• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Meglátom pár nap múlva javul-e a helyzet.Szerettem volna venni Törpe szívóharcsát,de nem kapható itt Kecskeméten.
 
Holnap lesz 1 hónapos az akvárium.Van némi szőr és szakáll alga a növényeken.Gondolom a Co2 kevés lehet a fényhez.Egy kis folyékony pótlás segíthet?Táp heti 1-1ml Tropica premium és spec.
Tropica premiumot és specialized tápot nem szabad egyszerre adni. A specialized annyiban különbözik a premiumtól, hogy abban N és P is van, DE ugyan az a micro tartalma! Ha a kettőt egyszerre adod, a micrót (tehát vasat) durván túladagolod. Vagy az egyiket, vagy a másikat add. Mivel félek @mmccannon haragjától, ezért megpróbàlom példával illusztrálni. Ha van a tizenpárliteres üvegedben 80 red cherry garnéla (nekem volt ilyen) és naponta/kétnaponta eteted őket (növényi alapú táppal), akkor a premium valószínűleg elég a növényeknek. Amennyiben azonban nincs csak mondjuk 2-3 rákod és nem eteted őket, akkor a tropica specialized jobb a növényeknek, mert megkapják a szükséges nitrátot és foszfátot.
 
Sziasztok! Továbbra is folyamatosan jelen van az alga,bár csökkent..Heti 1 pumpa csak a zöld Tropica tápból.Több Co2-t nyomok a harangba az előírtnál,mert nem oldódik be az egész .Mindíg marad a harangban. A 14W-os Chihiros 75% -ra dimmerelve 6 órát megy.Monte Carlo nagy részét vagy a csigák vagy a sodrás intézte el.Nem ültettem elég mélyre.Majd pótolom,de lehet mást ültetek helyette.Heti 1x 30 % vízcsere.Ioncserélt vízet használok szűrt csapvízzel.5 liter ioncserélt+1 liter szűrt.
191839879_807815970103471_4002333188061351715_n.jpg
 
Sziasztok! Továbbra is folyamatosan jelen van az alga,bár csökkent..Heti 1 pumpa csak a zöld Tropica tápból.Több Co2-t nyomok a harangba az előírtnál,mert nem oldódik be az egész .Mindíg marad a harangban. A 14W-os Chihiros 75% -ra dimmerelve 6 órát megy.Monte Carlo nagy részét vagy a csigák vagy a sodrás intézte el.Nem ültettem elég mélyre.Majd pótolom,de lehet mást ültetek helyette.Heti 1x 30 % vízcsere.Ioncserélt vízet használok szűrt csapvízzel.5 liter ioncserélt+1 liter szűrt.
View attachment 149176
Sajnos a harangos Co2 nem ér semmit. Javítani nem fog, inkább csak ront az egyenletlen beoldás miatt. 2 éve én is azzal kezdtam. Áramlással szembe kell rakni, hogy kihajcson belőle valamit, de még úgy is maradt benne mindig. 2.5 hónap után kikukáztam.
 
Back
Oldal tetejére