• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Húsvéti wabi-ház

Dorci

Kertész szaki
Sziasztok!

Már nagyon nagyon régen szerettem volna elindítani a wabi-tálam amit Stevo-tól kaptam karácsonyra de sajnos nem sok időm volt...inkább semennyi :D Most, hogy itt volt a nagy pihenés ideje, és a locsolókat is letudtam gondoltam kicsit rendbe hozom az akit stb...aztán ha már nyírok akkor nem kéne kidobni a szép egészséges növényeket, az akvában már nincs több hely nekik így valamit tenni kellett :p

Mindenképpen szerettem volna egy könnyen nyitható,belenyúlkálhatós ugyanakkor jól záró megoldást találni az emmersedés időszakára, azt hiszem sikerült, hadd mutassam be az újrahasznosított cd tokokból készült nyitható tetejű "wabiházam":


2013-04-01 14.07.41 by [Dorci], on Flickr

amíg száradt a szilikon ragasztás lefoglaltam magam az ültetéssel..bár még nem teljes a növények listája de szerintem az első kísérletemnek teljesen megfelel, főleg ha majd úgy nőnek ahogy én azt elképzeltem :)

Hát íme:


2013-04-01 15.46.08 by [Dorci], on Flickr


2013-04-01 15.46.20 by [Dorci], on Flickr


2013-04-01 15.49.00 by [Dorci], on Flickr
 
Ja, hogy jaaa... :eek: Ezért voltál olyan titokzatos a telefonban, amikor beszéltünk... :ROFLMAO: Az a CD tartós tető vmi iszonyat nagy ötlet, tetszik! Végre életet látok a tálban, az meg pláne! (y)
 
igen fel :) mindkét oldal felől nyitható, természetesen állítható mértékben :D csak középen vannak rögzítve egy tengellyel, de az egész tető is levehető a későbbiek folyamán..
 
Huhh de király!

Ennek kérném a pontos elkészítési leírását. Plííííz!

Nem egy nagy ördöngösség :) keresel egy rakat használaton kívüli cd tokot, kibelezed /ki lehet pattintani az általában nem átlátszó középső réteget/. Most jön a legnehezebb...meg kell küzdeni a szilikonok istenével hogy kipréseld a mannát :D nekem egy félig beszáradt tubussal kellett hadakoznom de végül megnyertem a csatát :p szóval hozzápróbálod a tokokat a wabihoz, a megfelelő méret és darabszám megállapításához, és oldalanként a lehető legegyenesebb sík felületen fektetve összeragasztod..arra kell nagyon figyelni hogy egyforma oldalaival felfele ragaszd különben nehéz lesz összeállítani. Én vártam kb egy órát, a biztonság kedvéért még vastag celluxxxal rögzítettem, majd élére állítva elkezdtem összeragasztani az oldalakat(itt megjegyezném hogy úgy ragasszuk össze, hogy a totál sima fele legyen belül, a pára miatt). Használni kell vmit ami tartja a derékszöget, én ezt két 3szög vonalzóval oldottam meg, de bármi megfelel ami tuti 90 fok. A száradás alatt megcsináltam a speckó tetőt: két tokot kinyitunk, szétszedünk és ahol az egyik felén alapból van a furat ott a másik feleket is kifúrtam, így megkaptam a tengely helyét, újra összeraktam őket, majd kerestem egy méretes drótot, lehetőleg egyenes legyen mert ez befolyásolja a nyílást...át kell dugni és kúpos fogóval mindkét végére hurkot csinálni. Tulajdon képpen ennyi az egész. Ha valakinek kérdése lenne, szívesen segítek, ha tudok :) egyéb okos ötleteket is szívesen fogadok! :cat:
Jó szórakozást aki neki vág :) /kb 2 óra/rózsa neveléshez is ideális a későbbiekben :cool:
 
Back
Oldal tetejére