• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Magányos oriás

eep117

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Tibor vagyok kezdő növényes akvakertész. 10 éve kb egy vegyes vágott trópusi szerű akváriummal kezdtem, ahol a hal volt a lényeg (legalábbis anno azt hittem), persze volt benne anubias, gömbmoha, hínárok és pár egyszerűbb növény. Később vettem egy akvárium szettet, minimal low-tech szinten volt berendezve, de a növények sosem fejlődtek olyan jól.

Szerettem volna, valami komolyabb növényes akváriumot összehozni, de nem tudtam merre induljak, eddig...
Tavaly nyáron rátaláltam a fórumra, azóta szorgosan olvasgatok.
Sok sok tervezés és a Green Aqua-ban történő többszöri látogatás után sikerült megvennem a kellékeket.
Köszönöm a GA-s srácoknak a segítséget!

Akvárium:
Green Aqua akvárium, Opti-White - 182 l, 90x45x45 cm, 8 mm üvegvastagság

Szűrő, szűrőanyag:
OASE BioMaster 600 - külső szűrő + Fűtő
ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag - 2 liter
Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag - 250ml
Seachem Matrix - Biológiai szűrőanyag - 2 liter
GreenWorks üveg kifolyócső - 17mm (nyomó oldali)
GreenWorks üveg befolyó cső - 17mm (szívó oldali)
Eheim Skim 350 - vízfelszíntisztító skimmer

Talaj, táp:
ADA aljzat adalékok, ADA Green Bacter
Tropica Aquarium Soil Powder finom szemcsés aljzat - 9L
Tropica Aquarium Soil aljzat - 18L
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 4.8kg
Green Aqua Növény wellnesscsomag

CO2:
GreenWorks CO2 palack - 5 kg (töltve)
Green Aqua CO2 szett

Világítás:
ATI Sun Power T5 - 4x39W függesztett dimmelhető lámpa - 91cm

Dekoráció, növény:
Frodo kő - 36 Kg
Green Aqua Eleocharis parvula mini
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo
Tropica Riccardia Chamedryfolia (Graeffei)

Sterilizáló:
Twinstar 2 Nano

Bútor:
90x45x80 cm festett 18mm mdf középen egy merevítéssel ADA stílusban (asztalos szerint 500kg -ot simán elbír)

RO:
400 GPD Purepro rendszer + 120L hordó

minden adott, már csak elrontani tudom :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
1 hetes hardscape pakolgatás után a hétvégén belekerültek a növények és feltöltöttem az akváriumot.
Első problémám már elő is jött, szépen időben elkezdtem berendezni a szűrőanyagokat és sajnos nem tudtam, hogy a purigent nem szabad csak vízben tárolni ezért baromira bepenészedett. Kidobtam kimostam a szűrőt, de feltöltés után is eléggé penész szaga van az akváriumnak és a víz ködös ez elmúlik?

Teszek majd fel képeket is csak regisztrálok valami fotós oldalon.
 
1 hetes hardscape pakolgatás után a hétvégén belekerültek a növények és feltöltöttem az akváriumot.
Első problémám már elő is jött, szépen időben elkezdtem berendezni a szűrőanyagokat és sajnos nem tudtam, hogy a purigent nem szabad csak vízben tárolni ezért baromira bepenészedett. Kidobtam kimostam a szűrőt, de feltöltés után is eléggé penész szaga van az akváriumnak és a víz ködös ez elmúlik?

Teszek majd fel képeket is csak regisztrálok valami fotós oldalon.
Vízkezelő, vízcserék és elmúlik.
 
1 hetes hardscape pakolgatás után a hétvégén belekerültek a növények és feltöltöttem az akváriumot.
Első problémám már elő is jött, szépen időben elkezdtem berendezni a szűrőanyagokat és sajnos nem tudtam, hogy a purigent nem szabad csak vízben tárolni ezért baromira bepenészedett. Kidobtam kimostam a szűrőt, de feltöltés után is eléggé penész szaga van az akváriumnak és a víz ködös ez elmúlik?

Teszek majd fel képeket is csak regisztrálok valami fotós oldalon.
Kidobtad a purigent? Esetleg megpróbálhattad volna kitakarítani, mondjuk Hidrogén-peroxiddal. A Seachem Purigen kiszáradás után újra beáztatva simán használható.
 
.... és sajnos nem tudtam, hogy a purigent nem szabad csak vízben tárolni ezért baromira bepenészedett.
Én az összes regenerált purigenemet kis befőttes üvegben maximumra töltött RO vízben tároltam, és sose volt vele semmi gond. Egyszer azt olvastam, hogy inkább azt nem szereti ha kiszárad....
Tuti megpróbáltam volna újra regenerálni
 
Én az összes regenerált purigenemet kis befőttes üvegben maximumra töltött RO vízben tároltam, és sose volt vele semmi gond. Egyszer azt olvastam, hogy inkább azt nem szereti ha kiszárad....
Tuti megpróbáltam volna újra regenerálni
Biztos kiszáradt 2 hét alatt, de közbe bepenészedett...
 
Én az összes regenerált purigenemet kis befőttes üvegben maximumra töltött RO vízben tároltam, és sose volt vele semmi gond. Egyszer azt olvastam, hogy inkább azt nem szereti ha kiszárad....
Tuti megpróbáltam volna újra regenerálni
Lehet regenerálni. Semmi baja nem lesz, ha kiszáradás után újra használod. (Az egyedüli baj a kiszáradással, hogy sokkal könnyebben leporlanak a kis golyócskák) @eep117-nek az volt a baja, hogy be volt penészedve, de azt meg többféle képpen is maradéktalanul ki lehet írtani.
 
Brutáljó színben mutatnak ezek a kövek ebben a megvilágításban. Nagyon tetszik. (y)
Kár, hogy olyan nehéz a köveket általánosságban algamentesen tartani.
 
a teljes config:
Fény, zene, fullos technika, mi kellhet még egy jó bulihoz. Frankók a kövek is, jó start, gratula.
A ki és befolyót megcserélném a jó áramlás és CO2 beoldás érdekében. Úgy a skimmer is jobban besegíthetne az áramlásba a jelenlegi helyén.
Domborzat szempontjából lehet jobb lenne, ha nem a baloldali párost cserélnéd meg, hanem a diffúzort a skimmerrel. Esztétikai okokból én mégis az előbbivel próbálkoznék. Az üveg befolyót annyival nyugodtan feljebb emelheted.
A színek tényleg nagyon jók. Hát még milyen jók lesznek, ha bezöldül az aki, hajrá.
 
Fény, zene, fullos technika, mi kellhet még egy jó bulihoz. Frankók a kövek is, jó start, gratula.
A ki és befolyót megcserélném a jó áramlás és CO2 beoldás érdekében. Úgy a skimmer is jobban besegíthetne az áramlásba a jelenlegi helyén.
Domborzat szempontjából lehet jobb lenne, ha nem a baloldali párost cserélnéd meg, hanem a diffúzort a skimmerrel. Esztétikai okokból én mégis az előbbivel próbálkoznék. Az üveg befolyót annyival nyugodtan feljebb emelheted.
A színek tényleg nagyon jók. Hát még milyen jók lesznek, ha bezöldül az aki, hajrá.

Köszi! Remelem csak a gyep zoldul es nem a kovek :)
Igen pont igy akartam berendezni, de a domb miatt nem fer el, ha feljebb emelem akkor kb 10 cm kilog a vizbol es az hulyen nezett ki. Skimmert ritkan fogom hasznalni szerintem nem lesz benne csak ha bekapcsolom 10 percre.
 
Köszi! Remelem csak a gyep zoldul es nem a kovek :)
Igen pont igy akartam berendezni, de a domb miatt nem fer el, ha feljebb emelem akkor kb 10 cm kilog a vizbol es az hulyen nezett ki. Skimmert ritkan fogom hasznalni szerintem nem lesz benne csak ha bekapcsolom 10 percre.
Én akkor is felcserélném a szűrőcsöveket, legfeljebb a befolyót nem vinném teljesen hátra, hanem csupán addig, amíg a domborzat "engedi". Vagy marad a második verzió (ha már úgysem lesz állandóra a skimmer). Persze mindent átmozgatva az ellentétes oldalra is jó lenne (a jobb hátsó sarok laposabb mint a bal), de az már lehet túl nagy variálás. Lényeg hogy a diffi szemben legyen a kifolyóval, vagyis hogy a CO2 buborékokat minél jobban telibe kapja az áramlás. Ha ez most is így van, akkor ne bántsd.
 
Mit jelent a cím: "oriás" ?
Vagy csak elírás?
Vártam már a kérdést :)
Olyan koncepció volt a fejemben, hogy a bal oldali részt omlásszerűen megalkotni és a jobb oldal egy külön nagy szikla, ami egy nagy kő magányosan, innen a magányos oriás. Igazából először az volt a fejemben, hogy valami omlással kapcsolatos frappáns neve lesz, de a feleségem a kövek pakolása alatt megjegyezte, hogy "az a nagy kő milyen magányos" :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére