• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktívszén a szűrőben

Ha " síma" kerámiagyűrű akkor rakhatod bárhova,nem sokat fogsz nyerni a cserén. Esetleg nem gondolkoztál valami biológiai szűrőanyagot venni a biolabda és ez az aktív szenes párna helyett?
Van 2000 forint /liter alatt sokkal jobb szűrőanyag mint a felsorolt anyagok. /Pl .: Matrix trop/
 
Nem csak "sima" kerámiagyűrű, rosszul fogalmaztam. Inkább egyfajta Siporax utánzat lehet. Bár lehet, hogy a Matrix Troppal jobban jártam volna (árban is). Lehet hogy még beruházok legalább 1 liter Matrix Tropra hamarosan. Azt hová érdemes elhelyezni a szűrőben?
 
Nem csak "sima" kerámiagyűrű, rosszul fogalmaztam. Inkább egyfajta Siporax utánzat lehet. Bár lehet, hogy a Matrix Troppal jobban jártam volna (árban is). Lehet hogy még beruházok legalább 1 liter Matrix Tropra hamarosan. Azt hová érdemes elhelyezni a szűrőben?

Ahol legkevésbé éri a mechanikai szennyeződés,tehát a felső rekeszbe célszerű rakni.
 
A 30-asban használok a külső szűrő mellett egy kicsi belsőt kiegészítésnek. A víz szép tiszta, az a gondom h lassan ellep a fonal s az agancs alga bármit csinálok. Ovastam h segíthet az algátlanításban is. Érdemes ez indokból teletömni a belsőszűrőt aktívszénnel?
 
A 30-asban használok a külső szűrő mellett egy kicsi belsőt kiegészítésnek. A víz szép tiszta, az a gondom h lassan ellep a fonal s az agancs alga bármit csinálok. Ovastam h segíthet az algátlanításban is. Érdemes ez indokból teletömni a belsőszűrőt aktívszénnel?
Nem igazán.
Inkább a nagy áramlás szokta ezt okozni, és a nem megfelelő co2 adagolás.
Easy Carbo is segíthet.
 
Végigolvastam a topicot, érdekes látni, hogyan változtak a nézetek az aktív szénről az elmúlt 5 évben. :) Az viszont még mindig nem teljesen tiszta nekem, hogy az Eheim miért írja a használati utasításokban, hogy 2 hét után vegyük ki a szenet? Baj, ha bent hagyom (pl. tápanyag szintekre van hatása 2 héten túl)?
 
Az Eheim még a régi iskolát követi.
A nagy akiban most 250ml Seachem Purigen és 750ml ADA NA Carbon van és simán 2ppm a foszfát szintem ugyanazzal az adagolással mint előtte és nincs hiánytünet.
 
Szerintetek purigén mellett lenne értelme aktív szenet is használni? Mondjuk csökkentenék egymás terhelését, így később telítődnének? Vagy esetleg kiegészítenék egymást (pl. van amit egyik nem szűr ki és a másik meg igen)?
 
Szerintetek purigén mellett lenne értelme aktív szenet is használni? Mondjuk csökkentenék egymás terhelését, így később telítődnének? Vagy esetleg kiegészítenék egymást (pl. van amit egyik nem szűr ki és a másik meg igen)?
Az aktív szén megköt tápanyagokat is a purigennel ellentétben. Nem látom értelmét a használatának, csak mérgezés gyanúja esetén, vagy gyógyszeres kezelés után.
 
Heló!
Van egy 700-as tetrám most szeretnék indítani egy új akváriumot de néztem az ADA szisztémát és ők úgy kezdik az első két hónapot hogy a szűrő 2/3-a aktívszén többi szivacs. Ezt mennyire éri meg így csinálni? Milyen hatása van?
 
ADA szisztémát és ők úgy kezdik az első két hónapot hogy a szűrő 2/3-a aktívszén többi szivacs.

A szivacs a kis Super Jet szűrővel jön alapból. Ezt benthagyják az első időszakban (a kis szűrőknél ES600-ig bezárólag) utána biológiai szűrőanyagra cserélik.
Az NA Carbon pedig az indítás körüli macerákat könnyíti meg az első 1-1.5 hónapban. Egy nagyon jó minőségű aktív szén.

Ezt mennyire éri meg így csinálni? Milyen hatása van?

Amit általában csinál a cég az működik. Per pill még mindig nincs még egy hasonló gyártó a világban aki ennyire specializált termékekkel megoldást kínál a problémákra.
Nekik a növényezés az életük. Minden termékük erről szól. A termékek a saját igényeik alapján születtek nem felültek a trendvonatra.

Enélkül is működik egy akvárium, de érdemes néha odafigyelni mit csinálnak, mit találnak ki. Ők ezt több mint 30 éve űzik ezen a szinten. Szóval van mit tanulni tőlük.
 
Amit általában csinál a cég az működik. Per pill még mindig nincs még egy hasonló gyártó a világban aki ennyire specializált termékekkel megoldást kínál a problémákra.
Nekik a növényezés az életük. Minden termékük erről szól. A termékek a saját igényeik alapján születtek nem felültek a trendvonatra.
Enélkül is működik egy akvárium, de érdemes néha odafigyelni mit csinálnak, mit találnak ki. Ők ezt több mint 30 éve űzik ezen a szinten. Szóval van mit tanulni tőlük.
Köszönöm a kimerítő választ. Azt írtad, hogy egy nagyon jó minőségű aktívszén. Akkor az eheim aktívszene ebbe a kategóriába tartozik? Valamint tényleg érdemes 2/3-át szénnel megtölteni?
 
Köszönöm a kimerítő választ. Azt írtad, hogy egy nagyon jó minőségű aktívszén. Akkor az eheim aktívszene ebbe a kategóriába tartozik? Valamint tényleg érdemes 2/3-át szénnel megtölteni?

Igen az Eheim is jó. A lényeg, hogy ne valami szivacs móka legyen amit sok gyártó gyárilag tesz a szűrőkbe. Az max gyógyszeres kezelések utókezelésére jó, másra nem nagyon.
Az egyetlen hátránya ezeknek a szűrőanyagoknak hogy viszonylag sok kell belőlük. Általában több liter egy átlagos méretű akváriumhoz.
 
Igen az Eheim is jó. A lényeg, hogy ne valami szivacs móka legyen amit sok gyártó gyárilag tesz a szűrőkbe. Az max gyógyszeres kezelések utókezelésére jó, másra nem nagyon.
Az egyetlen hátránya ezeknek a szűrőanyagoknak hogy viszonylag sok kell belőlük. Általában több liter egy átlagos méretű akváriumhoz.

Mi a helyzet a Seachem Matrix Carbonnal? A gyártó.szerint 400 literes akváriumhoz is elég több hónapig a 250ml-es aktív szén termékük.
 
Back
Oldal tetejére