• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arrecife Verde

Van benne valami. Olvastam már én is arról valahol, hogy mindentől mentes RO víz sokkal változékonyabb ph szint tekintetében, mivel nincs pufferkapacitása. A hétvégi vízcsere előtt mindenképp rámérek még egyet, aztán ha nem jó akkor jön a sózással próbálkozás, amire amúgy is lehet hogy szükségem lesz annak fényében, hogy a Seiryu mennyire keményíti vissza a vizet.

A kő csak kálciummal keményít vissza, de magnéziumból hiányod lesz ha nem pótolod valahogy.
 
Szerintem jó lenne mindkét - üres - helyen simán az MC is. Ha változatosabb növényzetet szeretnél, akkor baloldalra én anubias nana petite-t, középre glossostigma elatinoides-t javaslok az átmenethez.
És tényleg baba.
 
Szerintem jó lenne mindkét - üres - helyen simán az MC is. Ha változatosabb növényzetet szeretnél, akkor baloldalra én anubias nana petite-t, középre glossostigma elatinoides-t javaslok az átmenethez.
Középen akkor lehet tényleg MC marad, balra meg nekem is tetszene egy kis anubias. Na de a beszerzésük majd fut még egy kört, mert mostanában nem terveztem pesti utat GA-ba. Max majd lehet összejön megint egy közös szombathelyi rendelés :)
A kő csak kálciummal keményít vissza, de magnéziumból hiányod lesz ha nem pótolod valahogy.
Megfogadom tanácsod és sózás lesz ebből. Beállítok egy alacsonyabb értéket vízcserék alkalmával és megpróbálok mindig úgy cserélni hogy oda térjek vissza.
És tényleg baba.
Jut eszembe, az akváriumodról nagyon baba
Köszönöm mindkettőtöknek, igyekszem(y)
 
Egy gyors helyzetjelentéssel tartozok a naplómnak, ugyanis hétvégén megvolt a feles vízcsere, mértem is TDS ami a következőképp alakult.
Csere előtt: 273
Csere után: 190
Nem full RO-val cseréltem még hanem 80-as értékű vízzel. Viszont az látható az előző hétvégi adatok tükrében, hogy egy hét alatt 80-nal nő a TDS értéke. Hétvégén elkészítettem a következő cseréhez való vizet, így hétközben, valószínűleg ma megejtek egy részleges cserét, hogy a kezdőérték minél alacsonyabb legyen. Ha lehet 100 alá vinném és így egy hét alatt max 180ra fog emelkedni ha minden jól megy. A mai csere után még biztos hogy nem lesz meg ez az érték, ezért péntek, csütörtök környékén lehet cserélek még egyszer vizet.
A héten rendeltünk pár dolgot a kedves akvakertész kollégákkal, többek között én parvulát, két tégellyel. Érkezés után ültetés és remélem, hogy ugyanúgy jól érzi magát, mint a korábbi GA-s parvula és nem hasonlít majd a Dennerlés típusra, amely végül szinte teljesen kipusztult :)
 
Ahogy délután említettem csináltam is egy gyors vízcserét. Cirka három nap alatt 60-nal emelkedett a TDS értéke... Most már csak 50-es vízzel cseréltem. Az élőlények ránézésre bírták, holnap vagy holnapután ha lesz időm ismét cserélek, mivel most már sikerült lemennem egészen 170-re (y) Mivel ez egy késő esti mérés volt ezért a PH 7 lett. 5-kor kapcsol ki Co2 szóval ezen nem csodálkozom, hogy estére visszamászik hétre. KH 7, GH 8. Talán kezd alakulni :)
A napokban megnyírtam a MonteCarlo-t, utólag belegondolva kicsit várhattam volna vele, mert így a rákok vagy a pandák a lejtőn könnyen előre tudják görgetni a talajt. Na de szorgosan szippantgatom le és teszem vissza a helyére. Talán a héten érkező parvula ültetése megoldja a szitut és ha benövi a neki szánt területet akkor már nem lesznek problémáim a görgetegekkel :D
Próbáltam csinálni telóval két közelit, az egész aksiról képet majd a következő alkalommal. Az utolsó képen pedig a parvulák helye és az átmeneti hegyomlás helyszíne található :)
Köszönöm, hogy benéztél!
25793776063_711eb235a0_c.jpgIMG_0006 by Péter Gáncs, on Flickr
26370623876_6b128eb3ff_c.jpgIMG_0005 by Péter Gáncs, on Flickr
26370630946_cfc8ffc18a_c.jpgIMG_0015 by Péter Gáncs, on Flickr
 
Ma sikerült a két adag új parvulát a helyükre rakni. Ez az új mérföldekkel zöldebb, mint ami az akváriumban található. Remélem majd idővel egy árnyalatot vesznek fel. Vízcserét követően a TDS 148ra ment vissza. Most már csak hétvégén cserélek, max jövő kedd környékére beiktatok mégegyet, hogy elérjem a kívánt kezdeti paramétert. A cserevíz most már full RO, KH/GH+-szal visszasózva.
Ahogy ígértem megosztok pár képet a teljes aksiról, valamint az újdonsült növénykéről :)
Kis problémám adódott a kép linkelésével. Eddig gépről osztottam meg a Flickr-re feltöltött képet, viszont most telefonról próbálkoznék. De sajnos még a fotós oldal alkalmazásán keresztül sem találom, hogy hol van az eddig használt BBcode....
Tudnátok segíteni hogy Flickr-en tarolt képeket hogy tudom telón keresztül itt megosztani? A készülék IOS 9-et futtat...
 
Utoljára módosított:
Egy kis helyzetjelentés...
Kicsit emeltem a világítás óraszámán, próbaképp hátha megindulnak a fűfélék és a stau, ugyanis ők lassan haladnak a fejlődéssel. Jelenleg 7,5 órát világítok 2*24wattal, valamint ezzel a lendülettel pluszban megtoldottam a rendszert egy 20W-os Wave Zen kompakt piláccsal. Ezt hátulra helyeztem el, hogy az ott lévő aci-t és parvulát jobban érje a fény. Kezdésnek 3 órát megy, aztán meglátjuk mi lesz belőle. Igaz nem túl esztétikus a kinézete, de kíváncsian várom lesz-e hatása. Ha hasznosnak bizonyul, akkor el lehet kezdeni gondolkodni a világítás fejlesztésén :):)
A stau régi levelei kicsit bepontalgásodtak, de nem annyira vészesen. A kövek is időről-időre bezöldülnek, jobbára a felső szekció, ami közelebb van a világításhoz. A hétvégi vízcserék alkalmával nagyerővel elektromos fogkefézem őket.
Valamilyen szinte sikerült lejjebb tornásznom a víz keménységét, vízcsere utáni (20l, 30TDS-ű cserevízzel) adatok a következők.
TDS 135, PH 6.8, GH 5, KH 5, PO4 0,4 (holnap reggeli tápozásnál érkezik is a plusz foszfát a medencébe)

Köszönöm, hogy benéztél ;)
 
Ha világítás fejlesztésen gondolkodsz akkor nálam ami bevált a 4x24-es ody, 3 csővel. Mondjuk abból a hátsó direkt növényes. Ez így még nem sok, de a növényeknek sokat jelentett és a szinek is szebbek lettek. A 4x24 viszont már sok volt. A zöld pont nyomott rá egy likeot.
 
Ha világítás fejlesztésen gondolkodsz akkor nálam ami bevált a 4x24-es ody, 3 csővel. Mondjuk abból a hátsó direkt növényes. Ez így még nem sok, de a növényeknek sokat jelentett és a szinek is szebbek lettek. A 4x24 viszont már sok volt. A zöld pont nyomott rá egy likeot.
Köszönöm szépen a tanácsot. Őszintén szólva én is a nagytestvéren gondolkodtam, mivel most még akciós is GA-ban :):) Ahogy te is mondtad, folyamatosan három csövet világítva menne, vagy négy csővel, viszont eltolva a világítási időszakokat(elején két csó, majd mind a négy, levezetésképpen ismét csak kettő). Az egyetlen problémám, hogy az akvárium felett van egy polc, ami miatt a 4 csöves lámpa nem biztos, hogy elférne:confused:. Igaz a polc ha nagyon szükséges leszerelhető, de az majd max a nyárra tervezett festésnél kerülhet szóba
Te függesztve használod a lámpát vagy görbítgetted a tartópálcákat és úgy világítasz? Kb. hány centire van az akváriumod felett a pilácsod?
 
Az akcio mar csak a heten van ha ebben gondolkodsz.

Szep egeszseges akvarium. Regen meg a terepasztalozas terhoditasa elott tobb ilyen berendezest lattunk. Jo novenyvalasztas, arányos izleses berendezes. Kar hogy csak 1 like mehet ;)
 
Az akcio mar csak a heten van ha ebben gondolkodsz.

Szep egeszseges akvarium. Regen meg a terepasztalozas terhoditasa elott tobb ilyen berendezest lattunk. Jo novenyvalasztas, arányos izleses berendezes. Kar hogy csak 1 like mehet ;)
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat, igyekszem ;) Most ezek a köves elrendezések fogtak meg. Előző akvárium bontása után egyből be kellett rendeznem az újat, ezért sajnos nem maradt időm kikérni a véleményetek egy kis savazás keretében, de próbáltam megfelelő kompozíciót összehozni :) Egy lájk is bőven elég, főleg ha azt az ember az egyik "Alapító"-tól kapja.
Az akcio mar csak a heten van ha ebben gondolkodsz.
Uhhh jó tudni, akkor ezen még átfutok párszor és lehet rendelés lesz a vége :D
Függesztve használom kb 10centiről. Lehetne fentebb is talán, de akkor meg a szemembe világít :)
Nálam elég alacsonyan van az akvárium úgyhogy max csak a kanapén ülve világítaná az ember szemét :)
10 centiről nem algásodsz túlságosan? Vagy mekkora akváriumot világítasz vele?
Ha rászánnám magam a vásárlásra, akkor első körben 15 centi távolságról kezdtem volna, de így a te estedet követően lehet átgondolom.
 
Zöld réteg lepi el sikálás után kb 3-4 héttel a köveket, de ezt meg nem várom meg. Más alga típusú problémám nincsen. Szerintem indítsd 15 centivel aztán majd meglátod.

Two gardens re keress rá a keresővel az az én naplóm.
 
Zöld réteg lepi el sikálás után kb 3-4 héttel a köveket, de ezt meg nem várom meg. Más alga típusú problémám nincsen. Szerintem indítsd 15 centivel aztán majd meglátod.

Two gardens re keress rá a keresővel az az én naplóm.
A kövek 3-4 hetes tisztításában én is kiegyeznék ;) Nah akkor a mai napot mindenképp gondolkodással töltöm, hogy legyen-e váltás a nagyobbra. De tény, hogy nagyobb mozgásterem lenne a négy fénycsővel, mind a mostani mind pedig a jövőbeli scapek esetén.
Anno még @rollreich akváriumait néztem, mivel 2x24W alatt nevelgetett Acicularis-t és nagyon jó kondiban tartotta őket (pl. Jotunheim)
Mostantól követem a tiédet! Amúgy meg le a kalappal, szép kertet raktál össze (y)
 
Foszfátot olyan 1,5 körül tartom. Sokat tud segíteni, ha az rendben van.
Rollreich az egyik kedvenc akvakertészem. Viszont én meg a te naplódat fogom követni innentől fogva, mert nagyon izléses a scape és kiváncsi vagyok hova fog alakulni.
 
Foszfátot olyan 1,5 körül tartom. Sokat tud segíteni, ha az rendben van.
Rollreich az egyik kedvenc akvakertészem. Viszont én meg a te naplódat fogom követni innentől fogva, mert nagyon izléses a scape és kiváncsi vagyok hova fog alakulni.
Köszi szépen srácok! ;) Először is gratulálok a gyönyörű iwagumihoz! ;) Nagyon természetes, üde kádat raktál össze! ;) 2x24W lámpa alatt az aci akkor volt nálam toppon, mikor dombtetőre lett ültetve, így elég közel került a lámpához. A Jotunheim-nél az alsóbb részeken lévő acik látványosan elmaradtak a jobb felső sarkokon lévőkhöz képest. Nem volt csúnya, de látszott, szerencsére a fotókon azért nem volt érezhető. :) És nekem nem is 36 cm-es, hanem csak 30 cm magasságú üvegem van (54 liter). Ettől függetlenül simán működhet. Nem titok, anno a lámpamagasság 13-15 cm között mozgott a vízfelszíntől, és 7 órát ment. A kövek durva zöldülésének elkerülésére a 2. hónap végétől a GA tápok napi mennyiségét lefeleztem, addigra már szépen kialakultak a gyökerek, váltások végbementek. Ekkor volt időszak, mikor 3-4 hétig nem kellett az elektromos fogkeféhez nyúlni, és emellett a növények is jól érezték magukat. További sok sikert, figyelni fogom a már most is szép akidat...! ;) (y)
 
Foszfátot olyan 1,5 körül tartom. Sokat tud segíteni, ha az rendben van.
Rollreich az egyik kedvenc akvakertészem. Viszont én meg a te naplódat fogom követni innentől fogva, mert nagyon izléses a scape és kiváncsi vagyok hova fog alakulni.
Foszfátot én is adagolok por formájában, mert ahogy nálad is volt, mindig lement az értéke. Nálam általában 0,2 környéke a mélypont. De talán hamarosan meglesz a talaj kellő pufferkapacitása és akkor kevésbé ingázik.
A naplót meg igyekszem rendszeresen frissíteni és megírni a tapasztalatokat, hogy legyen miről olvasgatni ;)
 
Köszi szépen srácok! ;) Először is gratulálok a gyönyörű iwagumihoz! ;) Nagyon természetes, üde kádat raktál össze! ;) 2x24W lámpa alatt az aci akkor volt nálam toppon, mikor dombtetőre lett ültetve, így elég közel került a lámpához. A Jotunheim-nél az alsóbb részeken lévő acik látványosan elmaradtak a jobb felső sarkokon lévőkhöz képest. Nem volt csúnya, de látszott, szerencsére a fotókon azért nem volt érezhető. :) És nekem nem is 36 cm-es, hanem csak 30 cm magasságú üvegem van (54 liter). Ettől függetlenül simán működhet. Nem titok, anno a lámpamagasság 13-15 cm között mozgott a vízfelszíntől, és 7 órát ment. A kövek durva zöldülésének elkerülésére a 2. hónap végétől a GA tápok napi mennyiségét lefeleztem, addigra már szépen kialakultak a gyökerek, váltások végbementek. Ekkor volt időszak, mikor 3-4 hétig nem kellett az elektromos fogkeféhez nyúlni, és emellett a növények is jól érezték magukat. További sok sikert, figyelni fogom a már most is szép akidat...! ;) (y)
Először is köszönöm szépen a dicséretet és a bíztatást, próbálom jó formában tartani az akvát.
Igaz az aci illetve a parvula nálam sem a legalacsonyabb ponton van, de tény hogy túl közel sincs a világításhoz. Valamint az észrevételed tényleg jogos hogy a te üveged hat centivel alacsonyabb, valószínűleg ez is befolyásolja a dolgokat. Viszont nálad meg nem mondtam volna, hogy annyival alacsonyabban van az egyik felén az ültetés, mivel a kép alapján mindkét helyen szépen fejlődtek a növények. Ezt a trükközést a tápokkal eddig még nem alkalmaztam de szükség esetére fejben tartom (y)
A korábban említett akvád az egyik kedvencem, de a mostani elott is le a kalappal;) Követem az eseményeket és csak így tovább!
 
Back
Oldal tetejére