• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa próbálkozás

taylor

Kertész tanonc
Sziasztok!

Schruz kolléga kampányának hatására szeretném Nektek megmutatni a wabi tálamat. Igaz, nem olyan szép mint a Mesteré, de majd az a szint is eljön egyszer. Sajnos nem minden növény bírja a száraz létet, de idővel majd átállnak ők is :D

A tál még november vége fele indult, és azóta nagyon sokat fejlődőtt.
Sajnos a magasabb stem növények hajlamosak voltak a kókadozásra, de Andris javaslatára a hajtáscsúcsokat ültettem vissza, és így szépen növögetnek. Mindazonáltal az a tapasztalatom hogy a legtöbb stem, inkább kúszva él emersen, csak a hygrophila családra jellemző a vertikális növekedés. A Hydrocotyle Maritima-t mindenkinek csak ajánlani tudom, mint emers növény, nálam mégháromszorozta magát.

Kezdeti állapotok:

100_0394 by taylor-09, on Flickr

Most így néz ki a tál:

Wabi kusa 2 by taylor-09, on Flickr


Wabi Kusa by taylor-09, on Flickr
 
Na végre elkezdted naplózni :) Nagyon jó kezdet. :thumbup:
Ha a stemek nem akarnak magukhoz térni akkor takard le újra a tálat egy időre és figyeld a gyökereik fejlődését. Ha már bőven van gyökerük, fokozatosan vedd le a tálat (tehát egyre nagyobb szüneteket hagyva). Mondjuk első nap félórára reggel, félórára este. Második nap egy órára reggel egy órára este stb stb. Nem kell 24 óráig elmenni, pár nap mulva már leveheted majd szerintem.

Igen a hygrophila félék gyakorlatilag mind felfelé nőnek ha van fény ha nincs. De pl a Lindernia is könnyen ágaskodik ha nincs olyan sok fény. A legtöbb növény emersen valóban "földön kúszik" de ha feljebb veszed a fényforrást a sokuk amelyik eddig feküdt, most ágaskodni fog érte :) Persze nem rögtön. Egy-két hét amíg látszik a reakció. Érdemes próbálkozni vele a kétféle hatás miatt.

Külön grat a szép hydrocsokorhoz! :clap: Mindenféle hydrocotyle-t ajánlok Wabiba. Talán a leg-Wabiképesebb növényféle a hydro család. H. leucocephalát még nem próbáltam de szeretnék mert nagyobb Wabiban írtó jól mutat szerintem. Amano is használja.
 
Köszönöm Andris ;)

Egyébként egy olvasólámpával világítom őket, szóval ez túl nagy fényforrást nem jelent, viszont jobb mint a semmi. A kép kedvéért kivittem a tálat a világos folyosóra, ugyanis nálam nem jók a fényviszonyok.
Éjszakára megint elkezdtem lefedni a tálat, így sajnos kénytelen voltam a kifutó Hydrocotyle-t levágni, illetve visszaterelni a tálba.
 
Ami még a kókadást okozhatja hogy nem ültetted elég sűrűn a stemeket. A sűrűbb, magas növényzet jobban megtartja a páratartamat.
 
Back
Oldal tetejére