• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Elárasztott "wabiroda"

Bandesz

Legenda
Ma végre elárasztottam az irodai wabi kusa tálat - remélem, nem fogom megbánni.
Az üveg egy kb. 10 literes hajlított üvegkád, igen-igen vastag falakkal, melyek meg is görbítik a teret rendesen. :)
Réges-régen volt már benne víz, de annak idején inkább cseréltem a kádat egy opti akváriumra, és néhány évig üresen állt. Néhány hónapja az irodában visszaköltöztettem bele a növényeket, de a könnyebb utat választottam, alga nélkül, emersen neveltem a zöldségeket.
Mostanra szépen megerősödtek a növények, remélem a submers váltás nem lesz kudarc. Szorítsatok! ;)
A víz fölött flexi mini világít, az akvárium oldalára könyökölve egy akasztós szűrő dolgozik.

42271233911_b48a1acead_k.jpg2018-05-22_07-19-08 by von_dorlat, auf Flickr

Én így látom munka közben:
38360059462_4bf8185984_z.jpg2017-11-13_04-03-16 by von_dorlat, auf Flickr
 
Utoljára módosított:
Ma végre elárasztottam az irodai wabi kusa tálat - remélem, nem fogom megbánni.
Az üveg egy kb. 10 literes hajlított üvegkád, igen-igen vastag falakkal, melyek meg is görbítik a teret rendesen. :)
Réges-régen volt már benne víz, de annak idején inkább cseréltem a kádat egy opti akváriumra, és néhány évig üresen állt. Néhány hónapja az irodában visszaköltöztettem bele a növényeket, de a könnyebb utat választottam, alga nélkül, emersen neveltem a zöldségeket.
Mostanra szépen megerősödtek a növények, remélem a submers váltás nem lesz kudarc. Szorítsatok! ;)
A víz fölött flexi mini világít, az akvárium oldalára könyökölve egy akasztós szűrő dolgozik.

Én így látom munka közben:
View attachment 435322017-11-13_04-03-16 by von_dorlat, auf Flickr
Akkor sikerült a szűrőt megragasztani vagy rendeltèl újat ?
Egyèbkènt minden irodába kellene egy ilyen kis "kád" [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Igen, sikerült megragasztani. Holnap még keresnem kell bele szűrőanyagot, egyenlőre a gyári szenes-perlonos kazetta van csak benne.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Igen, sikerült megragasztani. Holnap még keresnem kell bele szűrőanyagot, egyenlőre a gyári szenes-perlonos kazetta van csak benne.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
A kèrdèsem hogy mivel ragasztottad ?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A kèrdèsem hogy mivel ragasztottad ?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Én semmivel. Életem értelme pillanatragasztóval. Kifehéredett, de szerintem nem zavaró. Majd lefotózom.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Szuper lett. Szerintem feledhető a torzítás, ha bele gondolsz az öntött üveg életkorába. Valóságos kuriózum nincs belőle sok darab. A növények átállása már más dolog. Amit ebből adtál nekem azt most tesztelem, egy jó része kinőtte a vabi poharamat. Metszés után döntöttem úgy ,hogy akiba is rakok belőle. Egy sima befőttes üvegben raktam a nyesedéket. Most 4 hetes, annyi a változás, hogy szétfoszlottak a nagy levelek. Viszont a kicsik már átszoktak szépen és hozzák az új hajtásokat. Lassan megy a végleges helyére.
 
Életemben először látok akasztós szűrőt testközelből. Hoztam ma magammal mátrixot, úgy terveztem, átöblítem, kiveszem a perlon-szivacs lapocskát a szűrőből, a helyére beszórom a kavicsokat és kész is vagyok. Jöttem, olyan 10 óra körül éppen volt egy kis időm, hát neki is álltam. Inget feltűr, mátrix öblít, szűrőből lap kihúz, kavics beszór, szűrő indít, a lapát el is kezdte darálni az egyik követ. :banghead: Fene nézte, hogy a kis lapátokhoz oldalról oda tudnak furakodni a kis kavicsok. Gondoltam, semmi baj, ezt a rekeszt üresen hagyom, csak a másik rekeszbe teszek köveket. Aha. Csakhogy éppen úgy van kialakítva a kis műanyagdoboz, hogy a gravitációnak engedve 100%, hogy néhány darab át fog gördülni a rotorhoz. :banghead::grumpy:
Konklúzió: a befolyónál a rotorhoz mindenképpen tennem kell egy szivacsot, vagy háló darabot, ami minden oda nem valót elválaszt a rotortól. :coffee::)
 
Inkabb csinalj szurozsakod harisnyabol, a szivacs meg nem csak a tavoltartas miatt erdemes, hanem hogy felfogja a nagyszemu szennyezodest (leveldarabkak, garnelak) a matrix elott.
Jó kis videó, köszi!(y)
A szűrő lapocskát érdemes megtartani, vagy kihagyhatom?
 
Jó kis videó, köszi!(y)
A szűrő lapocskát érdemes megtartani, vagy kihagyhatom?
A Sunsun joval oblosebb a Leecomnal, ezert mi pl benne hagytuk (a video mintajara csinaltuk meg, de 1-1 zsak van a ket oldalan es matrix tropot tettunk bele mert joval aprobb szemu), a te esetedben csak szurofeluletbol venne el, igy kivennem.
 
A Sunsun joval oblosebb a Leecomnal, ezert mi pl benne hagytuk (a video mintajara csinaltuk meg, de 1-1 zsak van a ket oldalan es matrix tropot tettunk bele mert joval aprobb szemu), a te esetedben csak szurofeluletbol venne el, igy kivennem.
Elugrottam szivacsért, betettem a befolyó köré, hogy a rotor mellett még ne legyen semmi, a másik rekeszből kivettem azt a bizonyos lapocskát, és megszórtam mátrixal (ha jól rémlik, trop). "Természetesen" amint beindítottam, bele is köpött az áramlat egy kis marék kövecskét a zöldségekre. Lesz majd mit csipeszelni holnap (ma nem hoztam magammal.) Meglepődtem azon, hogy a szivacs és a mátrix szinte semmit sem folyt a szűrőn. Tegyek perlont valahová? :unsure:

De minden apró probléma ellenére eddig nagyon tetszik a dolog nekem is és a két kollégámnak is. A wabi tál hiába volt szép zöld, kb. dekor volt. Így, feltöltve viszont él az üveg. :D
Jövő héten majd jönnek bele az RC garnélák. :D

Munkaidő végén elcsattintott képek...3c083481515678d137a922bdd5e0e3c8.jpgf1552bde3f239647a1b3bcb880288bb3.jpg762180ef41eda5b220c2dbde047f302c.jpg
 
Utoljára módosított:
Elugrottam szivacsért, betettem a befolyó köré, hogy a rotor mellett még ne legyen semmi, a másik rekeszből kivettem azt a bizonyos lapocskát, és megszórtam mátrixal (ha jól rémlik, trop). "Természetesen" amint beindítottam, bele is köpött az áramlat egy kis marék kövecskét a zöldségekre. Lesz majd mit csipeszelni holnap (ma nem hoztam magammal.) Meglepődtem azon, hogy a szivacs és a mátrix szinte semmit sem folyt a szűrőn. Tegyek perlont valahová? :unsure:

De minden apró probléma ellenére eddig nagyon tetszik a dolog nekem is és a két kollégámnak is. A wabi tál hiába volt szép zöld, kb. dekor volt. Így, feltöltve viszont él az üveg. :D
Jövő héten majd jönnek bele az RC garnélák. :D

Munkaidő végén elcsattintott képek...View attachment 43592View attachment 43593View attachment 43594
Ütős kis ékszeres doboz az irodában !!!(y)
 
Nagyon baba! (y)
Egy észrevétel: ha a kifolyó alja nem kunkorodik visza, hogy a vizet előre terelje, és csak simán csobog lefele, akkor érdemes egy terelőelemet szerkeszteni. A rumos naplómba lehet találsz róla képet. Ha nem, dobj egy üzit @Bandesz és küldök rajzot róla.
 
Ütős kis ékszeres doboz az irodában !!!(y)
Köszi! Ha erre jársz, ugorj be. (Hétvezér utca) :)


Nagyon baba! (y)
Egy észrevétel: ha a kifolyó alja nem kunkorodik visza, hogy a vizet előre terelje, és csak simán csobog lefele, akkor érdemes egy terelőelemet szerkeszteni. A rumos naplómba lehet találsz róla képet. Ha nem, dobj egy üzit @Bandesz és küldök rajzot róla.
Köszi!

Remélem, nem mállik szét majd az egész. :nailbiting:
Egyenlőre csak egy-két levél kezdett bomlani. Még lejjebb nyírtam a növényeket, cseréltem vizet, adtam tápot, bacit, és szorítok. Algám egyenlőre nincs. Apróbb szeműre cseréltem a mátrixot, így a flow is barátibb lett. :)
 
Remélem, nem mállik szét majd az egész.
Megnézem amint arra járok.:geek:Nálam szétment az összes nagy levél. Viszont sem a szár sem a kis levelek nem károsodtak.
Kissé munkás volt levagdosni, de megérte azóta szépen hozza az új leveleket. Frankó rajta a lámpa.:hungry: Mekkora a teljes hossza ??? Gondolom egy távoli galaxisból rendelted.:LOL:
 
Megnézem amint arra járok.:geek:Nálam szétment az összes nagy levél. Viszont sem a szár sem a kis levelek nem károsodtak.
Kissé munkás volt levagdosni, de megérte azóta szépen hozza az új leveleket. Frankó rajta a lámpa.:hungry: Mekkora a teljes hossza ??? Gondolom egy távoli galaxisból rendelted.[emoji38]
A lámpa: flexi mini - a GA bemutatóterméből adták el a srácok. Melyik növényről van szó? Hydricotyle Tripartita volt? A rotala rotundifolián nem látok egy hét után semmi változást, lehet gyorsabb lenne, ha az akváriumból vágnék submers darabokat és azokat ültetném el, mint megvárni az átalakulást.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Harmadik napja nem látom az akváriumot. Lehet, bezöldült, lehet, bebarnult, lehet, elrothadt az összes növény, lehet nyálka borítja az egészet... hívtam a kollégákat, nem vették fel a telefont... :eek:
tumblr_m55v2k1ZOP1r4yo8m.gif
 
Harmadik napja nem látom az akváriumot. Lehet, bezöldült, lehet, bebarnult, lehet, elrothadt az összes növény, lehet nyálka borítja az egészet... hívtam a kollégákat, nem vették fel a telefont... :eek:
tumblr_m55v2k1ZOP1r4yo8m.gif
Azért nem veszik fel mert könyékig az akiban vannak.;) Ha szerencséd van akkor csak vizet frissítenek és nem átalakítják az egészet amazonaszi biotópra.:LOL::LOL::LOL::LOL: Hogy Én mekkora gyökszi vagyok,de hát nem lehetett kihagyni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére