• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Life on the mysterious Cliff

Sziasztok,
írok pár sort frissítés gyanánt. Az HC legnagyobb örömömre teljesen rendbe jött. Hétvégén szerintem meg is ejtek rajtuk egy kis nyírást. Az akvárium viszont lassan úgy néz ki mint egy salátástál. Értem ezt a szó pozitív értelmében :) Innét onnét sikerült szert tenni pár új növényre. Utólagosan is köszönöm @Luigi13 párosnak és @rutilans -nak. Előbbiektől Microsorum Trident és Barbieri moha érkezett, utóbbi segítségével pedig egy jó nagy adag Riccardia. Ezeket kíváncsiságból szereztem be. Tudom nem is oly rég megy a jelenlegi összeállítás, de már egy újon töröm a fejem :) Nah oda terveznék ilyen növényeket, kiegészítve pár meglévővel meg ami még éppen eszembe jut. Teszt arról szól, hogy megmaradnak-e ezek a növények a nálam biztosított körülmények között. De ez már egy másik történet lesz...
A mostaniban szépen pöfög minden. Kicsit algásodok itt-ott. Annyira nem zavaró, kivétel a fonál alga. Nah azt nem tudtam manuálisan eltüntetni, ugyanis még ha óvatosan is húzom kifelé a szálakat jön vele a növényzet is. Na de nem adom fel a küzdelmet, egyszer csak megunja a dolgot és eltűnik ;)

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Sziasztok!
Most valóban kijelenthetem, hogy nagyon rég jártam errefelé:confused:. A forumnak rendszeres olvasója vagyok, csupán a naplózás nem az erősségem :( Na mindenesetre az akvárium még üzemel, de már csak ideig óráig. Hamarosan érkezik egy kis átépítés. Jelenleg a növényneveldés státuszt kezdi betölteni. Természetesen főként kötözhető és ragaszható növények kerülnek bele folyamatosan, amire majd a jövőben lesz szükségem. Ültetni már semmit sem tudnék, hisz egy pirinyó szabad föld sincs :D
Fonálalga még megvan, de nem vészes. Próbálgatom közben a lámpát is emelgetni, hogy a növények illetve az elszórt zöld pontalga, hogy reagál a változásra. A köveken illetve az Anubias levelein láthatók jobbára a pontok. Egyetlen szomorúság számomra, hogy hátul középen felszakadt a Cuba gyep. Ez annak is köszönhető, hogy nagy volt a lejtő meredeksége és a talaj előre csúszott szép lassan, elengedve a növény gyökérzetét. Legközelebb a Cuba-hoz már biztos, hogy használok felső rétegként Powder-t, sanszos hogy jobban tudnak benne kapaszkodni, mint a nagyobb szemű sima Amazóniában.
A szűrő kifolyóra felkerült a fém rács. Az utóbbi időben beszippantott Red Cherry-k megóvása érdekében. Néha egy-egy hal megszökik, de amúgy szerintem jól érzik magukat. A nagyszobában van az akvárium, de azért szerintem nincs túl nagy jövés-menés ami zavarhatná őket.
Képként lőttem még pár héttel korábban kettőt. Most ezeket csatolom, de képzeljetek el ennél jóval több Riccardia-t, Bolbitis-t :wacky::LOL:
33987147372_59ee5a3fb5_k.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
34103817156_55cc0abbf0_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
A bolbitis nálam uralta a 240-es akvát... szinte bármekkorára képesek megnőni ha jól érzik magukat. :D
Nah pont ez a bajom vele. Már most sem mondanám aprónak, de mi lesz ha nálam is azt csinálja mint nálad. Lesz a 64-es akványi bolbitisem :D:D
Még nagyon függőben van a sorsa, lehet nem kerül bele az újba. Ott háttérnek mást szeretnék használni, középre tervezném fákra kötözve a Tridenttel karöltve(ő teljesen jó méretű), de a Bolbitis a levelei méretével lehet túlságosan elnyomná az arányokat...
 
Nah pont ez a bajom vele. Már most sem mondanám aprónak, de mi lesz ha nálam is azt csinálja mint nálad. Lesz a 64-es akványi bolbitisem :D:D
Még nagyon függőben van a sorsa, lehet nem kerül bele az újba. Ott háttérnek mást szeretnék használni, középre tervezném fákra kötözve a Tridenttel karöltve(ő teljesen jó méretű), de a Bolbitis a levelei méretével lehet túlságosan elnyomná az arányokat...
Én egyszerűen csak levágtam a nagy leveleket. Az épen fejlődő mindig sokkal kisebb, így mindig van rajta kisebb levél. A nagyobbak kuka..
 
Sziasztok!
Első körben szeretnék megkérni egy moderátort (@viktorlantos , @inadsz ), hogy tegye át a naplót az befejezett akváriumok topikba, ugyanis ebben az összeállításban befejezte működését az élettér :)
Továbbiakban egy rövid összegzést azért írnék.
Nagyon szerettem ezt az összeállítást, sikerült hátrafelé olyan emelést összehozni, amilyet terveztem és ez a szétszedés pillanatáig tartotta is magát. Néhol a kövek nagyon jó támasztékul szolgáltak, így mögöttük is folytatódhatott a meredekség. Viszont minden kőnek megvan a maga hátránya :) A heti vízcserék alkalmával általában egy órát töltöttem a kövek tisztításával, fogkefézésével. Jobbára zöld pontalga, vége felé egy kis fonállal megtoldva. Pontalgából végig jelen volt egy kicsi, nem sok, épp annyi hogy lehessen mit takarítani. Ha már takarításról beszélünk, akkor a homok tisztántartása is heti feladat volt. Ugyanis mindig volt olyan repedés vagy élőlény, ami szemenként engedte a fehér homokra a fekete amazonia-t :) Volt még egy negatívum, igaz erre előre fel voltam készülve. A seiryu keményíti a vizet. Ezzel szerintem nem mondok újat. Heti vízcserékkel esélytelen volt a TDS 200 alatt tartása, full RO-s cserével. Sok kő volt az akvába, szerintem heti két-három vízcsere kellett volna, hogy folyamatosan lent tartsam az értéket.
Pozitívumként éltem meg, hogy sikerült a HC-ből gyepet nevelni. Természetesen nem első nekifutásra. Az első ültetés egy hét alatt feloldódott :D:D, viszont másodikra jobban nekitolva a Co2-t már sikerült a művelet. A többi növényre sincs semmi panaszom, minden fejlődött a maga ütemében. Kifejezetten megszerettem ezen fajtájú növényeket, úgyhogy az új összeállításban is nagyrészük helyet kapott ;) Továbbá öröm, hogy ezt az akvát neveztem először versenyen (HAC) és legnagyobb örömömre számításaimhoz képest nagyon jó helyezést kapott. IAPLC-re nem neveztem. Nem is volt tervben, majd egyszer talán egy másikat.
A jövőbeni tervekről annyit, hogy már két hete üzemel az új összeállítás. Egy hétvége alatt meg kellett oldanom az átalakítást, ugyanis a növények egyrészét vissza kellett ültetnem. Így sokat nem legóztam :) Váltottam a full kövesről, jobbára fás-köves layout-ra. Igyekszem mielőbb indítani erről is egy naplót ;)

Köszönöm, hogy benéztél és hogy követted a naplóban leírt eseményeket ;)
 
Back
Oldal tetejére