• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ask, seek, knock

Kicsivihar

Főkertész
1359826786912.jpg



Hello, Petra vagyok :)
Ez az első naplóm, és nagyon izgatott vagyok! Korábban már volt egy társas akim, de azt hiszem arról inkább nem beszélnék. Elég low-tech volt :whistle:
Aztán volt egy 25 literesem, na az volt csak igazán low... :dead: Persze szűrés, fűtés, meg néhány félhulla növény volt benne, de akkor is... mondjuk az egy szem lakója, Vodka, a sziámi harcoshal, évekig békésen éldegélt ott.
És 4 év kihagyás után az egész úgy kezdődött újra, hogy nemrég a 3 éves unokaöcsém megtalálta ezt a kis akváriumot a szekrényem mélyén, és (mivel imádja a halakat) mondta, hogy tegyünk bele halat. Vagy legalább vizet :D
Mondtam, hogy nem kéne, mert elég kicsi, és megígértem neki, hogy egyszer csinálunk egy rendes akváriumot. Az is lehet, hogy neki soha többé nem jutott volna eszébe, de engem ez a gondolat többé nem hagyott nyugodni. Volt, hogy éjszaka felébredtem, és a plafont bámulva tervezgettem az akváriumot :) Másfél hónap rágódás után (kell nekem egyáltalán akvárium?) úgy döntöttem, hogy belevágok (y)
Persze akkor már hetek óta az akvakertészt olvasgattam, mindent tudni akartam mindenről, ami az akvarisztikával kapcsolatos. És ezúton is szeretném megköszönni Dobtinak a sok segítséget, aki kitartóan válaszolgatott minden béna, és aprólékos kérdésemre!!
Variusnak pedig azt, hogy hetek óta egymást biztatva, szinte egy időben indítva az akit vághatunk bele az akvakertészet rejtelmeibe.


És akkor az adatok:

akvárium: 60*30*40 (72 liter)
Bútor: bútor :woot:
Világítás: 2*24W T5 (2 db 6500k daylight fénycsővel)
Szűrés: Tetratec ex700 gyári töltet + 2 liter Eheim Substrat pro
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia
Növény táptalaj: Tropica Substrate
Tápozás: Green Aqua csomag (micro, macro, easy carbo)
Co2: Tropica System 60 CO2 szett

Növények:

Eleocharis parvula mini
Elatine hydropiper
Micranthemum umbrosum
Pogostemon helferi
Staurogyne repens
Ammania Bonsai
Hydrocotyle Tripartita Japan
Alternanthera reineckii 'Mini'
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Fissidens fontanus
Taxiphyllum sp. 'Spiky'
Blyxa Japonica
Rotala sp. 'green'
Lindernia rotundifolia
Ranunculus inundatus


Állatok:
Amano garnéla - Caridina multidentata
Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
Heterandria formosa - Törpe fogasponty (ők csak átmeneti lakók :) )

További tervek között szerepel:
Pseudomugil gertrudae - Törpe pettyes kalászhal
 
Szia, én vagyok az Zsombor :)
:LOL: Nagyon örülök hogy Galxy-t választottál... és már be vagyok sózva, szombaton remélhetőleg én is gazdagodom egy új akváriummal, és eléggé godnolkozom rajta hogy csináljak naplót, de addig is ha berendezted KÉPEKET (y)
 
Útelágazódáshoz érkeztem.
Ma elküldtem az egyik kollégámat a Green Aqua-ba, hogy hozza el a cuccaimat. Illetve megérdeklődtem, hogy az ex700 gyári töltetét mivel lehetne feljavítani, mert azt tudom, hogy nem a legjobb. Javasolták az Eheim substrat pro-t, szóval abból is rendeltem egy 2 literes pakkot, meg is érkezett. De nem tudom, hogy azt melyik gyári töltet helyére kell majd rakni :unsure: Illetve milyen sorrendben legyenek majd a cuccok? Azt hiszem most úgy van, hogy alul a kerámiagyűrűk+fekete szivacs, rajta a bioball, rajta aktívszén+fekete szivacs, felül pedig a perlonvatta. Maradjon ez a sorrend? Illetve melyik gyári töltetet lehetne még jobbra, hatékonyabbra cserélni?
 
Útelágazódáshoz érkeztem.
Ma elküldtem az egyik kollégámat a Green Aqua-ba, hogy hozza el a cuccaimat. Illetve megérdeklődtem, hogy az ex700 gyári töltetét mivel lehetne feljavítani, mert azt tudom, hogy nem a legjobb. Javasolták az Eheim substrat pro-t, szóval abból is rendeltem egy 2 literes pakkot, meg is érkezett. De nem tudom, hogy azt melyik gyári töltet helyére kell majd rakni :unsure: Illetve milyen sorrendben legyenek majd a cuccok? Azt hiszem most úgy van, hogy alul a kerámiagyűrűk+fekete szivacs, rajta a bioball, rajta aktívszén+fekete szivacs, felül pedig a perlonvatta. Maradjon ez a sorrend? Illetve melyik gyári töltetet lehetne még jobbra, hatékonyabbra cserélni?

Legalsó kosár: Kerámia, majd rá egy szivacs
Az összes többi tálcába mehet valamilyen normális biológiai szűrőanyag. A Substrat Pro pont egy nagyon jó minőségű. De nem kell csurig tölteni, mert akkor nehéz összeilleszteni a kosarakat.
A legfelső kosár legtetejére egy réteg perlon kerüljön. Más nem kell.
Indításnál az első max. két hónapban az aktív szén még jól jöhet, de utána már nem kell, inkább egy zacskó Seachem Purigen.
 
