• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi Kusa labda próbálkozás (佗び草)

taylor

Kertész tanonc
Sziasztok !

Schruz mester inspirált a terrán, hogy megpróbáljak elkészíteni egy talaj nélküli wabi tálat.
Kíváncsi vagyok, hogy meg fog-e maradni, gondoltam megosztom veletek, mert ezen a területen nem nagyon voltak még kezdeményezések.


100_0522 by taylor-09, on Flickr

Remélem tapasztalok majd fejlődést, idővel tervezem még stemek beszurkálását, egyelőre ennyire volt lehetőségem !
 
Kép törölve. :) Sok sikert a labdacshoz.

(Most lehet el voltam tévedve, de a kép is és a topik is dupla volt, azt is rendeztem.:))
 
Egy 13W-os blau lámpával világítok, egy kis talpas súlyozót készítettem neki amire rögzíteni tudtam.
 
Szia,

üdv a labdás-wabi klubban! :D Kíváncsi vagyok te mit tudsz kihozni egy ilyen verzióval! A Marsilea sajnos nem annyira jó választás wabiba! Én annó ültettem így emersen és a végén több mint 10 centis szárral hozta a leveket, egy idő után pedig eldőltek, mert nem bírták el a saját súlyukat..
 
Sajnos tapasztaltam a marsileának ezt a tulajdonságát..Egy tálamban amiben talaj van, elég súlyos invázióba kezdett, minden más növényt kiszorít..
Idővel kicserélem, meg több szálas növényt tervezek még bele, csak hirtelen jött ötlet volt :D
 
Azt hiszem ideje egy kis update-nek :)
Kicsit megváltozott a labda, ugyanis a két kisebb gombócot összegyúrtam. kb most 2 hetes a tál, szerintem szépen fejlődik!
Takarítás közben csináltam róla pár képet:


100_0547 by taylor-09, on Flickr


100_0546 by taylor-09, on Flickr
 
Nagyan jó hangulatú szép kis labdacs! Azt külön jó látni, hogy nincs semmi háló ami tartja a talajt hanem megtartja önmagát. Grat tényleg (y)
 
Dehogy Attis a tied is nagyon szép :) Annyi kritikát mindkettőtöknél megejtenék viszont hogy én nem használtam volna homokot/kavicsot ilyen kis tálakban. Szerintem a dekor mondjuk egy 30cm-s tálban vagy inkább egy terrában kezd igazán mutatni, ezalatt szerintem jobb ha a növényekről szól az egész tál. Nekem a 30cm-sekben sem tetszik a dekor. Volt régebben az adának is egy 30cm lapos RedMooros stemes tálja, de engem nem fogott meg. Valahogy összenyomja az ilyesmi az öszzképet. Valahogy a fehér homok ami karikát alkot a sziget körül nálam hasonlóan hat... Persze ez csak személyes preferencia, nem feltétlen megfogadandó kritika ;)
 
Attibva: nagyon is pofás a wabid :D
Andris: Amint lesz lehetőségem kap valami szép tálat, igazából még ez is egy próba wabi. Még tervezem, hogy tűzdelek bele növénykéket a sűrűbb hatás eléréséhez.
De biztos hogy sokkal letisztultabb hatást adna homok nélkül. Nagyon megfogott az a teljesen talaj, labdacs nélküli tálad, amit kihoztál terraplázára is, egy ahhoz hasonló is tervben van :D
 
Attibva: nagyon is pofás a wabid :D
Andris: Amint lesz lehetőségem kap valami szép tálat, igazából még ez is egy próba wabi. Még tervezem, hogy tűzdelek bele növénykéket a sűrűbb hatás eléréséhez.
De biztos hogy sokkal letisztultabb hatást adna homok nélkül. Nagyon megfogott az a teljesen talaj, labdacs nélküli tálad, amit kihoztál terraplázára is, egy ahhoz hasonló is tervben van :D

Na örülök ;) Ha biztosra akarsz majd azzal a tállal menni akkor a stemeket vagy egy csómó mohába vagy egy egész cserépnyi egyben hagyott (persze kőzetgypottól kosártól megszabadított) HC/HM-be ültesd. De ha kísérletezni szeretnél azt is kipróbálhatod hogy egyszerűen csak beledobálsz stemeket fektetve egy tál vízbe, de nagyon sűrűn, hogy összetartson. Biztos vagyok benne hogy egy idő után elkezdenek oldalhajtásokat hozni kifelé a vízből.
 
Kiszedtem a homokot, ahogy Andris javasolta.
Csináltam egy képet, itt látható a blaus lámpamegoldás :)

100_0551 by taylor-09, on Flickr

Sokkal természetesebb lett az egész egy ilyen nüansznyi változástól szerintem. Azzal együtt ne csak miattam vedd ki a homokot, tetszen neked is. Ez csak esztétikai javaslat ami vitatható ;)

Nagyon ügyes a blau lámpás megoldás! Csak vigyázz hogy meg ne rázzon a lámpa. Engem majdnem megölt már vagy 4db. Rossz konstrukció és valamitől az adaptere könnyen leég.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszi Dominiks ! :)

Andris! Természetesen nekem is jobban bejön így :D
A lámpával eddig egyelőre még nem volt probléma.kopkop.. remélem nem is lesz :D
 
Back
Oldal tetejére