• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kis kocka naplója

b@ladzs

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Új tag vagyok, az előbb töröltem a bevezetésem, mert túl hosszú lett, inkább csak a lényeget, hagyom.
Karácsonyra a feleségemtől kaptam egy kis kocka szettet két növén
ykével és egy zacskó talajjal, miután látta, hogy évek óta oda vagyok a hobbiért, de csak elméletben, ott is reménytelennek tűnik kiigazodni a rengeteg ismeretben. (Korábban nem volt lehetőség nekikezdeni, albérlet, utána építkezés...)

Feladta a leckét,mert vennem kellett hozzá még pár dolgot, és nekem is rá kellett készülnöm.
Nem nagy technika, kevés ismeret, de ezzel fogok nekivágni:
  • 25x35x20 cm gyári tetővel (webshop moderálva, valami cseh, vagy lengyel gyátmány) bruttó 17 liter, 11 liter vízzel
  • Beépített szűrő egy darab szivaccsal, cimke szerint 345 l/h (aztán ki tudja),
  • Beépített led, 5W, 8500K ennyi az adat róla
  • Valami aktív talaj,szintén a fent említett gyártótól
  • Többi hozzávalót vásároltam hozzá bolti segítséggel:
  • Dennerle nano Filter Granulat (szűrőbe tettem egy maréknyit egy mini zsákban)
  • Seachem Prime vízelőkészítő
  • Seachem Stability indítóbaci
  • TF macro
  • TF planter
  • Easy Life EasyCarbo
  • Aquiaplant ültetőtabletta
A hardscape saját elképzelés volt.
Növények: Anubias, jávai moha, Echinodorus hot pepper, Hemianthus, Microsorium mini.

indítás: 12.28.

Vízcserék: naponta 70%, 1 hét után nyilván ritkulni fognak.
Adagolások gyári előírások szerint,illetve eladói ajánlás alapján naponta.

Az építés gyorsabban ment, mint gondoltam, de a karbantartás jó nagy szívás lesz ilyen kis helyen. Ugyanemiatt az ületés sem sikerült 100%-osra. (Eszközeim még hiányosak)

Világítás napi kb. 5 órát ment.

Sok minden nem történt eddig, 1 potyautas csigát már felfedeztem, de a növények nem indultak meg, lehet a vilagitás lehetne bátrabb?
A víz nincs tesztelve, jövő héten szerzek tesztet ( tipp esetleg?), kinézetre kifogástalan, hőmérséklet 22°C.

Segítséget, észrevételt, tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönök.
 
Majd képet esetleg tehetsz fel! Amúgy csak így tovább, olvasgass itt más naplokat, azokból sokat lehet tanulni.
Köszi a bíztatást. Ez az ajandék akvárium most adott egy löketet,hogy belekezdjek. Mint sokmindennel,ezzel is úgy van az ember,hogy amikor belemélyed,akkor látja csak igazán,hogy még sehol sem tart,kívülről ez másnak látszik.
 
Sziasztok Adminek!
Kis baki volt a napló indításkor, duplán lett megnyitva. A masik ugyanilyen nevű naplóba születtek először válaszok,így célszerű lenne azt használni,ezt pedig törölni.
Megoldható?
Bocs a kellemetlenségért.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére