• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Háthaa érdekes még, a mai takarítás során megmértem jobban a TF lilyt: Lily fej külső átmérő: 22mm, belső 18,2mm, cső külső 17mm a végén (kicsit több mint ahol tegnapelőtt mértem, a lily felett).
A gumigyűrűnek a befolyó csőbe van süllyesztve nút, nem a lily fejbe.
Az algásodás miatt meg ne aggódj, az lenne a fura ha indításnál nem lenne :D nyomd csak bele a macrot, főleg a foszfátot és be fog állni.
 
Az algásodás miatt meg ne aggódj, az lenne a fura ha indításnál nem lenne :D nyomd csak bele a macrot, főleg a foszfátot és be fog állni.
A jelenlegi adagolás: Profito 5ml, Easy Carbo 9ml, Fosfo 30ml.
Szóval foszfát megy bele rengeteg, de Macro-t végül nem vettem, valamiért ki is ment a fejemből a projekt. Most azt olvastam, hogy a kevés nitrát kedvez az algának, az meg most nekem kevés van, mert se hal, se makró.
Valamelyik nap elugrok érte.
 
Ma esti mérés vízcsere előtt:
NO3: 15 vagy 30, PO4: 0,2 vagy 0,4
Úgy látom mégse fog kelleni macro, hirtelen rengeteg nitrátom lett. :D
Sajnos az alga is, most már a fák is tele vannak, illetve hátul a Ludvigia leveleit is beborította.
Kicsit ez a bal hátsó rész van GERONIMO állapotban, az Egeria is sárgul/barnul, meg a Hygrophila difformis alja is. Lehet hogy nem jut ide elég áramlás vagy fény vagy nem tudom.
 

Attachments

  • IMG_4765.JPG
    IMG_4765.JPG
    336.8 KB · Megtekintések: 25
Most jöttem rá, hogy eddig végig rosszul csináltam a nitrát tesztet, mert csak a kisebbik kanállal tettem bele a port...
Mindenesetre sokat nem változtatott a dolgon szerencsére, ma reggel mérve NO3 15, PO4 0,2-0,4 körül.
 
Nem lehet, hogy rosszul mérsz? Szerintem nem mindegy a por mennyisége...
Hat annyiban nem ugyan az, hogy az elozo meres eredmenye az ketes volt, vagy 15 vagy 30. A mistani meg egyertelmuen 15.
Az mondjuk teny, hogy nem oldodott fel a por rendesen.

Azt is eszrevettem meg mint kulonbseg, hogy elvileg a nitrat tesztnel a por es a csepp utan kell osszerazni a cuccot egyutt, a foszfatnal meg kulon ossze kell razni csak a port, aztan meg megint a cseppeket is. Nem tudom ennek mekkora jelentosege van.
 
Most jöttem rá, hogy eddig végig rosszul csináltam a nitrát tesztet, mert csak a kisebbik kanállal tettem bele a port...
Mindenesetre sokat nem változtatott a dolgon szerencsére, ma reggel mérve NO3 15, PO4 0,2-0,4 körül.
Nem biztos hogy erről a tesztről olvastam, de valószínűleg mind ugyanúgy működik. A por a nitrátot nitritté alakítja. a cseppentős az indikátor. Szóval alacsonyabb értékeknél elég lehet a kisebb kanál por.
Szerk: az alján maradt por az átalakításhoz fel nem használt. Az is le volt írva valahol hogy azért kell ferdén tartani, hogy rendesen lásd a színt. A sok por zavarhat.
 
Utoljára módosított:
Tegyél be a kapirgászoknak szépiát. Majd abból vesznek páncélhoz valót. A ph lehet nagyon alacsony, ha nincs kh. Azzal lehet kezdeni kell valamit. (amire szintén a Kh só a megoldás...)
Tegnap esti mérések:
pH: 7, GH: 8, KH: ?
NO3: 15, PO4: 0,2

Ez a pH rendben van, nem?
 
Back
Oldal tetejére