• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Magányos oriás

Köszi :)

Az algat mar kordaban lehet tartani a BO utan. A novenyeket nem gyozom nyirni nagyon beindult :) eppen ma volt kerteszkedes, kicsit rendbejon a nyiras utan, akkor teszek fel fotot is.
A HC nagyon megnyúlt felfelé a BO alatt?
 
Utoljára módosított:
4 napos BO nagyon jót tett az akváriumnak az algák nagy része eltűnt :)

View attachment 28507aqua_170325_ (1) by Tibor Varga, on Flickr

pár részlet:

View attachment 28508aqua_170325_ (2) by Tibor Varga, on Flickr

View attachment 28509aqua_170325_ (3) by Tibor Varga, on Flickr

View attachment 28510aqua_170325_ (4) by Tibor Varga, on Flickr

View attachment 28511aqua_170325_ (5) by Tibor Varga, on Flickr

Blackout szépen elintézte az algát... Garnélák megvannak? Nem indulnak néha felfedezőútra a lakásban?
 
Blackout szépen elintézte az algát... Garnélák megvannak? Nem indulnak néha felfedezőútra a lakásban?
De sajnos igen, van mikor idoben erkeztem es visszadobtam. De kb 5-6 nem elte tul. Most azt talaltam ki, hogy nem engedem annyira fel, csak a lilypipe tetejeig a vizet. Egyebkent azt vettem eszre, hogy mindig a kisebb amanok ugraltak ki.

Tapatalkkal küldve az én SM-T715 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Blackout szépen elintézte az algát... Garnélák megvannak? Nem indulnak néha felfedezőútra a lakásban?

De sajnos igen, van mikor idoben erkeztem es visszadobtam. De kb 5-6 nem elte tul. Most azt talaltam ki, hogy nem engedem annyira fel, csak a lilypipe tetejeig a vizet.

Tapatalkkal küldve az én SM-T715 eszközömről

Csak azért tippeltem, hogy néha a garnélák felfedezőútra próbálnak menni, mert néztem, hogy 100% RO-val cserélsz vizet, és a teszt eredményed alapján keménység nagyon alacsony, pH igen alacsony és CO2 is megy bele rendesen. Bár van talajod, ami megmentheti az akváriumot, hogy nagyon savas irányba elmenjen, de lehet, hogy a dolog eléggé a határon táncol. Erre tippeltem, hogy a garnélák ezt a szituációt nem annyira díjazzák. Persze lehet, hogy más nem tetszik nekik. A megoldás kulcsa nem abban van, hogy nem engeded kimászni őket :). Nem csak saját tapasztalat, de a fórumon rendszeres hozzászóló nagy garnéla szaki (@szentgyo) is azt mondta, ha garnélák jól érzik magukat, akkor menekülési ösztön 100% kiveszik belőlük.
 
Utoljára módosított:
Csak azért tippeltem, hogy néha a garnélák felfedezőútra próbálnak menni, mert néztem, hogy 100% RO-val cserélsz vizet, és a teszt eredményed alapján keménység nagyon alacsony, pH igen alacsony és CO2 is megy bele rendesen. Erre tippeltem, hogy a garnélák ezt lehet, hogy ezt nem annyira díjazzák. Persze lehet, hogy más nem tetszik nekik. A megoldás kulcsa nem abban van, hogy nem engeded kimászni őket :). Nem csak saját tapasztalat, de a fórumon néha hozzászóló nagy garnéla szaki is azt mondta, ha garnélák jól érzik magukat, akkor menekülési ösztön 100% kiveszik belőlük.
Visszasozom 120 ra gh+ al. Most mar figyelek ra jobban. Co2 kicsit sok lehet meg, de apranket pont most veszem vissza.

Tapatalkkal küldve az én SM-T715 eszközömről
 
Visszasozom 120 ra gh+ al. Most mar figyelek ra jobban. Co2 kicsit sok lehet meg, de apranket pont most veszem vissza.

Igen, ez mindenképpen jó ötlet. 120 nem tudom mit jelent pontosan, de minimális keménységet érdemes fenntartani, hogy ne forduljon be az egész nagyon savasba.

Amúgy jól néz ki az akvárium.
 
Utoljára módosított:
Igen, ez mindenképpen jó ötlet. 120 nem tudom mit jelent pontosan, de minimális keménységet érdemes fenntartani, hogy ne forduljon be az egész nagyon savasba.

Amúgy jól néz ki az akvárium. Ha már van talaj, akkor tápozás oldalon érdemes lehet inkább ADA irányba indulni EI helyett?

120 TDS. Egyelore nekem bejott az EI modszer GA tapokkal kb fel evre elegendo mic/mac van meg a tapadagoloban :) 3 honap utan erzem ugy, hogy kb eltalatam az aranyt GA ajanlas kb 75% -at adom, persze a tapadagolo is hatalmas segitseg.
 
Back
Oldal tetejére