• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tus ojos son bonitos

Lullus

Főkertész
Tus ojos son bonitos - vagyis szép a szemed. Echte spanyol csajozós szöveg. Miért ne lehetne a címe egy akváriumnak is? Főképp, ha már az egyik fő feature az a szem alakú ablak ott középen?

Erdős, de minimál akváriumot szeretnék. Elsősorban előtéri növényekkel: Elatine és parvula középre és előre. Crenata és litorella oldalra, brasiliensis hátulra (bakker mehetek vissza a GA-ba brasiliensisért, mert azt bizony elfelejtettem) hobbit a fa tövébe, + bucék és anubiasok az előző akváriumból. Középtéri névények közül: trident és a blyxa kap majd szerepet. Ja és persze egy kevés riccardia a fákra.

A hardscapet pár megkövesedett fa és szerintem nagyon látványos vasfák alkotják, volt szerencsém az elsők között áttúrni az új szállítmányt a GA-ban. Az előtérbe colorado homok kerül majd, ezt próbáltam kövekkel elválasztani, de nagyon kerítés szerű lett a dolog, így elengedtem. Igazából azt szeretném, hogy az elatine egyből a homokra nőjön majd rá. Csak míg besűrűsödik nem tudom mennyi Amazonia indul meg majd felülről... Működhet így a dolog szerintetek, vagy feltétlen be kell tegyek valami elválasztó műanyag lapot? Jelenleg két scape játszik ebből a második az ami nekem jobban bejön, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is :)IMG-5254s.JPG20221021_165822.jpg
 
Na, eddig még nem úszott fel semmi. Reméljük így is marad...😀
Kiváncsi leszek megmarad-e az elatine legalább nyárig, illetve, hogy lesz-e még ennyire algamentes az akvárium. 😊 Végül az első verzió lett a befutó, élőben valahogy jobban adja.
 

Attachments

  • 20221022_195432.jpg
    20221022_195432.jpg
    557 KB · Megtekintések: 54
  • 20221022_195401.jpg
    20221022_195401.jpg
    277.6 KB · Megtekintések: 55
Ahogy az előző scaped néztem, kihívás lesz megőrizned az ablakot!
Nekem is az első verzió tetszett jobban, örülök, hogy végül azt választottad.
Algamentes éveket kívánok ehhez is.👍🏻
 
1 nap híján két hetes az akvárium. Beütött némi barna alga mivel a hosszú hétvégére elutaztunk és így nem tudtam vizet cserélni. Nem vészes, majd a jövő héten bekerülő takarító brigád elintézi. Úgysem volt harc már egy ideje az előző scappel :D
Ami inkább zavar az az, hogy a mini needle leaf buce elolvadt. Zselés volt, kapta a tápot (Green Aqua Micro macro 3-3 ml, 60l-be 50%-os napi majd kétnapi vízcsere melett) a kezdetektől így ezt nem igazán értem.
Az elatine szépen indult, de már foltokban barnul. Pedig kimostam a zselét a gyökerei közül. Lehet mégis csak monte carlo lesz középen? :D Van még félretéve úgy 3 tenyérnyi adag az előző akváriumból.
A Blyxa viszont nagyon éli a power sandet, nő mint a gomba. A Marsiliea nem különben.
20221104_140820.jpg20221104_140808.jpg20221104_141203.jpg
 
Száraz táp... Lehet még túl kemény mikor elsőre bekapják. Ha utána elfogy akkor nincs gond.
Van másmilyen tápod? Ha azt egyből eszik, akkor lehet a táp nem jön be nekik.
 
A blyxa pont olyan, mintha egy páva farktolla lenne. Csak persze nem olyan színes.
A középső és jobb hátsó dupla ágakra nem tervezel valamit?
 
Back
Oldal tetejére