Sok sikert az új akváriumhoz;) Elég jó az összeállítás, innentől már tényleg rajtad múlik minden:) Remélem hétvégén már képeket is láthatunk!:D
 
Szia!

Orulok, hogy minden osszejott es belevagtal! :)
Sok sikert, es johetnek majd a kepek! :D ;)

Küldve Tapatalk 2-ről
 
Miközben óránként nézem az e-mailjeimet, hogy vajon elkészült e már az akvárium és a bútor, az agyam másik fele ordít, hogy még neeeeee!!! Nem akar összeállni a kép, a kigondolt koncepció azt hiszem nagyon...disney-s :oops:
Megpróbálom leírni. Az egyik oldalon lesz egy domb, ez biztos. Az egyik oldal "sötét" lesz, a másik "világos".
A sötét oldalon lesz egy red moor fa, amit sötétebb tónusú, robosztusabb, dúsabb növények vesznek körül. A másik oldalon világosabb, alacsonyabb növésű növények, és valami vörös is kéne. Ilyesmire gondoltam. És mögöttük valami olyan, mint az eleocharis parvula, csak magasabbra növő. Pl. vallisneria nana.
Azt még nem tudom, hogy a világosabb, kisebb növények legyenek e a dombon, és lentről nyúljanak fölfelé a faágak, vagy fordítva...

És hogy ezt a marhaságot hogy találtam ki? A Twilight c. filmben van egy rész, amikor a főszereplő a sűrű, sötét erdőből rohan fel a hegyre, és ott már világosabb van, kisüt a nap, meg az egész környezet barátságosabb.
Hát ez van, várom a véleményeket. Lehet fújjolni is :wtf:
 
A vörös növények általában igénylik a CO2-t.
Ha jól értem az elrendezés egy klasszikus háromszög alapú akarna lenni. Nem hangzik rosszul.
De ha már felajánlottad akkor: Fúúújjjj:D
 
Sok sikert kívánok én is :) Úgy érzem így karácsony előt sok új ember vág bele az akvakertészetbe :D
 
Ha már ott lesz minden technika + akvárium akkor is lehet ám csak leülni és tervezgetni :D Tudom nehéz megállni, hogy ne ugorjon neki az ember de nem lehetetlen :)

Erdős hangulatot pl Hygrophila difformis-al szerintem szépen meg lehet csinálni. Oliver Knott egyik nagyon minimál kis nanojában jól néz ki bal oldalt.
103120211.WHcB1VCs.NatureSoilNanoTank02.jpg

akár ugyanígy ahogy nála, elé-alá mehetne be a crypto parva és az egy nagyon jó kis átmenetet képezne
csak egy ötlet :)

(szerk)

ezt pl most láttam meg, ahogy olvasgattam a témákat :) ihletnek tökéletes ha valami ilyesmire gondoltál magadban, bár ez nem annyira "disney-s" :D
c0119618_8918.jpg


Imi
 
ezt pl most láttam meg, ahogy olvasgattam a témákat :) ihletnek tökéletes ha valami ilyesmire gondoltál magadban, bár ez nem annyira "disney-s" :D
c0119618_8918.jpg


Imi[/quote]

Ez csodaszép :woot: Olyan varázslatos, ez aztán disney a javából! Köszönöm, hogy megosztottad :)
 
Szia Tibi!

Amint hívnak, hogy elkészült az akvárium és a bútor. Már minden készen áll, az egyik kollégám fogja elhozni az akit és a bútort, és egy másik fogja a cégtől hazavinni. Egy harmadik kolléga fog elvinni a Green Aqua-ba, hogy megvegyem a dekort, és a növényeket... Szigorúan munkaidőben, egy halaszthatatlan tárgyalásra megyünk Törökbálintra :D Szerencsére ez a kolléga már tudja az utat, mert a múltkor is volt egy fontos céges ügye Törökbálinton, amikor elment a talajért, és még néhány apróságért :D

De közben tervezgetek, épp ma frissítettem az első hozzászólásomban a növénylistát, azt hiszem ez lesz a végleges.
Annyit segíts(etek) hogy jól gondolom e... A Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' és az Eleocharis Sp. Mini vagy Eleocharis parvula (még mindig nem tudom, hogy mi a különbség:unsure:) alkalmas gyepszőnyeg kialakítására, a Fissidens fontanust fára akarom ültetni, a többi pedig "sima" növény, amik bokorrá nőnek, vagy legalábbis fölfelé terjeszkednek, és azokból majd közép és hátsó növényeket szeretnék.

Az akvárium jobb oldalának az elrendezése már szinte biztos (fejben) de a bal oldal... Twilight helyett Oroszlánkirály lesz :ROFLMAO:
 
Szia :)

Na akkor alakulnak a dolgok, már nagyon várom a startot, meg a képeket :)

Ami a növényeket illeti, jól gondolod, hogy a HC meg a többiek is alkalmasak arra, hogy "gyeped" legyen. :) Szerintem a pravula mini kisebb, mint a másik, legalábbis ez az én véleményem. A HC az meg ugyebár egy telejsen másik fajta növényke, nem ilyen szálas fűszerű, de szép a maga kis kerek leveleivel. :)
A Fissidens persze, hogy mehet fára, ott fog a legjobban mutatni, több példa is van rá a fórumban ;)

Szerintem mindent jól kitaláltál már csak meg kell valósítani ;)

Az Oroszlánkirályt jobban szeretem :D :p :D (de remélem nem az elefánttemetős részre gondoltál :D :p )
 
Back
Oldal tetejére