• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arrecife Verde

Legnagyobb bánatomra eltelt már lassan két hét, hogy hozzászóltam volna a saját naplómhoz. Nemigazán maradt rá időm az elmúlt időszakban. Ezt pótolva, gyors adok is egy kis helyzetjelentést.
Mint ahogy korábban is említettem, tönkrement a 4x24-es világítás egyik trafója. Szerencsére sikerült a garancia keretein belül javítani. Köszi srácok ;) Amíg nem volt nálam a lámpa addig 2x24-ről kapták a növények a fényt. Nagy gond nem lett. Inkább az erősebb fény visszatérésével indult be a zöld pontalgásodás. De csökkentettem a világítási órák számát, kíváncsian várom a fejleményeket.
Új szerzeményként bekerült egy adag Buce Needle Leaf, amit 4-5 darabra szedtem szét. Közelit elfelejtettem róla készíteni, de ha valaki alaposabban megnézi a hozzászólásom végén található képeket, akkor a jobb és bal oldalon található kövek is kaptak díszítésként a növénykéből. Pillanatragasztóztam, viszonylag egyszerűen ment, egy jött csak fel idővel, de második próbálkozásra már ő is a helyén maradt. Igyekeztem kicsit árnyékosabb részre tenni, nehogy a sok fény miatt bealgásodjon, eddig tartja magát :):)
Az állatvilág is bővült, három csigaevő csiga személyében. Náluk apróbb csigáim vannak, meg nem mondom a típusukat, de remélem támadást indítanak ellenük és idővel szépen lassan kikoptatják őket. A csigákért nagy hála @Jani34 -nek, mégegyszer Köszi ;)
Tegnap tartottam egy jó nagy nyírást is. MC-t Parvulát visszavágtam. Előbbit szó szerint imádom nyesni, csak ne kellene utána a levágott leveleket kihorgászni :confused::D Blyxa nagyon elbokrosodott, ezért kiszedtem a helyéről teljesen. Visszavágtam, eltávolítottam a korábban megnyesett szárakat és mehettek is vissza a helyükre. Remélem megindul kicsit felfelé, mert perpill üresnek érzem egy picit a felette lévő rész, de remélem idővel belakja.
A takarítás áldozata egy Oto lett. Észre sem vettem hogy kiugrott. Amire meg feltűnt arra már késő volt:cry: Na de zárásképpen ne rossz hír hanem a képek jöjjenek :D:D
Pont nyírás megkezdésekor eszembe jutott hogy lövök párat így jobban látható lesz az előtte-utána helyzet. Ezért is lebeg az első képeken annyi MC nyesedék a fotón :)
Fogyasszátok egészséggel és köszönöm hogy benéztél ;)
Nyírás előtt/közben
27497019525_30a48f941d_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
26889347123_2e903dc606_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Nah és akkor nyírás után
27425293151_c156a25ecb_o.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
27398302902_0be1009f72_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
26887852594_50c6a79691_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
...végül egy távolibb
27462872996_6bb0a6e937_o.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
 
Jó sok idő eltelt azóta, hogy írtam volna a naplómba, ezt kicsit szégyellem is. Jelentem az akvárium továbbra is üzemel a korábbi összeállításban. Nem is oly rég volt egy kis lakásfestés is, emiatt mozgatni kellett a berendezést, de szerencsésen szekrénnyel együtt félig leeresztett vízzel sikerült épségben odébb rakni, átmenetileg. Azóta már ismét a helyére került, csak kicsit közelebb a háta mögött lévő falhoz. Erre azért volt szükség, mivel fel akartam függeszteni a lámpát az akvárium felett lévő szekrényre. Kisebb fúrás/faragást követően sikerült is. Kifejezetten jobban tetszik így. Még szerintem annyit csinálok, hogy a két kimeneti vezetékét összekötöm és úgy legalább csak egy kábel zavarkolódik.
Az állatvilág terén mindenki jól van. A növények már kicsit problémásabbak :) A blyxa továbbra is az egyik favorit nálam, szépen dúsul. Amikor újraültettem, jót tett volna neki egy kis talajfeltöltés, hogy magasabbon legyen, de sajna nem állt rendelkezésre általános talaj, majd a következő scape-hez többet rendelek. MC is szépen fejlődik, ennek köszönhetően most ismét tarra vágtam, mert már kezdett vastag lenni a pázsit és félő volt, hogy ez és a meleg miatt felszakad. De ezt szerencsésen megúsztam. A Stau hozza az új leveleket, de sajnos a pontalga szépen be is támadja a régi hajtásokat így annyira nem tetszetős. A Buce-nak is ez a sorsa, de igyekszem majd valahogy visszaszorítani a pontalgát. A tenellus szerintem egy tetszetős növény, akkor ha az ember olyan helyre tudja ültetni ahol nem kell nyírni :p Jobb hátul teljesen le kellett kopaszítanom a terepet, mert felfelé is kúsztak az indáival, viszont így nem ad olyan szép látványt. Talán hoz majd szép új zöld leveleket. Oldalra bolondgomba mód terjeszkedik, de azt meg nem hagyhatom és le kell vágnom az oldalsó ágakat, mert ha hagyom akkor két hét és mindenhol tenellus lesz :D:D
Holnap vár rám egy kis fogkefézés és vízcsere. A víz keménysége a kövek miatt nehezen tartható kordában, TDS általában 200 felett. Lehet beiktatok egy plusz hétközi vízcserét is, hogy lejjebb tornásszam ezt az értéket....
Telóval próbáltam pár képet készíteni, a minőségért elnézést. Holnap igyekszem még párat lőni főleg közelebbről és megosztani veletek ;)

