• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kis kocka naplója

Igazából a dézsámat akartam megmutatni. 2 éve pakoltam pár mocsárból szedett növényt bele és egy mini gyékényt, és az akváriumból úszókat, kis kerti föld van alul és sajnos a tűző napon egyre több az alga. Vad élővilág van benne, most par csigát is raktam bele. Nem tudatosan csináltam, idén akartam nekifogni, hogy rendbe rakjam rendes talajjal, növényekkel...valahogy szakszerűbben, de sajnos elhúzódott az udvarunk felújítása, a kupiból még most sem jutok ki, szóval idő nem jutott rá eddig. Szúnyogirtó fogaspontyot nem tud valaki? Át tudna telelni benne?
 
Szúnyogirtó fogaspontyot nem tud valaki? Át tudna telelni benne?
Hagyd a csudába. Ez a dézsa teljesen jó lehet nélkülük is. Voltak ilyen halaim, sokkal jobban zöldült a vizem, mert kizabálták az alga fogyasztó alsórendű létformákat. Tócsarák kultúrát neki. Hálózz valahonnan. Szűrés úgy látom nincs, ebben az esetben a halak csak hátrány lehet. 🙂
Szerk. : szúnyog ellen a legjobb a szitakötő lárva. Olyan halmentes vízből hálózz, ahol nem látsz szúnyoglárvát. Tuti, hogy egy csomó predátort is megfogsz.
 
Hagyd a csudába. Ez a dézsa teljesen jó lehet nélkülük is. Voltak ilyen halaim, sokkal jobban zöldült a vizem, mert kizabálták az alga fogyasztó alsórendű létformákat. Tócsarák kultúrát neki. Hálózz valahonnan. Szűrés úgy látom nincs, ebben az esetben a halak csak hátrány lehet. 🙂
Szerk. : szúnyog ellen a legjobb a szitakötő lárva. Olyan halmentes vízből hálózz, ahol nem látsz szúnyoglárvát. Tuti, hogy egy csomó predátort is megfogsz.
Csak a szúnyogok miatt gondoltam rá. Szűrés,vízmozgatás nincs. Férgek,rákocskák, csigák vannak benne bőven. Főleg este, lámpával belevilágítva lehet őket látni, elég izgalmas-mozgalmas az élet. Ami inkább probléma, hogy nagyon felmelegszik a napon, ezen majd változtatok. Meg még valami optikai tuning, de nekem tetszik, hogy ilyen vad.
Köszi a tanácsot!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére