• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Elárasztott "wabiroda"

Ha nagyon barkács hangulatban vagy, akkor Adrián csinált egy skimmert a szívó ágára:
Mivel nem tudtam hogy úgy fog működni mint egy gyári, leírást nem adtam róla. Igaz még egy kis finomításokat kellet csinálnom rajta. Végig kellet fúrni a felső részt, több víz bemenetel miatt, és az alsó "szoknyáját" , ki kellet cserélnem egy hosszabbra, hogy több levegő szoruljon alá, mert le süllyedt. Tökéletesen működik és teszi a dolgát.
A felhasznált anyag a következő:
- A külső szűrő megmaradt csövek/idomok. View attachment 41862 A csövet könnyű meg hegeszteni mert PP (polipropilén). Egy öngyújtóval meg lehet melegíteni mind két anyagot. Gyorsan össze kell illeszteni, és a két anyag össze sül. A lyukat akkorára fúrtam, mint a cső belső átmérője.
- Az alsó szűrő kosár, az építőiparban használt, (nagyobb terhelésre) lyukacsos téglába dübelt.View attachment 41863 View attachment 41864 Az aljában kapott egy műanyag átlátszó kupakot.
- A felső rész meg zuhany váltó szelepnek a betétjét,atomjaira szét szettem,:D és átlátszó műanyag részét használtam fel (csere volt).View attachment 41865 Ezt még körbe fúrtam, ahol nem volt lyuk. Az alsó rész (belseje) kapott egy 5 cm hossz mipolán csövet ami 2 mm kisebb mint a fekete cső belső átmérője. A külseje "szoknya" egy 25 mm mipolán csövet, ami a levegőt tartja meg.

Ha arra van elég helyed, hogy ezt megvalósítsd, akkor megér egy próbát.

Az akasztósnál meg arra gondoltam, hogy kaphatóak azok a verziók, amik eleve skimmeresek, és ott az alsó csövezést elzárni, hogy csak felülről szívjon. De nem tudom, hogy tud-e olyat.
 
Ilyenre gondolsz?
Ez elméletben ledugózható, és akkor csak a skimmer része szív.

View attachment 55374
Igen, ilyesmi. Bandesznak Leecomja van/volt, ha jól látom az nem skimmeres verzió, viszont biztosan le lehet cserélni a csövezését ilyen elágazóra. Kérdés, hogy nem dobná-e meg nagyon az akváriumban az áramlást. Bár, párszor pár percre bekapcsolva biztos nem lenne vészes.
 
A felső része nélkül ez úgy működik, hogy a felszínen úszkáló szmötyit a szivacsra húzza, vagy van még ott egy kis tartály rész?
A felső részével is ugyanígy működik, nincs semmi plusz tartály csak a szivacs. :)
Ha a szívó részre ráteszek egy szivacsot készen is vagyok, vagy kell a szivacsnak "keret"?
En egy kivágott nagyobb kupakot ragasztanék a pumpa fölé es egy abba passzoló formájú szivacsot tennék bele, mindenképpen kéne egy kis perem (ő lenne a qpak), hogy ne oldalról szívjon. Viszont ezt mar kísérletezd ki te és számolj majd be a tapasztalatokról. ;)
 
Egy akváriumlámpa fényénél mit lehet melózni?[emoji23]
Ne is mond. Ha tudnád, milyen nehéz volt másnap elolvasni, amit a papirra és a papír helyett az asztalra írtam!!! [emoji3] Na jó, asztali lámpát is kapcsoltam. És a monitor is szépen világított. [emoji6]
 
Mi történt mi ez a makulátlan tisztaság [emoji16][emoji16][emoji106]
Köszi! Valószínűleg a süncsigák érdeme. Profik... végülis sárgaövesek! [emoji23]
Általában péntekente szoktam vizet cserélni, üveget tisztítani. Utóbbi nem egyszerű, mert az üveg felülete nem egyenes, sem pengével, sem kártyával nem lehet takarítani. Marad a fogkefe - még szerencse, hogy kicsi az akvárium. [emoji3]
 
Ezt találtam a neten, de ez is kb. 20 centi lehet, de mivel műanyag ezért vágható!
17 cm-t írnak hosszra. De mivel a fej-rész méretét is írják külön (105 mm), ez vajon azt jelentené, hogy e nélkül 17 cm? Akkor valóban 20 körül lenne a teljes hossz, de amúgy a 17 nekem szimpatikusabban hangzik. Nem mintha nagyon tetszene ez a műanyag cucc (főleg a millió toldás miatt), de elvileg pont ez lenne benne a jó, hogy kicsi.

az üveg felülete nem egyenes, sem pengével, sem kártyával nem lehet takarítani. Marad a fogkefe
Egy kis darab dörzsi szivacs talán gyorsabb/hatékonyabb, mint a fogkefe. Vagy nem? :)
 
Back
Oldal tetejére