Nyírás előtt:
28585493802_a862da38a9_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Nyírás után:
28406879860_06941d833a_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Amano mamák :)
28597998226_b12c85a993_c.jpgIMG_0546 by Péter Gáncs, on Flickr
Buce:
28585306322_85a6158fd0_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
 
Hozzáértő segítséget szeretnék kérni. Az alább szereplő képen látható DC színe megfelelő? Co2 kikapcsolódása után egy órával készült a kép.
Sajnos ma több kép nem készült, lemerült az elektromos fogkefe igy holnap vagy holnapután neki futok mégegyszer:) Seachem Purigen cseréjét is akkor ejtem majd meg.
Sajnos a zöld pontalgán kívül még ilyen barnás nehezen eltávolítható algám is van(csak a köveken), ne de ennek majd még utananézek hogy pontosan mi is lehet...
Képet mindjárt csatolok:ROFLMAO::cautious:
Szóval a képek:
28725636655_ae185202c6_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
28441335970_f2d703f6cb_c.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy gyors kis updattel jelentkeznék. A korábban említett feladatok közül sikerült párat megejteni a hétvégén. Ha már nekiálltam, akkor egy szűrőtakarítással kezdtem. A szűrőben lévő vizet megtartottam, csupán a rekeszeket vettem ki és átmostam egy kis akvárium vízben. Seachem Purigen és perlon cserélve. Szép szinük volt mondhatom :D Fogkefe feltöltését követően befejeztem a jobb oldali kövek tisztítását is. Így sem tökéletes még, de sokkal jobb, mint amilyen volt. Valamint 50% vízcsere volt még. Ebből csináltam egyet szombaton és egyet vasárnap is, hogy a kövek által magasra emelt TDS lecsökkenjen. Kb 40-es vízzel cserélek, kicsit visszakeményítem a 20as RO-t, így ment most le 135-re a szint, de szerintem pár nap és ismét 200 felé járunk majd:mad: Sebaj, ez van ha az ember seiryu-val építkezik:p:ROFLMAO:
A növényeket most nem bántottam. A korábban megnyírt MC hozza már az új leveleket. Blyxát kellene egy kicsit ritkítani, na de azt talán majd a következő vízcsere alkalmával. A Co2 adagolást kicsit feljebb húztam, mert úgy éreztem, hogy későn éri el a megfelelő színt a DC. Javítsatok ki ha tévedek, de a lámpa felkapcsolódásakor már jó lenne, ha megfelelő lenne a víz Co2 szintje... Így is már másfél órával előbb kapcsol be a Co2, mint a lámpa. Korábbra meg nem szeretném tenni. Max a beoldás lesz aktívabb és előbb kikapcsoltatom, így nem esik túlzásokba a beoldás. Remélem ma amire hazaérek nem pipáló halak fogadnak. Jelenleg 2,5-3 bubi/sec-en pörög a rendszer.
Mivel most már függeszkedik a világítás ezért könnyedén feljebb tudtam rakni. 20 centire van most az akváriumtól, de 7 helyett 8 órára emeltem az üzemidőt. Tudom szerencsésebb lett volna egyesével változtatnom a dolgokat és megvárni a változtatás hatását, gondolok itt a pontalgák visszahúzódására, de most így jött ki a lépés :D A türelmetlenség nagy úr. Valamint most volt idő mindenre :p
Sajnos a napokban történt pár pusztulás is:cry:. Az olimpia hallatán több akváriumi élőlény is úgy döntött, hogy indul az akvárium falán átugró versenyen. Ennek eredményeképpen, egy amanda lazac és egy red cherry maradt szárazon. A harmadik versenyző legnagyobb meglepetésemre az egyik csigaevő csiga volt... Ő valószínüleg nem ugrott, hanem kúszott, de mindenesetre meglepett.
Végül pár kép, legfőképp azoknak akik végigolvasták az irományomat. :) Sajnos továbbra is telós képek, fotózáskor megtámogattam még két csővel a rendszert, remélem nem égett ki túlságosan a háttérnél. Mindenesetre köszönöm hogy benéztél ;)
Pár kép totálból:
28544376560_fc26569654_h.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
28797030516_8a2c975ea6_b.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
az általam fejlesztett pöttyös Stau :D
28212815143_b0af359d4a_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Oto party
28210087054_70b1d4c427_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Egy eltévedt tenellus. A háttéreben az átmenetileg használt törött kifolyóval (a másik superge fürdőt vesz épp)
28722733232_053f3c6b2b_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Szia! Szép az akváriumod ;-)
Ha kell csigusz még szólj, nálam van utánpótlás.. Kis gyilkoló gépek.. Ilyen az kis akváriumom eleje teljes hoszában
DSC_0385.JPG

Bocs az offolásért
 
Szia! Szép az akváriumod ;-)
Ha kell csigusz még szólj, nálam van utánpótlás.. Kis gyilkoló gépek.. Ilyen az kis akváriumom eleje teljes hoszában
View attachment 15376

Bocs az offolásért
Szia!
Teljesen jó a kép a csigamaradványokról, jól tetted hogy megosztottad ;)
Amikor bekerültek hozzám a tőled kapott csigaevők nálam is pikk-pakk rendberaktak mindent. Azóta a korábban utalt csiga típusból nem is látok egyet sem, max aljzat nyírás/takarításkor futok bele egy-egy üres házba. Úgyhogy kitettek magukért, zabálják ezerrel, mégegyszer köszönöm őket(y) Szerintem most pluszba nem teszek bele többet, meglátom hogy marad-e az állapot. De ha megint előjönnének a kiscsigák akkor már tudom kihez forduljak utánpótlásért;)
 
Most, hogy kezdi hozni az MC a friss hajtásokat, kicsit elmerengtem azon, hogy eleget vágtam-e le belőle...:oops: Kicsit túlságosan is benőtte a köveket, igaz azok meg az aljzat tömörödése miatt biztos megsüllyedtek egy kicsit. Aki netán szokott MC-t nyírni, milyen magasra hagyja meg? Ha most hétvégén nekiállnék mégegyszer ollózni, azzal gondolom nem sokkolnám a növényeket. Vagy igen?
A másik ami mostanában mozgatja az agyam, az természetesen egy új összeállítás. Igaz úgy vagyok vele, hogy első körben azért hagynám még ezt, hisz alig fél éves a kicsike és ezen variálnék inkább. Az új összeállításnál majd a jövőben mindenképp szükségem lesz új talajra és úgy vagyok vele hogy kíváncsiságból cserélem a Tropica termékeket és ADA-ra váltok, na de ez még odébb van.
Viszont ha a most meglévőt akarom kicsit variálni, akkor a bal és jobb oldali talajpótláshoz mindenképp kell általános talaj, csak ezért meg nem biztos hogy vennék Tropica-t. Ezen még gondolkodnom kell :)
Amit változtatnék az a bal oldali blyxa traktus emelése, valamint a difi mögé valami kis kiegészítő növény beékelése. Szívem szerint a jobb felső részen kicserélném a tenellust és valami olyat tennék oda, ami kevésbé érzékeny a nyírásra. Valamint ott ahol a skimmer van (jobb akváriumfal, közép felé) azt a részt kilapátolnám teljesen. Helyükre beletéve pár követ úgy, hogy a kövek kiérnek jobbra az akvárium faláig szinte egy tartófalat alkotva és inkább a jobb felső sarokból jönne le a növényes lejtő a mögötte lévő nagy kő elött.
Ezek mind csak fejben lévő tervek, de szívesen hallgatom a véleményeteket. Hagyjam az egészet, vagy ráfér egy kis frissítés? :)

Köszi, hogy benéztél
 
Egy kis frissítés....
A héten szert tettem egy kis Fissidens fontanus-ra @Luigi13 páros jóvoltából. Ismételten köszönet érte ;) Per pill csak ráraktam a kövekre a fémhálót és a lávakövet amin érkeztek. Igazság szerint majd az új berendezésbe tervezem, vagy a korábbi üzenetemben említett apró átépítésnél kerülnek majd végleges helyükre. Mondjuk a lávakövön tuti rajt hagyom, mert nagyon pofásan néz ki ;)
28823893770_2b26394315_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
várjuk majd a naplót az újról!
Tervezek indítani ismét egy naplót, ugyanis a növényeket pár napja ültettem el az új összeállításban. ;)
Bepróbálkoztam HC Cuba-val, már régi vágyam volt. Pár nap után nem mondanám, hogy nyerésre állok, de igyekszem :):)
 
Back
Oldal tetejére