1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech amatőr nano 20L

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: pradam, téma nyitása: Szept 18, 2018.

1. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Sziasztok!

Tegnap este összeraktam az első low-tech növényes akváriumunkat. A már jól ismert Dennerle nano cube 20 a szoba dísze (még jelenleg az :) ). Nem ment könnyen a kövek elrendezése, sajnos nem tudtam megvalósítani azt, amit eredetileg szerettünk volna, ugyanis nem fért el a másik "szikla". Pontosabban elfért volna, hiszen lemértem vásárlás előtt, hogy mik az opciók, de túl sok növényt vettem ezért ki kellett hagynom. Egy Anubias Gold sajnos így is ment a levesbe, mert nagyon árnyékoltak a levelei és a világítás amúgy sem valami erős.

Technika:
    - Eheim 2213 250 bio töltettel
    - Dennerle power led 5.0 5W
    Aljzat, dekor:
    - Dennerle Scaper's soil
    - lávakő
    Növények:
    - gömbmoha (elöl)
    - Marsilea hirsuta (elöl)
    - Eleocharis acicularis mini (elöl)
    - Ammania Sp. Bonsai (hátul)
    - Eleocharis acicularis (hátul)
    Táp:
    - GA Micro, Macro
    - Easylife carbo

Tanácsokat szívesen olvasnék, szeretném ha nem pusztulna ki az összes növény, ha már CO2 hiánya és a gyengécske fény miatt burjánzás biztosan nem lesz, de megelégednék a lassú növekedéssel is :) Pár hét múlva néhány garnéla is fog benne lakni, ha minden jól megy.

Üdv,
    Ádám

1. nap képek:

2TM30Wf.

kuaveTf.
    CdrHpRV.

FxUXCsm.

19bjiGl.

WEIlnqd.

nemjo, Gyukker, Szabó Henrik és 10 mások kedvelik ezt.
  2. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Kipróbálhatnád a citromsavas co2-t. 20 literben prímán ketyegne. Egy diy világítással is jobban járnál.

SMAdrián és pradam kedvelik.
  3. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    6,062
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    A sörtől nőnek ilyen szépen a növények?

4. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Szigorúan csak 1ml/nap, mert az algák is szeretik :):)

mmccannon, Szabó Henrik és star67 kedvelik.
  5. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Köszi a tippet! A jelenlegi világítás az kb vicc kategória, vagy van esélyem azért ezzel is?

6. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    6,062
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Ha még kettő- hármat felpattintasz mellé!:love:

7. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Semmi sem lehetetlen, csak kissebb akváriumnál ugye magasabb a w/l vagy lumen/liter arány, vagyis annak amúgy is több fény kell. Nem nagy okosság egyébként erre már rárakni még pár ledet vagy egy power compactot.

Egyébként ha így jól beáll és megtalálod a megfelelő vízcsere tápozás arányt akkor lesz egy szép kevés gondozást igénylő akváriumod.

8. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Ma a második napon már szép tiszta a víz. Volt 50%-os vízcsere pihentetett, prime-mal kezelt vízzel. Oldottam be easy start-ot, micro-macro-t és carbo-t. A növények jobban néznek ki, a bonsai-okon lehet észrevenni a legjobban, egyenesebben állnak a fény felé és az eleocharis acicularis mini szerteágazóbb lett. Képet nem szúrok be, csak annyira rá voltam pörögve, hogy elkezdtem egymás mellé rakva összehasonlítani a tegnapi képet a maival ugyanabból a szögből :)
    Elkezdtek nagy ritkán apró buborékok felröppenni, de lehet a talajból jönnek, nem élem bele magam inkább a nagy fotoszintetizálásba. A szűrő fojtásán nyitottam és szép lassan pár naponta fogok is, ahogy a gyökerek erősödnek, nehogy kijöjjenek a talajból a növények, de már így is szépen hullámoztatja az eheim a vízfelszínt.
    Tápozás napi 50% vízcsere mellett:
    - 3-3ml micro macro/nap + elvileg a dennerle aljzatban is van tápanyag
    - 1 ml/nap easy carbo
    Tápozással kapcsolatban valaki tud segíteni, hogy jó ez az irány? Eléggé hasra ütés szerűen "számoltam" ezeket ki az ajánlott adagolás és a megérzéseim alapján :ROFLMAO:
    Fény jelenleg a Dennerle Power Led 5W van még, ami napi 9 órára van időzítve 9-19-ig.

Ha véletlen lenne valakinek ugyanilyen világítása feleslegesen, szívesen megvenném, szerintem erre a lámpa állványra fel tudnék fűzni még egyet és akkor csinos is maradna.
    Ha nincs akkor még kivárok, hogy mi alakul ki ebből így.

Mindenesetre várom az algatámadást :cool:

mmccannon és Nytrone kedvelik.
  9. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Szia!

Szerintem nem kell annyi vízcsere, 2 naponta, ha cserélsz 5-6-7 liter az elég. A tápozás szerintem baromi sok, ilyen fény mellett szerintem ez egy heti adag.

Ha folyton cserélgeted a vizet akkor ilyen kicsiben az 50% al folyton visszakerül az akvárium a steril állapotba.

Próbáld meg azt, hogy 2-3 naponta cseréled a vizet és a vízcsere után tápozod a gyári ajánlott mennyiséget. A carbo az mehet minden nap.

pradam kedveli.
  10. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Én tudok adni 10 wattos full spektrumú cob ledet vagy 10 wattos 6500k cob ledet! Ez az előbb lemaradt!

11. W.Márk
    Épp nem fórumozik ...

W.Márk Főkertész

Tag:
    Márc 3, 2017
    Kedvelik:
    1,951
    Hely:
    Dorog
    Szia! Tápozás, 1-1ml. A napi vízcsere 1hétig minden nap, a második héten 2 naponta, nekem ez bevált. A világítási idő max 8óra. Szerk. A gömbmoha kilóg kicsit, a gyep jobb lenne, ez csak a saját véleményem.

pradam kedveli.
  12. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    A napi 50% vízcsere miatt gondoltam ki ezt a 3ml/napi adagolást akkor, hiszen minden másnap megcsapolom az akváriumot. Olvastam egy ehhez kapcsolódó táblázatot itt valahol, de nem találom most sajnos. De akkor vissza veszem a mennyiséget inkább.
    Köszi szépen az ajánlást, egyelőre ugyanilyen világítást keresek még ha nem is az ajánlott, a "plug&play" mivolta és a dizájn miatt, de ha nem boldogulok és még akkor is áll az ajánlat kereslek ez ügyben (is :))

13. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Szia! Köszi neked is a segítséget, próbálok minden új infót hasznosítani! A gömbmoha... hát az a párom kívánsága volt :oops: abban bízok, hogy találok neki jobb helyet később, most a többi növény gyengesége miatt raktam oda (ahol egyébként egy plusz elem van csak a gömb miatt nem látszik. Ilyen terasz féleség vagy nem tudom, hogy is nevezzem)

mmccannon kedveli.
  14. W.Márk
    Épp nem fórumozik ...

W.Márk Főkertész

Tag:
    Márc 3, 2017
    Kedvelik:
    1,951
    Hely:
    Dorog
    Az elején, csak regenerálódnak a növényeid, a sürű vízcsere az elején, ammónia, és beáljon az aki. Én, napi 7 órával kezdeném a világítási időt, a táp, meg minimális, mert megesz az alga az elején. Sok sikert az akihoz! :) A párod kívánsága volt, az más! :):)

pradam kedveli.
  15. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Jól gondolod valóban úgy van ahogy írod, viszont az ilyen mini lowtech témában én azt tapasztaltam, hogy csak hátráltattam a sok víz cserével a víz beérését. High techben működött, ott bátrabban merek tápozni, csak ezt a hirtelen 3-3 milit akkor is soknak találom, szerintem ilyen fény mellett nem olyan intenzív a fotoszintézis. Ettől függetlenül lehet, hogy fog működni a módszer. Még annyi, hogy én 2x40 literen próbálkozom, az egyikben van co2 a másikban nincsen, de a fény egyforma 1w/l. Ahol van co2 ott nyomok most napi 1-1 ml, de azt is háromnaponta adagolom, tehát egyszerre megy bele 3-3, víz cserekor dupla és csak most az indulás jóval kezd mutatkozni, hogy kevés.

Ha tele vágtam táppal hamar megjelent az alga.

pradam kedveli.
  16. kmisi
    Épp nem fórumozik ...

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,508
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Szia!
    Ha érdekel, elfekvőben van egy ilyen lámpám.
    Jelenleg ismerősnél üzemel, október első-második hetében kapom vissza, utána tudnám küldeni, ha még aktuális lesz.

Gyukker, mmccannon és pradam kedvelik.
  17. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Szia!
    Köszönjük szépen, élnénk majd a lehetőséggel. Kérlek írj majd, ha aktuális lesz és akkor megbeszéljük a részleteket, addig várunk. :)

Gyukker és kmisi kedvelik.
  18. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Ma arra lettem figyelmes, hogy az Ammania sp bonsai teteje elszíneződött. Bízom benne, hogy semmi nagy baj nem lesz majd belőle. A Marsilea hirsuta még mindig KO. Sajnos utólag, ültetés után olvastam, hogy le kellett volna csípni a leveleit. A dobozban barna volt már a levelek nagy része és úgy ültettem. Azt olvastam, hogy ez nem probléma majd kirúgja magát, át kell alakulnia.
    Szerk.: A tápozást mától levittem 1-1ml/napra, és marad a napi vízcsere egy darabig inkább, mert így is behártyásodik a vízfelszín vékonyan.
    Bonsai:
    slm8p9B.

Szabó Henrik, evavigh, mmccannon és 2 mások kedvelik ezt.
  19. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Főkertész

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    292
    Hely:
    Budapest
    Ez a normális színe!

Szabó Henrik és pradam kedvelik.
  20. pradam
    Épp nem fórumozik ...

pradam Főkertész

Tag:
    Szept 8, 2018
    Kedvelik:
    306
    Hely:
    Budapest XV.
    Ennek akkor nagyon örülök! Kicsit már negatív voltam...

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése