• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktívszén a szűrőben

Minimálisan hat a tápozásra, de nem okoz gondot a növényeknél, inkább az algák elől szívja el a felesleges anyagokat.
Nekem is hasonló a tapasztalatom, de azért nagy szakértő nem vagyok. A tetra szűrőmhöz kaptam két kis zsákkal, aztán amikor kivettem a purigént regenerálni egyet betettem helyette próbakép. Egy hónap után kivettem akkor már sárgult vissza a víz de addig kristály tisztán tartotta. Nálam a purigén(100ml) is egy hónapot bír, utánna clorox fürdő. Aztán elhasználtam a másik szenet is. Nagyon jó benyomást keltett. A növényeken nem láttam változást a 2x1hónap alatt. A víz pedig kristály tiszta volt. Persze kémiai tesztekkel lehet kimutatható különbség de az kit érdekel , ha szemmel nem látható a növényeken vagy víz tisztaságán! Ezért gondolkodom a használatán a purigén mellett is, mert talán csökkentené a terhelését.
 
Engem legfőképp mennyiségileg érdekelne. Ér-e annyit 0,75 ADA mint 2 L eheim. Mert akkor inkább ADA-t veszek

Fej fej mellett nem teszteltük. Anno szimplán azért döntöttünk az NA carbon mellett mint vezér carbon termék, mert a japánok őrült maximalizmusa mindenben visszaköszön amivel eddig találkoztunk.
Mondjuk nem volt hátrány, hogy nem kellett egy komplett szűrőt megtömni carbonnal amit utána úgy is kiveszel.
 
Az az igazság, hogy róla még szó se esett, a tapasztalatom is jó a Seachem termékekkel, de ahogy olvastam elég rendesen hatással van a víz paramétereire.

A marketing szöveg miatt gondoltam én is, hogy kipróbálom. Azt írták sok nem kell belőle, így veszteni való sem volt. Érdekes termék. Szűrőzacskó kell hozzá, az ADAhoz nem, mert az szépen be csomagolva. Átmosni érdemes RO vízben mind a kettőt, szépen pezseg, feketére fest mindent, de aztán már mehet is be a szűrőbe. ADA-t használtam előtte egy ideig, mert szeretem ha van aktív szén a szűrőben.
 
Nekem igazából csak a szűrőindításhoz kéne arra a 2 hónapra. A többire ott van a puri [emoji2]

Akkor már csak választanod kell az alapján, hogy melyik a szimpatikusabb. Az ADA eleve úgy szeret indítani akváriumot, hogy a szűrőben inkább csak aktív szén van. Valószínűleg nem butusok ők sem, hogy ezt így csinálják. Nálunk nincsen az ilyesminek hagyománya, bár az induló akváriumok algásodása mindenkit az őrületbe tud kergetni.

Én most Seachem Purigen helyett használom a Seachem Matrix Carbont.
 
Akkor már csak választanod kell az alapján, hogy melyik a szimpatikusabb. Az ADA eleve úgy szeret indítani akváriumot, hogy a szűrőben inkább csak aktív szén van. Valószínűleg nem butusok ők sem, hogy ezt így csinálják. Nálunk nincsen az ilyesminek hagyománya, bár az induló akváriumok algásodása mindenkit az őrületbe tud kergetni.

Én most Seachem Purigen helyett használom a Seachem Matrix Carbont.
Én is gondolkodom rajt. A tapasztalatodra kíváncsi lennék.
Valamint olvastam ,hogy aktívszén kétféle eljárással készül. A Seachem Matrix Carbon bitumenes de kíváncsi lennék az ADA NA ra es az Eheim kétfajta aktívszenére is. Azok milyen eljárással készülnek és melyiket milyen mennyiségben ajánlott használni mondjuk 100l re számolva. Na meg mennyi ideig bírja.

Mondjuk nekem az sem világos (mert ellentétes véleményeket olvastam) ,hogy akkor most bent lehet hagyni a szűrőben és biológiai szűrőként funkcionál tovább a megkötött anyagokat minegy karanténban tartva, vagy ki kell venni mindenképp mert visszaengedi azokat.
 
@inadsz javaslom a téma címét Eheim aktívszén ről Aktívszén tapasztalatok ra vagy hasonlóra módosítani ,mivel a korábbi hozzászólások nem csak az Eheim szenére vonatkoznak hanem több márka termékére ,így legalább a témába vágóan egy helyen áttfogóbb képet kaphat az olvasó.;)
 
Mondjuk nekem az sem világos (mert ellentétes véleményeket olvastam) ,hogy akkor most bent lehet hagyni a szűrőben és biológiai szűrőként funkcionál tovább a megkötött anyagokat minegy karanténban tartva, vagy ki kell venni mindenképp mert visszaengedi azokat.

Bent lehet hagyni.
 
Bent lehet hagyni.
Mondjuk én is azon a véleményen vagyok ,hogy amit egyszer magához kötött azt vissza nem engedi, ha telítődik akkor legrosszabb esetben is nem csinál semmit, és biológiai szűrőközegként funkcionál tovább. Nem próbáltam ,de elképzelésem szerint viszonylag nem is kis felületet tud biztosítani a bacik számára.
 
mennyi idő alatt merül ki kb az aktív szén?
és itt most elsődlegesen arra gondolok, hogy biologiai szűrőnek mennyi idő elteltével használható (úgy hogy már ne működjön kémiaiként)
köszi!
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne hogy, egy most indult akváriumba érdemes lenne aktív szenet rakni? Most Seachem Purigen van benne annak a helyére vagy lehet mind a kettőt használni?
Előre is köszi!
 
Sziasztok! Aktív szenet használok és szeretnék venni és használni Seachem Cichlid Trace-t. Ugye elvileg ez tartalmaz sok féle jót ( kalcium-klorid, magnézium-klorid, kálium-jodid, réz-szulfát, vas-szulfát, cink-szulfát, mangán-szulfát, nátrium-fluorid, szelén AAC ).

Ezeket ugye az aktív szén nem köti meg?
 
A Wikipedia szerint: "When filtering water, charcoal carbon filters are most effective at removing chlorine, particles such as sediment, volatile organic compounds (VOCs), taste and odor. They are not effective at removing minerals, salts, and dissolved inorganic substances." Vagyis, ásványi anyagok, sók és oldott szervetlen anyagok eltávolítása vonatkozásában nem hatásos.
 
A Wikipedia szerint: "When filtering water, charcoal carbon filters are most effective at removing chlorine, particles such as sediment, volatile organic compounds (VOCs), taste and odor. They are not effective at removing minerals, salts, and dissolved inorganic substances." Vagyis, ásványi anyagok, sók és oldott szervetlen anyagok eltávolítása vonatkozásában nem hatásos.
Köszi akkor a nitrát szervetlen anyag?
 
Back
Oldal tetejére