• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Slow Motion - KaZe 400-asa

Jó estét, jó szurkolást a tisztelt elvegyülteknek!
star67 said:
Nahát, ez mennyire hasonlít így az enyémre! ;)
Nekem is van gyerekem, és kevés az időm = még akár akvakertész is válhat belőlem!
Az új világítás nagyon brutál lett, de gondolom majd a növényzet meghálálja a beleölt Wattokat! :lol:
Sikeres küzdelmet az algákkal.
Hehe, akkor szépen sorjában:
1 háztartás, 3 gyermek, 1 munkahely, 2 kutya, 2 teknős ....... és valahol a lista legvégén kullognak a 400 literben pancsoló halacskák, amire sokszor 3 hétig sincs időm, hogy legalább a vizet lecseréljem. Az elmúlt 3 hónap alatt kb. 10x fordult meg a fejemben, hogy eladom a medencét és majd újrakezdem, ha lesz időm rá, de valahogy mindig lebeszéltem magam róla. Majd miután véglegesen elhatároztam magamban, vázoltam a családnak az elképzelésem, szigorúan kiemelve, hogy IDEIGLENESEN úgy, hogy utána egy 180-assal gazdagítom a portát. Gyakorlatilag a legkisebbtől a legnagyobbig megköveztek, mondván, hogy az akvárium (hirtelen) az övék is és egyébként is hogy nézne ki a szekrény üresen... Szóval maradt az, hogy pánikszerűen nekiesek vizet cserélni amikor időm van, tűzoltás jelleggel karbantartani és ennyi.
Természetesen az ecsetalga ettől a rapszódikus életviteltől majdnem halálra vágta az egész medencét, szinte mostanáig küzdöttem vele, de mintha kicsit nyerésre állnék.

nato said:
Gyönyörű!
Kérünk még friss képeket! ;)
Köszi Tamás, a képek alant.

viktorlantos said:
nato said:
Gyönyörű!
Kérünk még friss képeket! ;)

Tényleg mi újság az akváriummal?
Nem úgy áll, mint szeretném, az idő vasalgája kikezdte.

talachi said:
Biztos HAC előtti titkolózás!! :mrgreen:
A HAC a fentebb vázolt problémák miatt ezzel most elmaradt. Majd úgy 2-3 év múlva :D

Akkor gyorsan a riport:

Megpróbáltam agyonlőni a medencémet nem a legnagyobb sikerrel, hogy lássátok, most hogy néz ki. Ecset alga volt mérhetetlen sok a böszme dögben, ami takarodik szépen elfele, de még idő, mire eltűnik. Jelenleg kifehéredett és kezd koszos gyapotra hasonlítani.

6354414943_f6b2866a66_z.jpg


A gépet a fiam is kézbe kapta és mire észbe kaptam, lőtte ő is a vadat:
6354415601_9bbc4d45da_z.jpg


Glossot is ültettem közben, amit magára hagytam és elkanászodott. HÁttérben a barklaya:
6287030034_e71882d4aa_z.jpg


6286511687_760a46ba2f_z.jpg


Nem mellékesen a fiúk békában is utaznak. Nó komment:
6289387069_08160e2ef5_z.jpg


6289387305_f8d15840c2_z.jpg



Szépreményű emers kertészetem:
Légi fotó 1.:
6354415995_8efd9e6886_z.jpg


Légi fotó 2.:
6354418871_c33d20a72c_z.jpg


A déli rész alulról:
(itt látszik az anubiasokon, hogy az ecset éppen gyapotosodik)
6354416583_46be587bd8_z.jpg


Déli közeli:
6354417011_90d384cf4d_z.jpg


A legnyugatibb bubi:
6354417731_63b0f24ab4_z.jpg


Kelet felől:
6354418461_261f9df831_z.jpg
 
Micsoda dzsungel :eek: ,nagyon tetszik az emers kertészeted,és kitartást az ecset alga elleni küzdelembe,minél előbb legyen neki K.O.
Tomi
 
Hali még mindig nagyon szép!


És az ilyen nincs időm esetekre szoktak alkalmazni akvárium tisztítókat akik vizet cserélnek algátlanítanak,szerintem felétek is van aki vállal ilyet.
 
Na örülök, hogy végre megpróbálják mostanában még rajtam kívűl az ilyen emers részeket az akiban. Gratu!
 
Miután a felvétel nem adja vissza a "kert" az igazi méretét, ezért számításokat végeztem a szigetet illetően:
A legnagyobb sziget durván 19 cm átmérőjű, a másik 14 cm, a harmadik kb. 11 cm. Hát, nem kicsik. ;)
 
Hát, megnyugtatlak, ha nálad ez az elhanyagolt, látnád az én naponta gondozott béna akváriumom! :lol:
Tapasztalat: hozzáértéssel a kevesebb gondoskodás is elég, hozzáértés nélkül meg napi ápolással is összevissza kuszaság lesz csak.
A "zöld sziget" nem árnyékol túlzottan?

Gratulálok, és csatlakozom a családodhoz: fel ne merd számolni ezt a gyöngyszemet! :evil:

Milyen lenne, ha jutna rá több időd???????

Csilla
 
star67 said:
A "zöld sziget" nem árnyékol túlzottan?
Gratulálok, és csatlakozom a családodhoz: fel ne merd számolni ezt a gyöngyszemet! :evil:
Milyen lenne, ha jutna rá több időd???????
Csilla
Szia Csilla, igazából eddig még nem panaszkodtak a növények, hogy a sziget nagyon árnyékolt volna. :)
Bár nagy felületen terül el a dombság de alatta az árnyékos részben is növöget a bolbitis, a fa tövében meg egyébként is a nagy kő veri a mellét, mellette anubias-szal. Ennyi, ezzel kell szegénykémnek beérnie.

Egyébként meg meggyőztetek, nem adom el. Simán csak leeresztem! :lol:
 
A "magára hagyott" természet :) Nagyon tetszik! A tápozást is hanyagoltad? Gondolom főleg ezért jelent meg az alga... Egyébként még így is nagyon jól néz ki! Nekem amúgy is tetszik a "dzsungel".
El ne add! Szakíts rá időt!
 
A szigetről pedig lehet pecázni is :).
Nagyon ottvan az akva Zoli !
Hová is fejlődjön már tovább... ,elég ha meg tudod tartani a mostani állapotot ;).
 
Köszi Lányok/Fiúk. Az a helyzet, hogy a fémhalogén nagyon szuper fény-árnyék játékokra képes főleg, ha kicsit játszik is az ember a kontraszttal. A jobb oldali zombi üreg az életben is tényleg sötét, ott alig van anubias, ami megmarad. A pecasziget árnyékában viszont jól fejlődik a bolbitis, meg se gondoltam volna róla.
 
Back
Oldal tetejére