• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktívszén a szűrőben

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Valaki használ ilyet? Megmondaná hogy miben rakta bele a szűrőbe? Elég esélytelennek tartom hogy a zacskóban amiben volt, és remélem nem abba mert azt kinyitottam. A színét folyamatosan engedi, most harisnyában van. A vízen lebeg így a szűrőbe se nagyon tudom berakni.
Info-t sehol nem találtam így segítséget kérek. Köszi előre is
 
inadsz said:
Valaki használ ilyet? Megmondaná hogy miben rakta bele a szűrőbe? Elég esélytelennek tartom hogy a zacskóban amiben volt, és remélem nem abba mert azt kinyitottam. A színét folyamatosan engedi, most harisnyában van. A vízen lebeg így a szűrőbe se nagyon tudom berakni.
Info-t sehol nem találtam így segítséget kérek. Köszi előre is

A színezésről azt tudom mondani, hogy az NA Carbont át kellett mosni. Ez kb 1 perc volt utána semmi színezés.
Beteheted valami halós cuccba. Bricoban kapható kerti tavi ültetőzsák ;)
 
Nekem ami volt aktívszenem, akkor langyos vízben háromszor kimostam, de engedte a színét, szerintem ez a szén sajátosssága hogy a felületéről minimális súrlódás hatására is elég nagy mértékben válnak le részecskék. Mindenesetre a perlonvatta alá berakva, se a vattát nem tömítette el, se az akváriumba nem jutott belőle.
A lényeg, ha belerakod valami kis lyukú hálóba amiből nem tud könnyen kiesni, és belerakod a vatta alá sok problémád nem lehet belőle.
 
Scar said:
Nekem ami volt aktívszenem, akkor langyos vízben háromszor kimostam, de engedte a színét, szerintem ez a szén sajátosssága hogy a felületéről minimális súrlódás hatására is elég nagy mértékben válnak le részecskék. Mindenesetre a perlonvatta alá berakva, se a vattát nem tömítette el, se az akváriumba nem jutott belőle.
A lényeg, ha belerakod valami kis lyukú hálóba amiből nem tud könnyen kiesni, és belerakod a vatta alá sok problémád nem lehet belőle.

Szerintem ez a színezés dolog is olyan lehet ami szén (termék) függő. Az ADA azt írja a tájékoztatóban, hogy a szénpor miatt kell átmosni, mert különben ott lebegnének a vízben.
Káros hatása nincs persze, csak esztétikailag ronda. Viszont azt tényleg nem tartom jó dolognak ha folyamatosan engedi a színét. Hogyan lesz akkor optikai tisztaságú a medence, ha már a szűrőközeg is folyamatosan színez?
Nálam is volt perlon felette, de épp a minap cseréltem 2 hónapos használat után és semmi szenes elszíneződés, vagy szénpor nyomot nem láttam.

Persze ettől függetlenül ki kell próbálni, de gondolom nem véletlenül van ráírva az NA Caronra sem, hogy 10* hatékonyabb mint a kereskedelemben kapható átlagos aktív szenek. Még akkor is ha egy része marketing.
Nigro nemrég írt az aktívszénről ott láttam ezt a kis táblázatot ami az oldalon található:
http://joejaworski.wordpress.com/2008/0 ... ed-carbon/

Érdemes megnézni, hogy a vizsgált aktívszenek közül mi az ami átlagos/jó/kiváló. Sajnos a cikk amerikai, a termékek többsége számunka nem elérhető vagy ismeretlen.
De mindenképp minőségre törekedjetek ezen a téren, ha látvány és az akváriumban lévő élővilág megóvása fontos.

Dani az eheim-ről pedig várjuk a beszámolót kiváncsi vagyok rá. ;)
Ha végképp nem megy a dolog használj egy vékony zoknit ;) Csak ne a focizás utánit mert azt még a legszívósabb halak se bírnák :lol:
 
Dani,ha van édesanyádnak kiszuperált függönye,abba is bele lehet rakni.Én más szűrőanyagnak direkt varrattam ilyen kis zsákokat.
Nekem Serás szenem van,az is engedte a színét.Sőt,pár nap után is egy kicsit,kivettem,mert eltömődött.(mad kell szerezem perlomvattát)
Nem nagyon fogylalkoztam vele,kétszer-háromszor átmostam és kész.Én is úgy gondolom,hogy ez az aktív szén sajátossága.
Egyébként láthatóan tisztább lett az amúgy is tiszta vizem.
 
