• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első projektem - 54L, low tech garnélás

Köszönjük, megvagyunk, az akvárium is megvan még, bár egyelőre nem tervezzük az újrarendezését. Ami így nagyobb projekt volt nemrégiben, és mindig elfelejtettem posztolni róla, az a nagy akvárium helyén egy 80x40x40 terrárium berendezése volt. A kaméleon terkóját sajnos szét kellett bontanunk, és a növényeket át kellett költöztetnünk ebbe, mert az illesztéseknél el kezdett szivárogni a víz. De azóta ez az új terrárium is szépen alakul, egészen elburjánzott már. :)
A háttér mohásítása az egyetlen, amivel még próbálkozom, az egyelőre nem sikerült túl szépen.
51870925560_5f13b5d452_b.jpg_MG_7317 by Csilla Tepliczky, on Flickr
 
Sziasztok!
Nagyon szépre sikerült.
Látom, tripartita mindent ural.
Háttérrel kapcsolatban biztosan írnak majd tanácsokat. @Zuzmi , @ezsolt80 , @danyi03 , @inadsz ?
Ez afféle előre mohásított háló?
Mi a technika hozzá? Lámpa, spricni, ventillátor?
 
Arra gondoltam, hogy pl.kinek milyen fajta mohája maradt meg a falon és mivel kár is kísérletezni?
 
Arra gondoltam, hogy pl.kinek milyen fajta mohája maradt meg a falon és mivel kár is kísérletezni?
Jaaa! Hat van elo sphagnumomparafan. Egy barinomtol. Es riccardia egy kokuszhejon! Es parafan meg asszem javai. Hatfalon semmi nem maradt nekem mert azt nem tudom eleg nedvesen tartani. Kokuszrosttal burkolt falam van. Ezek vizszintes feluleten maradtak meg a novenyek tovenel ahol jobban megmaradt a viz es nem parolig el olyan konnyen.
A hatfalon folyamatos csobogoval tudom elkepzelni.
 
nálam a kísérleti (zuzmi féle) üvegben mindent benőtt a mini xmas (talajon, fán), most mini fissi van a zuzmi-tól kapott orchidea köré rakva és az is már teljesen jól átalakult emers-sé. Ez a kókuszrostos hátfalon növöget most.
(egyébként kézi spriccelés van napi egyszer és hidegpárásító napi néhány alkalommal, tehát elég szárazak a felületek).
mivel takarításnál egy kis fissi india kukába került volna, most ezzel is próbálkozok, valamint cameroon moss van az aljzaton, de az elég rosszul néz ki.
Egy szál flame moss is kísérlet tárgyát képezi.
 
Back
Oldal tetejére