• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes víz alatti fás 45x30x45, kezdő low-tech

J_Neon

Tapasztalt kertész
Régóta tervezem, hogy indítok egy növényes low-tech akváriumot. Most jutottam el a megvalósításig.

Üveg: Egy 45x30x45 cm-es GA 60 literes akvárium.
Szűrő: JBL Cristal Profi Greenline e702
Világítás: Két darab 15W-os led lámpa.
Víz: RO vizet fogok használi GH+ visszasózással.
Talaj: Aktív növényes talajt szeretnék használni.
Hardscape: A vasfákat áztattam/főztem pár órán keresztül, remélem nem oldódik ki belőle túl sok tannin.
Halak: Nano halakat szeretnék majd telepíteni az akvába.

A fa mögé ültetem a sztem növényeket, a fára pedig epifiton növényeket tervezek ragasztani (Buce, Anubias, Micosorum, mohák).


A következő növényeket tervezem telepíteni az akváriumba:
Anubias barteri var. nana
Ceratopteris thalictroides
Vallisneria americana (natans, egyenes)
Alternanthera reineckii 'Mini'
Limnobium laevigatum
Microsorum pteropus 'Narrow'
Ludwigia palustris Super red
Ludwigia repens 'Rubin'
Staurogyne repens
Microsorum pteropus 'Narrow' PCS
Cryptocoryne undulatus 'Red'
Cryptocoryne wendtii Green
Taxiphyllum 'Taiwan' moha
Taxiphyllum barbieri moha
Eleocharis sp. Mini
Bucephalandra sp. Aqua Artica
Bucephalandra Kedagand
Bucephalandra lamandau mini red
Bucephalandra deep blue
Bucephalandra biblis pink
Bucephalandra alamanda v1 blue
Bucephalandra alamanda v3 dark
Bucephalandra brown ghost

Sikerült összeragasztanom a hardscapet, erről mellékelem a fotót:
 
Utoljára módosított:
Sikerült beültetnem a növényeket és elindítanom az akváriumot.

Úgy tervezem, hogy egy héten keresztül csinálom a napi 50% vízcserét. A TDS-t igyekszem 120 ppm körül tartani.
Túl sok pillanatragasztót használtam, így a fa bizonyos részei fehérek lettek (elég lett volna egy-egy csepp a növények ragasztásához).
Van ötletetek arra, mivel lehetne ezeket a részeket lefesteni, hogy ott is a fa eredeti színe legyen?

A másik problémám, hogy nem zavarna a külső szűrő hangja ha a nappaliban lenne, viszont a hálószobában van az akvárium, és nem is tudtam betenni zárt szekrénybe a szűrőt (a szekrény mellett van, amin az akvárium áll).
Ha tudtok javasolni halkabb típust, ami jó 60 literes akváriumhoz, annak örülnék (jelenleg egy JBL CristalProfi e702 greenlinet használok).

Az előtérbe homokot szórtam, de kicsit kellemetlen, hogy egy idő után odagurulnak a fekete aktív talaj szemcséi.
Szerintetek jobb lenne, hogy a többi részen is leszórnám homokkal?

Még maradt egy doboz Eleocharis sp. Mini, azzal majd lehet, hogy sűrítem a gyepet.

Köszönöm szépen előre is az észrevételeteket vagy az építő kritikákat, mert abból lehet tanulni.

A növények beültetése után így néz ki az akva:


52644129007_69890163a0_h.jpg
 
Túl sok pillanatragasztót használtam, így a fa bizonyos részei fehérek lettek (elég lett volna egy-egy csepp a növények ragasztásához).
Van ötletetek arra, mivel lehetne ezeket a részeket lefesteni, hogy ott is a fa eredeti színe legyen?
Ha jól tartod a gazokat, hamarosan el fogják fedni a fádat. 🙂 És ha nem azzal volt, akkor a következő a géles ragasztó legyen. (Bevallom inkább kötözni szeretek, illetve epifitát résekbe tuszkolni. Majd kapaszkodik, ha akar) 😉
 
A másik problémám, hogy nem zavarna a külső szűrő hangja ha a nappaliban lenne, viszont a hálószobában van az akvárium, és nem is tudtam betenni zárt szekrénybe a szűrőt (a szekrény mellett van, amin az akvárium áll).
Ha tudtok javasolni halkabb típust, ami jó 60 literes akváriumhoz, annak örülnék (jelenleg egy JBL CristalProfi e702 greenlinet használok).
Nekem az alábbi van, mely mellett lehet aludni is: https://greenaqua.hu/hu/dennerle-scaper-s-flow-akasztos-szuro-30-120l-akvariumhoz.html vízforgatásban közel azonos, de ez kisebb, akasztós típus.
 
Hamarosan teszek fel frissítést/fényképet . Vettem vízmérő csepptesztet. Eddig jó az ammonium, NO2 (nitrit) , nitrát, foszfát, KH értékek. A TDS-t igyekszem 120 körül tartani.
A problémám, hogy a vasfa miatt kicsit zavaros a víz, pedig kifőztem 5 órán keresztül a fákat. Van ötletetek, hogy mivel tegyem átlátszóvá a vizet? Tegyek aktívszenet a szűrőbe?
 
Back
Oldal tetejére