• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Szatandi

Főkertész
Holnap lesz 1 hónapos az akvárium.Van némi szőr és szakáll alga a növényeken.Gondolom a Co2 kevés lehet a fényhez.Egy kis folyékony pótlás segíthet?Táp heti 1-1ml Tropica premium és spec.

Szatandi

Főkertész
Meglátom pár nap múlva javul-e a helyzet.Szerettem volna venni Törpe szívóharcsát,de nem kapható itt Kecskeméten.

Ádám_

Mágus
Meglátom pár nap múlva javul-e a helyzet.Szerettem volna venni Törpe szívóharcsát,de nem kapható itt Kecskeméten.
Ekkora méretben nem biztos hogy jó döntés halat tartani, szerintem egy nagy csapat süncsiga jobb döntés lenne! ;) Ha ilyeneket sem tudsz beszerezni, kevésbé hatékonyak, de azért ügyesek és szépek a hagyma/zebracsigák is!

Bálint Nagy

VIP kertész
Holnap lesz 1 hónapos az akvárium.Van némi szőr és szakáll alga a növényeken.Gondolom a Co2 kevés lehet a fényhez.Egy kis folyékony pótlás segíthet?Táp heti 1-1ml Tropica premium és spec.
Tropica premiumot és specialized tápot nem szabad egyszerre adni. A specialized annyiban különbözik a premiumtól, hogy abban N és P is van, DE ugyan az a micro tartalma! Ha a kettőt egyszerre adod, a micrót (tehát vasat) durván túladagolod. Vagy az egyiket, vagy a másikat add. Mivel félek @mmccannon haragjától, ezért megpróbàlom példával illusztrálni. Ha van a tizenpárliteres üvegedben 80 red cherry garnéla (nekem volt ilyen) és naponta/kétnaponta eteted őket (növényi alapú táppal), akkor a premium valószínűleg elég a növényeknek. Amennyiben azonban nincs csak mondjuk 2-3 rákod és nem eteted őket, akkor a tropica specialized jobb a növényeknek, mert megkapják a szükséges nitrátot és foszfátot.

Szatandi

Főkertész
Sziasztok! Továbbra is folyamatosan jelen van az alga,bár csökkent..Heti 1 pumpa csak a zöld Tropica tápból.Több Co2-t nyomok a harangba az előírtnál,mert nem oldódik be az egész .Mindíg marad a harangban. A 14W-os Chihiros 75% -ra dimmerelve 6 órát megy.Monte Carlo nagy részét vagy a csigák vagy a sodrás intézte el.Nem ültettem elég mélyre.Majd pótolom,de lehet mást ültetek helyette.Heti 1x 30 % vízcsere.Ioncserélt vízet használok szűrt csapvízzel.5 liter ioncserélt+1 liter szűrt.
191839879_807815970103471_4002333188061351715_n.jpg

Burney

Főkertész
Sziasztok! Továbbra is folyamatosan jelen van az alga,bár csökkent..Heti 1 pumpa csak a zöld Tropica tápból.Több Co2-t nyomok a harangba az előírtnál,mert nem oldódik be az egész .Mindíg marad a harangban. A 14W-os Chihiros 75% -ra dimmerelve 6 órát megy.Monte Carlo nagy részét vagy a csigák vagy a sodrás intézte el.Nem ültettem elég mélyre.Majd pótolom,de lehet mást ültetek helyette.Heti 1x 30 % vízcsere.Ioncserélt vízet használok szűrt csapvízzel.5 liter ioncserélt+1 liter szűrt.
View attachment 149176
Sajnos a harangos Co2 nem ér semmit. Javítani nem fog, inkább csak ront az egyenletlen beoldás miatt. 2 éve én is azzal kezdtam. Áramlással szembe kell rakni, hogy kihajcson belőle valamit, de még úgy is maradt benne mindig. 2.5 hónap után kikukáztam.

Oldal tetejére