• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Magányos oriás

Basszus... összeszámoltam az induló szetted...:eek: most az államat keresem...
nem volt olcsó, lese merem írni, annyi pozitívum van, hogy nagy része black friday keretein belül került beszerzésre :)
 
Basszus... összeszámoltam az induló szetted...:eek: most az államat keresem...
Igen...ott van a szeren a szett ara, en sem mertem a vegen az asszonynak elmondani, hogy vegül mennyibe került, mire beüzemeltem az akvat...pedig nincsen üveg ki-befolyo szettem, sem ATI lampam.
Egyebkent gyönyörüek a kövek, kivancsian lesem a naplo folytatasat. Izgalmasnak igerkezik!(y)
 
Helyzetjelentés...

Megy a napi 50% vízcsere még vasárnapig, utána átállok a 2. heti periódusra és 2 naponta cserélek 50%- ot.
Továbbra is csak 100% RO víz megy bele, szépen letisztult a víz, már a penészes opálosság eltűnt, purigennel jobb lesz majd, de csak az első szűrőtakarításkor akarok beletenni, addig nem bántom a szűrőt.
MC bubizgat már :)

32268045232_0a00bd8c1e.jpgIMG_0803 by Tibor Varga, on Flickr

32268045682_47b654cb4d.jpgIMG_0805 by Tibor Varga, on Flickr

Telefonos képek, majd lesz jobb is, épp objektív cserében vagyok.

Kövek pár helyen elkezdtek zöldülni, még karbantartható, később majd az otok és amanok segítenek rajra.

Kipróbáltam a JBL tesztet napi vízcseréknél ez értékek változhatnak, ezért nem veszem még komolyan,:
31607378063_98bb9df871.jpgIMG_0807 by Tibor Varga, on Flickr
Több co2 megy mint kellene, gondolom a PH/KH értéket ez erősen befolyásolja.

Tápozás tekintetében még rengeteget kell tanulnom, EI módszer GA tápokkal szimpatikus
Próbálok magamnak összeírni egy táblázatot, alap szinten, hogy mi mit befolyásol mátrix szerűen, ilyennel találkoztatok már?
 
Átálltam a 2 napi 50% os cserére. MC rendesen nő, már az eredeti méretét megduplázta.
Kövek után már a üvegen is megjelent az alga (a köveken lévő már szépen bubizik :)) kezelem egyelőre manuálisan, még 2 hétig nem kerül bele takarító brigád.

co2 buborékszámláló folyadék belekerült a vízbe, de szerencsére azonnal kicsapódik és kiszedhető, de többet nem rakok bele, valamiért átmegy a rendszeren, tettem még egy visszafolyásgátlót a rendszerbe, most így néz ki: mágnesszelep-visszafolyásgátló-bubiszámláló-visszafolyásgátló-music diffúzor
 
Update:

4. hétnél járok, átálltam a heti vízcserékre.
Kerültek állatok az akváriumba:
- 19 amano (20 volt, de 1 megadta magát mire hazaértem, már a boltban sem nézett ki jól)
- 10 oto
- 1 zebracsiga, 4 neon, 2 sepregető garnéla (még a régiből)

MC, riccardia rendesen nő, parvula is dagad, de több idő kellett mire észbe kapott.

Tettem purigent a szűrőbe 500 ast elfeleztem 250 az RO hordóban pihen

A héten tervezek venni bele halakat még nem döntöttem el milyen lesz van 2-3 ami tetszik, de keverni nem akarom, GA-s srácok majd segítenek :)

Alga mennyiségét sikerült visszaszorítanom a minimálisra így emeltem a fény időtartamot 1 órával 7,5 órára 100%-on

Jövőhéten megveszem az új objektívet és tudok csinálni fotót, sajnos a régi RIP, mert földhözvágtam véletlen... 70-200 al nem tudom lefotózni, csak oldalról, hatalmas problémáim vannak :)
 
Véletlen a képmódosítással eltüntettem a szöveget...

5. hét
Került az akváriumba 20 db Hengeli @viktorlantos segített a kiválasztásban köszi, tényleg nem félénk halak, baromira aktívak :)
Oto-k és az amanok is folyamatosan melóznak

Kövek bezöldültek, sajnos a barna szín nagy része eltűnt, de nem akarom állandóan sikálni, majd megszokom.

Parvula erőre kapott kellett neki idő
Az MC bubizik ezerrel, de foltokban kicsit barnul és foszlik, de remélem csak átalakul és ezek a régi tövek.

A CO2 nél lévő riccardia kicsit sokkot kapott, mert egy bokorrá nőtt :)

Tervezek bele venni még növényt a kövek közé és talán hátra, valami bokorszerűt.
 
Most már a második vagy harmadik nagyobb telepítésünk ezzel a dekorral. Az elején tényleg barna lesz, de utána ha nem is olyan mint az eredeti, de tiszta marad.
Lehet a kövek bomlásával lehet összefüggésben. Passz.

Őt pl nem nagyon sikáljuk:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/31781738023/in/dateposted-family/
Ezzel sem volt különösebb meló:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/28596196591/in/album-72157666624887683/
és itt is a kezdeti algásodás után tiszta lett:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/17979897490/in/album-72157653425729285/

Lehet a Twinstarnak köze van hozzá ezt nem tudom biztosra mondani. De fura mód sok fénynél is így viselkedik (ATI lámpa alatt)
 
Most már a második vagy harmadik nagyobb telepítésünk ezzel a dekorral. Az elején tényleg barna lesz, de utána ha nem is olyan mint az eredeti, de tiszta marad.
Lehet a kövek bomlásával lehet összefüggésben. Passz.

Őt pl nem nagyon sikáljuk:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/31781738023/in/dateposted-family/
Ezzel sem volt különösebb meló:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/28596196591/in/album-72157666624887683/
és itt is a kezdeti algásodás után tiszta lett:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/17979897490/in/album-72157653425729285/

Lehet a Twinstarnak köze van hozzá ezt nem tudom biztosra mondani. De fura mód sok fénynél is így viselkedik (ATI lámpa alatt)

Lehet megsikálom még 1x ezek az akváriumok gyönyörűek. 4 hét alatt lett ilyen, letakarítom és adok neki még esélyt :)
Sokat mondjuk nem készültem elő vele csak lesúroltam sima vízzel és kefével, ti kezeltétek valamivel a köveket?
 
De nagyon szuper kövek ezek. (y) Ha az erózió lassan szétkoptatja a manten köveimet, csak ilyet fogok használni. :) Az elrendezés is szép...;)
 
Nem kell aggódni az MC ennél sokkal ócskább helyzetből is simán feláll. Könnyen lehet kezdeti levélváltás, vagy egy kis táphiány, esetleg ha zselés volt akkor nem sikerült rendesen lemosni a zselét. Simán képes pár szálból is befutni a teljes aljzatot rámászva a kövekre fára halakra :D
 
MC sajnos kezdi megadni magat :(

View attachment 26269Alga by Tibor Varga, on Flickr

View attachment 26270Alga by Tibor Varga, on Flickr

Parvula is algasodik ...

View attachment 26271Alga by Tibor Varga, on Flickr


Amit tudtam merni:
Foszfat a csepptesz szerint is nagyon alacsony 0,1 alatt GA microban van ezert megemeltem 12ml re

Jbl:

View attachment 26272Untitled by Tibor Varga, on Flickr


Merre induljak szerintetek?
Én inkább easy life foszfáttal vagy bármilyennel emelném, mert ha macrohoz nyúlsz akkor a nitrátot is emeled, így nem lesz meg a ráta hanem minden macró elemet emeltél.
Mic-macot igényre belőni, amiből több igény lenne azt külön emeld.
 
Én inkább easy life foszfáttal vagy bármilyennel emelném, mert ha macrohoz nyúlsz akkor a nitrátot is emeled, így nem lesz meg a ráta hanem minden macró elemet emeltél.
Mic-macot igényre belőni, amiből több igény lenne azt külön emeld.
Igen ez igaz, veszek foszfatot kulon akkor.
 
eltelt 2 hónap gyors összefoglaló.

- megvolt az első nyírás már ráfért :)

- került bele + 10 amano

- új növények:
Tropica Eleocharis sp
Staurogyne repens
Green Aqua Rotala macrandra 'Red Mini'

- beüzemeltem egy tápadagolót (aqua medic evo4), hogy a táp mennyiség kb azonos legyen és lámpafeloltáskor kerüljön bele a megfelő menniység.

- foszfát tekintetében GA srácokkal azt beszéltem meg, hogy foszfátot csak a pont alga miatt adtam volna külön hozzá és a nitrát arány miatt 10 es nitrát mellett kellett volna azt is adnom, ezért emeltem a macron 1 hétig, de ez már 2 héttel ezelőtti történet.
Azóta pont alga már alig van. 10-es nitrát mellett 0,4-0,6 a foszfát, ami jó(eddig semmi foszfát nem volt)

- algával továbbra is küzdök, van minden féle:
GSA - macro emelés miatt már elhanyagolható
GDA - ez elég sok kb 3 nap alatt bezöldül az üveg, hétvégén nagyobb vízcsere, szárítás, carbos kezelés.
Hajalga a parvula között - ezt a nyírás előtti állapotnak tudom be fogkefével írtom

Újabban észrevettem BBA csomókat a köveken (legalábbis szerintem az, mert mi más lenne?) rendes objektívvel is lefotóztam, majd felrakom azt is:
32629247594_d2f966e903_h.jpgUntitled by Tibor Varga, on Flickr

szivacsra kiszedtem őket, fura, hogy zöldes színe van ez kicsit megzavar olyan mit valami moha (riccardia van az akiban):
33472725025_510481f708_h.jpgUntitled by Tibor Varga, on Flickr

telefonos képek
a lényeg, hogy fontolgatok egy 3-4 napos BO-t , csinálok majd egy totál fotót is
 
Back
Oldal tetejére