Akkor szín eresztés, nem probléma kilőve (csak akkor ereszti a színét ha "mosom" gondolom a súrlódás miatt). Harisnyában van, elhelyezés kilőve. Lebeg a vízen, így ez probléma, valaki vmi ötlet? már ázott több napot nem akar lesüllyedni...
Köszi
 
inadsz said:
Lebeg a vízen, így ez probléma, valaki vmi ötlet? már ázott több napot nem akar lesüllyedni...
Köszi
Dani: Tedd a szűrőbe. ;)
 
Nincs is annál szebb látvány, mint néhány moha között sejtelmesen lebeg egy megtömött harisnya :lol:
Azért a lovat ne dobd be az akváriumba ;)
 
De a szűrőben meg attól félek hogy följön a felette lévő kosár alá és eldugítja a szűrőt, vagy valami hasonlótól...
De majd meglátjuk, holnap vízcserekor kipróbálom és majd beszámolok.
Nem az akiban ázott :D :D
 
A víz színezését én úgy értettem hogy mosás közben apró szándarabok válnak le amik lebegnek a vízben, ami ettől fekete lesz. De ha hagyod egy kicsit leül az edény aljára, ezért mondtam hogy nem színezi behelyezés után.
Dani, rakj felé valami szivacsot vagy perlont, az nem engedi hogy felússzon a felette lévő kosár aljába és eltömíti. (amúgy hogy gondoltad ezt az eltömítést?)
 
Az ADANA is azt mondja, hogy tegyünk az aktív szénhez elválasztó réteget.
Bár azt is mondja, hogy minden réteg közé kellene tenni valamit erre ő a Palm Net-et ajánlja, persze ezt is lehet mással helyettesíteni pl.: perlonvatta.
Egyébként ők is azt tanítják, hogy kb. két hétig működik aktív szűrőközegként, de utána akár benn is lehet hagyni a szűrőben, mert biológiai szűrőközegként fog a továbbiakban dolgozni. Az akvárium indításánál nagyon fontos, hogy eltávolítsa a sok szennyező anyagot, például színezékek, gyógyszerek, nehézfémek és a fehérjék, de később is ajánlja a jó minőségű aktív szén használatát mikor pl.: sárga a víz.

angol.:
http://www.adaaust.com.au/support/suppo ... ration.htm
http://www.adaaust.com.au/products/prod ... _media.htm

fordítóval fordított.:
http://translate.google.hu/translate?hl ... ration.htm
http://translate.google.hu/translate?hl ... _media.htm
 
Nigro nemrégiben írt az aktív szénről, de ma olvasgatva találtam egy másik érdekes cikket is. Sajnos angol, viszont amit érdekesnek találtam benne, hogy pontosan leírja mi az amit nagy hatékonysággal távolít el a carbon, mi az amit jó és mi az amit nem vagy csak nagyon gyengén.

http://www.aquariumslife.com/headline/a ... n-aquarium

Ami érdekes volt és a használatáról szólt, hogy mindenképp a mechanikai szűrőközeg felé tegyük. Érdemes legfelső közegként betenni, ha több tálcás a szűrő.
Ez a cikk is kitér a hatékonyság beli eltérésekre, illetve arra is, ha több ilyen közeg van nagyobb hatékonysággal dolgozik. (erről írtam a naplómban is).
Ír a foszfát problémáról, amit ha tapasztalsz érdemes más márkára váltani. Ez az előállítás miatt lehet. Szóval érdemes olyan aktív szenet keresni ami foszfát mentes.

Korábbi Nigro bejegyzések a témában:
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/12/ ... aktivszen/
http://akvarisztika.budapet.hu/2010/01/ ... n-veletek/
 
Az aktívszén nagy találmány. Már korábban használnom kellett volna...

viktorlantos said:
Ami érdekes volt és a használatáról szólt, hogy mindenképp a mechanikai szűrőközeg felé tegyük.
Nem véletlenül, a hatékonysága és tartóssága attól függ, hogy milyen hamar tömítik el a nagyobb részecskék. Ezért érdemes mechanikailag szűrni a vizet előtte.

viktorlantos said:
Ír a foszfát problémáról, amit ha tapasztalsz érdemes más márkára váltani. Ez az előállítás miatt lehet. Szóval érdemes olyan aktív szenet keresni ami foszfát mentes.
Nem-nem. Ebben téved.

An other problem is that carbon carbons can leach phosphate into the aquarium water.
So fckin' what??? 2010-ben nem illik már ilyeneket írni. 10 évvel ezelőtt elment. A foszfát jelenléte senkit nem zavar. A hiánya annál inkább. Go EI.
 
Sziasztok!

