban nem kapható pár napja ioncserélt víz. Remélem a hét elején már fogok kapni, nem szeretnék másfajtával próbálkozni. Kaptam @tsokee -éktól Phyllanthus fluitans-t, Pistia stratiotes-t és Blyxa-t(köszönjük!). Kezdenek észhez térni a növények. Az Ammania sp. bonsai hozza a friss hajtásokat, Alternanthera reineckii mini kicsit megbokrosodott, Blyxa színe élénkült, úszónövények hozzák az új hajtásokat (de itt-ott még kicsit fonnyadtak, nehezen viselték a költözést) és a Marsiela Hirsuta megbolondult, nagyon nyomja. Az igényesebb növények kaptak tápgolyó törmeléket (összesen 5 jbl golyó). Jövőhéten remélem az új lámpával ünnepelhetjük a félévet :)
Végül egy kép, amin már kicsit meg van fáradva a kocka
74465
 
Sajnos rossz hírre ébredtünk. A mama garnéla a hátán feküdt és rángatózott. Előző nap szerencsére elmentünk másik boltba ioncserélt vízért és készítettem elő csapvizet is, hogy pihenjen. Megcsináltam a vízcserét gyorsan, de látszott, hogy ez nem fog segíteni. A lecserélt régi vízzel készítettünk teszteket és semmi rossz értéket nem mutattak a csepptesztek. A garnéla háta meg volt repedve, szerintem nem tudott levedleni (hozzám már a tojásokkal került a boltból, körülbelül 2 hete nem vedlett, a többiek mindannyian igen). Nagyon elkeseredtünk, hiszen ez fél év alatt csak a második petés garnéla, ami járt nálunk. Láttam videót, ahol megmentették az elhullott állat petéit és próbáltam összekukázni az itthoni dolgokból valami hasonlót. Így hát leszedtük a petéket a garnéla lábairól, majd betettük a "szerkezetbe". A tojásokon már vannak kis fekete szemek, hátha sikerül...
7456774566
 
Drukkolok, @evavigh felnevelt így egy csapatot, hátha sikerül majd nektek is!
Szoktál valami ásványi anyagot adagolni vízcsere után?
Köszi! Próbáltunk gyorsan reagálni ennyit sikerült hirtelen. Nem szoktam vízcsere után adagolni ásványi anyagot. Micro-Macro és Carbo megy bele. A víz pedig kemény csapvíz és ioncserélt 50-50% gh8 kh6.

Szerk.: Plusz infó, most mondja párom (pont nézte akkor), hogy egyik pillanatban evett-kapirgált a garnéla, pattant egyet és akkor fordult a hátára :(
 
Utoljára módosított:
Köszi! Próbáltunk gyorsan reagálni ennyit sikerült hirtelen. Nem szoktam vízcsere után adagolni ásványi anyagot. Micro-Macro és Carbo megy bele. A víz pedig kemény csapvíz és ioncserélt 50-50% gh8 kh6.

Szerk.: Plusz infó, most mondja párom (pont nézte akkor), hogy egyik pillanatban evett-kapirgált a garnéla, pattant egyet és akkor fordult a hátára :(

Szia! Drukkolok nektek, meg az apróságpknak, hogy sikerüljön.
A kis szerkezetben, amit összehoztál, mozognak a peték? Mármint úgy értem, hogy lengeti őket a víz? Nálam a szűrő kifolyója elé, az áramlásba tett sűrű szövésű halháló volt a keltető alkalmatosság, tök jól bevált.
 
Szia! Drukkolok nektek, meg az apróságpknak, hogy sikerüljön.
A kis szerkezetben, amit összehoztál, mozognak a peték? Mármint úgy értem, hogy lengeti őket a víz? Nálam a szűrő kifolyója elé, az áramlásba tett sűrű szövésű halháló volt a keltető alkalmatosság, tök jól bevált.
Szia! Köszi! Ez egy tök jó ötlet sajnos akkor nem jutott eszembe. A peték nem lengenek, legalábbis nem látom a géz darabkától. Annyit módosítottam, hogy függőlegesen álljon a cső de az alja nem ér le a fenékig. A peték a gézre vannak lehullva a vízsugár pedig a géz alatt kavarog. Az akasztós szűrő maxon megy, remélem a csőben is mozog a víz.
 
Sajnos nincs még fejlemény a petékkel kapcsolatban. Tegnap este áthelyeztem inkább az akváriumba őket a normálisabb szűrés miatt. Ekkor vettem észre, hogy pár darab a víz tetején lebeg. A többi lent van a háló alján, látszólag nem sok minden változott.
Megjött tegnap a Chihiros A251. Fel is tettem, kettő fokozattal visszavettem a maximumról. (A csatolt képen még 100%-on megy).
2x Dennerle power-led 5W:74628Chihiros a251:74626
 
Ma 6 hónapos a kocka. Most kellett volna cserélnem vizet, de a teszkóban nem kapható pár napja ioncserélt víz. Remélem a hét elején már fogok kapni, nem szeretnék másfajtával próbálkozni. Kaptam @tsokee -éktól Phyllanthus fluitans-t, Pistia stratiotes-t és Blyxa-t(köszönjük!). Kezdenek észhez térni a növények. Az Ammania sp. bonsai hozza a friss hajtásokat, Alternanthera reineckii mini kicsit megbokrosodott, Blyxa színe élénkült, úszónövények hozzák az új hajtásokat (de itt-ott még kicsit fonnyadtak, nehezen viselték a költözést) és a Marsiela Hirsuta megbolondult, nagyon nyomja. Az igényesebb növények kaptak tápgolyó törmeléket (összesen 5 jbl golyó). Jövőhéten remélem az új lámpával ünnepelhetjük a félévet :)
Végül egy kép, amin már kicsit meg van fáradva a kocka
View attachment 74465
Szep kis kocka, de ha jol latom az Ammania meg mindig sinylödik kicsit. Nem gondoltal ra, hogy azt a lavakövet kiveszed es leecseteled carboval? Ha jol latom jo ecsetalgas, vagy tevedek?
 
Back
Oldal tetejére