• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktívszén a szűrőben

Sajnos elég rossz. De egyenlőre jobbra nem telik. Egy 300-as külső és egy 700-as belső. Sajnos kevés a szűrőtérfogat. Az aki 112 l-es.
 
Sziasztok!A jelenlegi szűrőmben van szivacs is és aktív szén is.Átalakitás elött vagyok,és szeretnék mangrove vagy más fafajtát az akiba,(vasfám van de nem jó az alakja)de arrol olvastam hogy szinezheti a vizet ,amire jó alternativa a greenaqua.hu/seachem-purigen.Erről azt olvastam hogy a szén helyett is használható,és kristály lesz tőle a víz.Kérdésem ,hogy mi a lényegi különbség a kettő között?(azt tudom hogy a Seachem Purigen egy kémiai szűrő:))de mégis melyik a jobb megoldás szűrésre?Olvastam hogy minimálisan hat a "trace" elemekre is,de foggalmam sincs mit jelenthet e kifejezés.Eddi csak szivacsszűrésem volt ,de mivel adott a másik fajta szűrési lehetőség is ,alakitáskor már a megfelelővel szeretném csinálni(n)Help..
 
Sziasztok!A jelenlegi szűrőmben van szivacs is és aktív szén is.Átalakitás elött vagyok,és szeretnék mangrove vagy más fafajtát az akiba,(vasfám van de nem jó az alakja)de arrol olvastam hogy szinezheti a vizet ,amire jó alternativa a greenaqua.hu/seachem-purigen.Erről azt olvastam hogy a szén helyett is használható,és kristály lesz tőle a víz.Kérdésem ,hogy mi a lényegi különbség a kettő között?(azt tudom hogy a Seachem Purigen egy kémiai szűrő:))de mégis melyik a jobb megoldás szűrésre?Olvastam hogy minimálisan hat a "trace" elemekre is,de foggalmam sincs mit jelenthet e kifejezés.Eddi csak szivacsszűrésem volt ,de mivel adott a másik fajta szűrési lehetőség is ,alakitáskor már a megfelelővel szeretném csinálni(n)Help..


Ezt is olvastad: seachem-purigen ?
Én a purigenre szavazok.
trace element = nyomelem
 
Sziasztok!A jelenlegi szűrőmben van szivacs is és aktív szén is.Átalakitás elött vagyok,és szeretnék mangrove vagy más fafajtát az akiba,(vasfám van de nem jó az alakja)de arrol olvastam hogy szinezheti a vizet ,amire jó alternativa a greenaqua.hu/seachem-purigen.Erről azt olvastam hogy a szén helyett is használható,és kristály lesz tőle a víz.Kérdésem ,hogy mi a lényegi különbség a kettő között?(azt tudom hogy a Seachem Purigen egy kémiai szűrő:))de mégis melyik a jobb megoldás szűrésre?Olvastam hogy minimálisan hat a "trace" elemekre is,de foggalmam sincs mit jelenthet e kifejezés.Eddi csak szivacsszűrésem volt ,de mivel adott a másik fajta szűrési lehetőség is ,alakitáskor már a megfelelővel szeretném csinálni(n)Help..
Helló
Az akva indításakor jól jöhet a szűrőben az aktivszén a keletkező ammónia megkötésére,de csak pár hétig alkalmazható.Nem tudom,hogy ezt megteszi e a Seachem Purigen is.Valamit a Seachem Purigen valamilyen szinten tisztítható és többször is tudod használni,míg a szén miután telítődött max bacitelepnek jó.:)
 
Sziasztok!
Egy ideje már nem érdekel benneteket az aktívszén?? :D
Valahol olvastam itt a fórumon talán, hogy az Easy Carbot/egy részét is megköti. Ehhez mit szóltok?
Ha így van, felejtős, ha nem akkor Seachem Purigen + aktívszén az opálra... :alien:

Ja és még egy: a SERA szén minőséginek számít? (Csak ez elérhető felénk..:)
 
Egy ideje már nem érdekel benneteket az aktívszén??

Dehogynem! Akvárium indításhoz, és gyógyszeres kezelések után még mindig nagyon hasznos. Kis akváriumok szűrését is simán meg lehet oldani vele. Az aktívszén normális szűrőanyagként is működik, a Seachem Purigen csak kémiai.

Valahol olvastam itt a fórumon talán, hogy az Easy Carbot/egy részét is megköti. Ehhez mit szóltok?

Nem köti meg.

Ha így van, felejtős, ha nem akkor Seachem Purigen + aktívszén az opálra...

Opálra ami általában baktérium virágzás az ADA pl UV szűrőt használ. A fentiek nem oldják meg mert ez nem víz szennyezés, csak bedurran a baktérium aktivitás. Levegőztetéssel viszonylag hamar kitisztul.
Szűrő takarításkor és új akvárium indításkor van ilyesmi általában. Vagy bármilyen szűrőt ért sokk miatt.

Ja és még egy: a SERA szén minőséginek számít? (Csak ez elérhető felénk..

Biztosan jó ő is, csak figyelj rá, hogy ne szivacs legyen mert az szinte semmit nem ér. Granulátumokat keress.
 
Az ADA aktív szénről már sok jót olvastam, ki még nem próbáltam. Az lenne a kérdésem, hátha valakinek már volt viszonyítási alapja, hogy ez az aktív szén milyen minőséget képvisel. Itt arra gondolok, hogy többféle aktív szén szerezhető be: szennyvíztisztítóba való, akvarisztikai, ivóvízhez való, illetve laboratóriumi. Az ADA hol helyezkedhet el? Volt szerencsém egy kis marék laboroshoz hozzá jutni, messzemenően verte eddig a kipróbált márkákat, az eheimet is, a többi "márkájáról" hallgatnék, olcsó húsnak.. 3 hétig kristálytisztává varázsolta a vizem, első használatkor sem eresztett színt, viszont úgy sistergett, mintha forró serpenyőbe csöppentettem volna vizet. A kandicsrák (nálam házikedvenc) állományom a sokszorosára nőtt a használata alatt.
 
viszont úgy sistergett, mintha forró serpenyőbe csöppentettem volna vizet.

Az NA Carbon is ilyen.

Szerintem nagyon jó minőségű sokszor használtuk már és osztom a véleményt, hogy aktív szén és aktív szén között is nagy a szórás. Nálunk a kínálatból a legjobb, pedig van Eheim, Seachem is.
 
Sziasztok!

Tetra EX 800 Plus-sal fogok hamarosan indítani egy akváriumot. A gyári szűrőtöltetek között van aktív szén is. Az aktív szén a növényeknek szánt tápoldatot is megköti? Ha megkötötte a káros anyagokat és egyre jobban telítődik nem fogja visszaengedni lassanként az akváriumba?

Eléggé eltérő infókat lehet erről találni a neten, nem igazán tudom eldönteni, hogy mi az igaz. Benne hagyhatom a szűrőben az aktív szenet vagy inkább vegyem ki indítás előtt?
 
Sziasztok!

Tetra EX 800 Plus-sal fogok hamarosan indítani egy akváriumot. A gyári szűrőtöltetek között van aktív szén is. Az aktív szén a növényeknek szánt tápoldatot is megköti? Ha megkötötte a káros anyagokat és egyre jobban telítődik nem fogja visszaengedni lassanként az akváriumba?

Eléggé eltérő infókat lehet erről találni a neten, nem igazán tudom eldönteni, hogy mi az igaz. Benne hagyhatom a szűrőben az aktív szenet vagy inkább vegyem ki indítás előtt?

Egy hónapig nyugodtan hagyd benne. Utána viszont dobd ki.
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot,elnézést kérek. hogy ide írok.

Valakinek az aktív szenes blogjában olvastam egy hozzászólást, ,miszerint valaki aktív szenet készít.
Az eljárás az, hogy a keményfát meggyújtja tűzön majd mielőtt elégne a parazsat egy légmentesen lezárt edénybe teszi és így állítólag aktív szén keletkezik,mire kihűl.
Én ezzel a módszerrel csináltam egy pár kilóval, de nem tudom, hogy bele merjem e tenni a külső szűrőmbe.
Teljesen tiszta, csak fából készült.
Bár meglehet, hogy nem teljesen aktív szén,még az is lehet, hogy csak faszén lett belőle.
A kérdés az lenne, hogy ha tényleg csak faszén amit készítettem, lehet e bármi probléma a használatával.
Kimostam,fél napot áztattam. Nem koszol,nem jön ki belőle már semmi.

Rengeteg szőlőtőke van az akváriumba / kb 15 kiló/ és még a második hónap után is színezi a vizet kis mértékbe /
Kiló számra használom az aktív szenet és szeretnék más ezzel az anyaggal kicsit spórolni!

Szerintetek használhatom?
 
Sziasztok!

A Tetra EX 800 Plus-ban az aktív szenes párna elmúlt egy hónapos, így ki fogom venni. Van egy doboz kerámiagyűrűn, arra fogom lecserélni. Egy az egyben betehetem a helyére vagy jobb lenne a kerámiagyűrűt lejjebb rakni?

A gyári elrendezést használom most: Alsó kosár: kerámiagyűrű-szivacs 2.kosár:bioball 3.kosár: 2 db szivacs 4.kosár: aktív szén-szivacs-perlon
 
Back
Oldal tetejére