Anno mikor az Eheim 2217-es külső szűrőmet vettem, kaptam vele egy "aktívszenes szűrőpárnát" is. Olvasván a szénről írt fórumokat arra gondoltam, -most hogy egy pár hete próbálkozok egy szerény növényessel,- esetleg beleteszem a szűrőbe. Valaki használt már ilyet? Van ennek valami hatása vagy elenyésző a zacsis szénhez képest? Aztán még eszembe jutott az is, hogy azt írjátok ,hogy kellene a tetejére perlonvatta a szénpor kiszűrésére. Érdekes, mert az Eheim a leírásaiban , képein éppen a perlonvatta fölé, mindennek a tetejére mutatja tenni. Szóval, hogy is van ez? :)
 
Tegnap betettem a szűrőbe az aktívszenet, délutánra már láttam tisztulást, de a lámpa felkapcsolása után megdöbbentem, hihetetlen tiszta a víz. Az egyik kosárba beraktam (alulról a második) rápattintottam a felette levő kosarat, hogy ne jöjjön föl és beraktam a szűrőbe.
A hosszabb távú hatásáról majd beszámolok. Most több fronton védekezek/fogok védekezni az alga ellen, co2 reaktor, ADA phiton git, aktívszén. Remélem ezek meghozzák a várt eredményt.
 
hzshalas said:
Sziasztok!

Anno mikor az Eheim 2217-es külső szűrőmet vettem, kaptam vele egy "aktívszenes szűrőpárnát" is. Olvasván a szénről írt fórumokat arra gondoltam, -most hogy egy pár hete próbálkozok egy szerény növényessel,- esetleg beleteszem a szűrőbe. Valaki használt már ilyet? Van ennek valami hatása vagy elenyésző a zacsis szénhez képest? Aztán még eszembe jutott az is, hogy azt írjátok ,hogy kellene a tetejére perlonvatta a szénpor kiszűrésére. Érdekes, mert az Eheim a leírásaiban , képein éppen a perlonvatta fölé, mindennek a tetejére mutatja tenni. Szóval, hogy is van ez? :)

Ez mindennek a teteje?! :) Engem is érdekelne ez a téma. A flowból vajon mennyit vesz vissza, ha a perlon fölé (vagy alá?) rak az ember még egy ilyet. Egyébként szerintem ha így bele van dolgozva a cucc a párnába már nem nagyon van szénpor. Én bagóztam annó, és nem ment tele a szám aktívszénnel :D (csak egy rakat más szutyokkal).
 
Olyan rossz állandóan azt olvasni, hogy flow így meg flow úgy. Kit érdekel?

Vegyetek az életben egyszer egy rendes szűrőt, az akihoz illő méretben, rendes megforgatással, tegyetek bele jó minőségű szűrőanyagokat, és nem kell a technikával többet foglalkozni, csak az akival és növényekkel. :idea:

A normális (nem por alakú) aktívszén nem tömít jobban, mint pl. egy ADA Bio Rio biológiai szűrőanyag, amivel ugye egyesek keleten egy Niigata nevű településen úgy ahogy van telenyomják az egész krómozott szűrőt.
 
Hát igen illetve annyival kiegészíteném, hogy az EHEIM szűrőket saját közegeikre tervezték. A pumpa annyit teljesít, hogy a kerámián, a szivacsokon, és a bio labdán át elégséges mennyiséget tudjon szívni.
Más közeggel máshogy teljesít a szűrő. Ezért teljes közeg cserét első körben nem javaslok. Probáljátok kicserélni az egyik tálcát először. Nézzétek meg hogyan működik és utána lehet továbblépni.

Mivel ezek nem henger és kör alakú közegek, az áramlást jobban visszafogják. Nálam a kis szűrőben az NA-Carbon pár hét után betömörödött. Szétkaptam a szűrőt, átpofoztam kicsit a tasit és minden ok volt.

Mindenesetre tényleg óvatosan a teljes közeg cserékkel. Az ADA szűrők pumpái sokkal bikábbak azoknál amit az eheim szűrőkre tesznek. Azok ilyen szűrőanyagokhoz lettek optimalizálva.

De 1 zacsi Carbon hacsak nem nagyon gyengusz eleve a szűrőd nem szabad hogy jelentősen visszafogja.
 
No egy hülye kérdés. Nekem egy EHEM 2224-es szűri az 57 literes akimat. Ugye ebbe 2 kosár van+a szűrő alján van egy jó 5 cm-es üres rész. Gondolom az ülepítést szolgálja. Na most ide nem lehetne betenni pl aktívszenet. No persze nem akarom én telenyomni fulra csak egy kisebb zacsival. Szerintem így elvégezné a dolgát, és a szűrőt sem fogná vissza különösképpen.
 
Back
Oldal tetejére