• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első projektem - 54L, low tech garnélás

Igen, nagyon jót tesz a növényeknek, emeltünk is kicsit a fényen és a tápon. :)
Szia! Végül az élesztőt milyen gyakran cseréled? Nekem 8 nap után brutál lecsökkent a bubiszám. De kb 8-10 napra kellene kijönnie a cserének, ha tényleg 50 nap egy szett a benne lévő utántöltőkkel...
 
Szia! Végül az élesztőt milyen gyakran cseréled? Nekem 8 nap után brutál lecsökkent a bubiszám. De kb 8-10 napra kellene kijönnie a cserének, ha tényleg 50 nap egy szett a benne lévő utántöltőkkel...
Igen, valahogy én is így szoktam cserélni, bár a mostani töltés már hosszabb, szerintem kétszer annyi ideje van bent. Alig pötyögtet már valamit, szóval megérett már a cseréje. :)
 
Nem csodálkozom, ha ilyen fincsi nyalókás garnéla pálcikával kényeztetitek őket.
Látom, a versenycsigák sem vetik meg ezt a finomságot. Valamit nagyon tud a gyártó.😙
A kis CO2 rendszer is bevált akkor ezek szerint.
 
Még mindig hibátlan a kis zselés co2? Milyen fejlődés látszik a növényeken? Lekőrözted már Marcell szemközti akváriumát?
Kis kékségek szaporodnak rendesen? Versenycsigák megvannak?
Mikor csinálsz friss képeket?
 
Még mindig hibátlan a kis zselés co2? Milyen fejlődés látszik a növényeken? Lekőrözted már Marcell szemközti akváriumát?
Kis kékségek szaporodnak rendesen? Versenycsigák megvannak?
Mikor csinálsz friss képeket?
Igen, mindenki jól van. :) Az akva kicsit el van burjánozva, de a hétvégén szépre megnyírom, akkor majd csinálok róla friss képet.
Addig is itt egy aktuális kép a garnikról :) Vannak még többen, meg van egy csomó pici is még rajtuk kívül, de egyszerre ennyien gyűltek össze etetéshez. Meg vannak valamilyen "betolakodócsigáink", a kajánál általában ők az elsők. :D
50649877007_7e4846d1a4_b.jpg_MG_3837 by Csilla Tepliczky, on Flickr

Meg találtam egészen véletlenül egy ilyen csigát is, esetleg tudja valaki, hogy milyen fajta lehet?
50649790771_9b1b6c63de_b.jpg_MG_3548 by Csilla Tepliczky, on Flickr
 
Köszi szépen. :) Dede, az megvan még, bal oldalon van egészen elöl, csak most látom, hogy lemaradt a képről. Nagyon szépen teszi a dolgát, jót tesz a növényeknek. :)
 
Itt egyelőre minden változatlan, meg vagyok most elégedve a hardscape-pel. :) Nem tervezem újraépíteni, maximum annyit, hogy a homok helyét felszórom majd apró kaviccsal, mert folyton összetúrják a garnélák. Ha megcsináltam, rakok majd fel róla friss képet. :)
 
Nálam egyelőre fog maradni az eddigi hardscape, szeretnék majd a közeljövőben egy nagynyomású CO2 rendszert, és azzal együtt néhány új növényt bele. De egyelőre ez még csak terv, mostanság inkább az első viváriumprojekt megvalósításán ügyködöm. :)
Van néhány friss kép az akváról nyírás után, a csigák és a garnélák is köszönik szépen, jól vannak. :)
51091415666_c3f2b287ca_b.jpg_MG_4972 by Csilla Tepliczky, on Flickr

51092223425_7afc1a45b7_b.jpg_MG_4973 by Csilla Tepliczky, on Flickr

Sőt, úgy tűnik, van egy imposztorunk egy nemrég felbukkant vörös garnéla személyében. :D
51091415841_6c070a269c_b.jpg_MG_4982 by Csilla Tepliczky, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére