• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Slow Motion - KaZe 400-asa

Gratulálok a Picurkátokhoz Zoli. Nagyon édes. Szerencsére nem az apjára ütött... :D :twisted: Bocs! Természetesen csak viccelek! ;) Nagyon gyönyörű fotót csináltatok róla. Hány napos ezen a képen?
Az akvárium még így is nagyon szép. Igazi zöld dzsungel. A Bolbitis erdődet nagyon irigyelem. Ejj de sajnálom hogy nem Egerben vagyok. :S Hozzám vághattál volna egy minimális mennyiséget belőle. Itt németbe már 4 hete kutyagolok érte de még nem találtam egyik akvarisztikai boltban sem... Szerintem az agyagos talajnál ahogy írod is, főleg ilyen nagy mennyiségben ahogy te is használtad, ez az agyagosodás elkerülhetetlen. Nálam a Manadónál is jelentkezett kb egy év után, még ha nem is vészes mértékben. :S Sajnos ez az ára, de a növények ezt szeretik nincs mit tenni... :?
 
Nigro said:
Grat a pici lányhoz! Sok szép együtt töltött időt kívánok nektek! :wave:
Köszi Atti, igyekszünk, bár mostanság a kicsilány dönti el, mikor mit akarunk csinálni. Állítólag ez később is így lesz, de nem! Én tudom. :D
 
Ja, a nagytakarításhoz újabb adalék, felháborodás témában. Ma ilyen napom van. :)
Volt a hátsó üveglapon egy alga flekk, amit lekapartam szépen, majd a garnéláim szép komótosan nekiálltak befalatozni a kaparékot. A dögök, míg az üvegen volt, rá se bagóztak, bezzeg mikor feltálaltam nekik, gyakorlatilag előrágtam, kegyeskedtek behappolni. Meg kell őket fenyítenem, de még nem tudom, hogyan járjak el. Ugye a lehalászás drasztikus. :D
 
Zoli, én is gratulálok a picihez, nagyon aranyos :thumbup: . Egy hónap múlva hasonló cipőben járok majd én is :p.
Az akiból a növénymennyiség tényleg ilyenkor látszik igazán ,mikor kikerül. Brutálisan durva a bolbitis :D, de végül is minden adott volt neki hogy ekkorára nőjön :).
A talajjal kapcsolatban sajnos meg kell hogy mondjam ,van élet az ADA talajokon túl is. Hiába a prémium minőség, az amazoniaban nekem is csalódnom kellett, mivel elképesztően porlad. Egy nano garnélásban használom ,de fél év alatt már teljesen be volt állva az alja. A 60 literesem új setupjában már más talajjal próbálkozom ,meglátjuk az meddig bírja.

Kívánok a jövőben sok sikert és kitartást :).
 
Szia KaZe!
Gratulálok a tündéri kislányodhoz!
Az akváriumod még mindig jól mutat, és brutális az a bolbitis mennyiség. :shock:
 
Kedvesek vagytok, köszönöm mindenkinek!
N-emy said:
Egy hónap múlva hasonló cipőben járok majd én is :p.
Jaj de remek hír, ennek igazán örvendek. Remélem, a sokadik. :) Pufferelj jó sokat alvásból, megéri.

N-emy said:
A talajjal kapcsolatban sajnos meg kell hogy mondjam ,van élet az ADA talajokon túl is. Hiába a prémium minőség, az amazoniaban nekem is csalódnom kellett, mivel elképesztően porlad. Egy nano garnélásban használom ,de fél év alatt már teljesen be volt állva az alja. A 60 literesem új setupjában már más talajjal próbálkozom ,meglátjuk az meddig bírja.
Sajnálom én is a prémium talajt és minőséget. Mondjuk én a Malayaról tudtam, hogy hamarabb szétesik. Pedig annyira szép meleg színe van, most látszik csak igazán, hogy újra ültettem az egészet. Meg is jegyezte a feleségem, hogy milyen szépek most a színek az akváriumban. (Már megérte a félnapos játék). A lényeg az, hogy nem olyan embernek való ez a talaj, aki homokozónak használja az akváriumot, hanem beülteti és kész, hagyja, hogy had menjen minden a maga medrében. Hát én nem ez a fajta emberke vagyok, idönként jól esik a medencében "homokozni". :)
 
KaZe, gratulálok én is a pici lányhoz :angel: :thumbup: .
Látom már van jövője az akvakertészetnek. :lol:
 
Zé már gratuláltam amikor írtál, de megteszem most is :) Gratu a picihez :thumbup: Kicsit én is megijedtem, hogy szétkapod, de megnyugodtam amikor lejjebb görgettem. ;)
 
Köszi Fiúk a gratulációkat. Most nincs időm a medencéhez egy kicsit sem, mert próbálom megdönteni korábbi fürdetéses rekordomat. Ahhoz képest, hogy régen csináltam és még csak most kezdek kondiba jönni, egész jó etapokat futok. ;)
inadsz said:
Zé már gratuláltam amikor írtál, de megteszem most is :) Gratu a picihez :thumbup: Kicsit én is megijedtem, hogy szétkapod, de megnyugodtam amikor lejjebb görgettem. ;)
Nó prara ifjú padevan, a medence nem veszik el, csak átalakult kissé. Kapott új főődet meg gyükertápot, sö átkurkásztam a növényeket. Majd megnézed. :lol:
 
Volt egy kis upgrade az akvárium fölött, a tegnapi napon már egész nap (10 óra) dübörgött az új fény. 3 x 70 Watt, 5600 Kelvin. A világítás költséghatékony (bár van, akinek nem a zsánere ez a fajta lámpa), a lakás a fényektől viszont olyan, mintha uszodában lennék.
Szekrényestől:
6173191050_e12a01bfeb_z.jpg


Ferdén:
6172663617_412b7fa29e_z.jpg


Sokkal könnyebb fotózni, noha a gép sem és jelenleg a medence sem alkalmas arra, hogy képezzem, mert nagyon le van pusztulva.
6172664109_6fd585e12a_z.jpg


Ezeket azért fotóztam, hogy hihető legyen, tényleg csúnyák a növények. A moha tiszta ecset:
6172664875_3ff3708c76_z.jpg


A glosso itt-ott tápayaghiányos tüneteket mutat:
6172665557_191c5a1a3d_z.jpg


A microsorium is volt már szebb:
6173194328_f6f280d31e_z.jpg


Ő a halálból lett visszahozva:
6172666579_1109b34008_z.jpg


Ez pedig a barklaya csemetém:
6173196082_cf3064e54d_z.jpg
 
Nahát, ez mennyire hasonlít így az enyémre! ;)

Nekem is van gyerekem, és kevés az időm = még akár akvakertész is válhat belőlem!

Az új világítás nagyon brutál lett, de gondolom majd a növényzet meghálálja a beleölt Wattokat! :lol:

Sikeres küzdelmet az algákkal.
 
Back
Oldal tetejére