• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The Rhytm Of The Island (28. hetes)

Szépséges kis mini világ. Ez az akvárium egész évben frenetikus volt. Egy hajszál választotta el a tökéletességtől. Ha a moháid elől kicsit természetesebbre sikerülnek nem igazán lehetett volna belekötni.

A fotó is baba lett :thumbup:
 
Egy páran tudják már itt a fórumon, hogy költöztünk, így az aki is egy teljesen új (a neki méltán megérdemelt) helyre került.
Még éppen hogy csak lakjuk az új kecót, így sajna nem sok időm volt az akival foglalkozni (szegényke sokat volt rángatva :lol: ), de azért nagyon jól bírta, ill. még bírja is, mert iszonyat dzsungel lett belőle ;) !
Viszont tegnap előtt (hétvégén nem volt időm vizet cserélni), vízcsere közben úgy döntöttem egy kicsit megváltoztatom az alakját, próbáltam azokat figyelembe venni amit az AGA és a HAC zsűri fogalmazott meg kritikának. A mostani állapot egy letisztultabb (számomra) természetesebb állapot, ami már jobban hasonlít egy szigetre, mint egy elhanyagolt kidőlt fára.
Még lehet mit alakítani rajta de szeretném megpróbálni ezt az elrendezést, hogy még + mohákkal mit tudok belőle kihozni. ;)
Ja és leporoltam a fényképezős táskámról a pórt, így elővettem és lőttem pár fotót. ;)
Egy saját kis "galériája" van az akinak.
6519661635_57c998e373_z.jpg

Anentome Helena
6519636479_a88bb6dfdf_z.jpg

S az icipicit átalakított 36 literes akim! :lol:
6519636487_064fc4797b_z.jpg
 
Szép jó reggelt!
Jó sikerült a kis átalakítás és nagyon hangulatos az új hely is! Jól látom, hogy azon a falon egy jóval nagyobb aki helye van szabadon hagyva a jövőre nézve? :)

ui.: A ledes lámpát bújtattad el a fekete dobozban vagy visszatértél a régi világításodra?
 
Szia!
Gratulálok az elért eredményhez! :thumbup:
Hát igen! Ez a millieux, tényleg még jobban kiemeli a kis "ékszerdoboz" szépségét!
Biztos még sok szép aki születik majd, itt is az új otthonotokban! :)
 
Ez még mindig nagyon tuti ennyi mozgatás és matatás után is! Mikor kezded az állítólagos nagyobb projektedet?
 
Ramen said:
Szép jó reggelt!
Jó sikerült a kis átalakítás és nagyon hangulatos az új hely is! Jól látom, hogy azon a falon egy jóval nagyobb aki helye van szabadon hagyva a jövőre nézve? :)

ui.: A ledes lámpát bújtattad el a fekete dobozban vagy visszatértél a régi világításodra?
Köszi Ramen mester! ;)
Igen, direkt úgy lógattam a mostani lámpát, hogy ha egyszer összejön akkor maximum egy 90cm-es akinak is legyen helye, de igazából egy 60-asban gondolkodok és szó szerint!! ;) :cool:
A ledes lámpát most félre tettem, mert bekerült pár R. Rotundifolia az akiba és színesíteni szeretném a layout-ot, ami sajnos a leddel lehetetlen. Egy próbát megér.
patzu said:
Szia!
Gratulálok az elért eredményhez! :thumbup:
Hát igen! Ez a millieux, tényleg még jobban kiemeli a kis "ékszerdoboz" szépségét!
Biztos még sok szép aki születik majd, itt is az új otthonotokban! :)
Köszi szépen patzu, tényleg beszínesíti és egy zen hangulatot ad a szobának. ;)
Remélem hogy lesz rá módom hogy még több szép aki szülessen. ;)
bitumen said:
Ez még mindig nagyon tuti ennyi mozgatás és matatás után is! Mikor kezded az állítólagos nagyobb projektedet?
Köszi bitumen!!!
Őszintén szólva fogalmam sincs, szeretném elkezdeni a 60-as projektemet (elrendezésben már megvannak az ötletek), de még anyagilag úgy érzem hogy tolódni fog a tev.
 
Nagyon szép még mindig :thumbup: Aponogeton, crypto kikerült végül?

ps. látom az üveged el van törve. valamikor majd hozd el és megcsináltatjuk. dec vége az ünnepek miatt sűrű de január elején már okés lehet.
 
Cecska said:

Nagyon kellemes a színvilág :thumbup:

Cecska said:
Őszintén szólva fogalmam sincs, szeretném elkezdeni a 60-as projektemet (elrendezésben már megvannak az ötletek), de még anyagilag úgy érzem hogy tolódni fog a tev.

Várj vele (ne túl sokat), és indíts egy 90-essel ;)
Bőven elfér majd a falon :D
 
atti76 said:
Cecska said:

Nagyon kellemes a színvilág :thumbup:

Cecska said:
Őszintén szólva fogalmam sincs, szeretném elkezdeni a 60-as projektemet (elrendezésben már megvannak az ötletek), de még anyagilag úgy érzem hogy tolódni fog a tev.

Várj vele (ne túl sokat), és indíts egy 90-essel ;)
Bőven elfér majd a falon :D
Köszi, harcoltam rendesen a párommal, de bele került egy kis GA szürke is a nappali színvilágába. :lol: :cool:
Hidd el Atti, hogy ha tehetném akkor nyugodt szívvel belevágnák a 90-esbe (így talán még több esélyem lenne kiélni a kreativitásom, s talán versenyileg is több esélyem lenne), de nem sok esélyt látok benne, nagyon úgy fest hogy a 90-es csak egy álom marad. ;)
 
Cecska said:
Köszi, harcoltam rendesen a párommal, de bele került egy kis GA szürke is a nappali színvilágába. :lol: :cool:
Hidd el Atti, hogy ha tehetném akkor nyugodt szívvel belevágnák a 90-esbe (így talán még több esélyem lenne kiélni a kreativitásom, s talán versenyileg is több esélyem lenne), de nem sok esélyt látok benne, nagyon úgy fest hogy a 90-es csak egy álom marad. ;)

Egy éve még én se gondoltam volna, hogy ekkora akim lesz. Csak álom volt...
Te sem tudhatod ;)
Növényekkel (vagy mással) tudok segíteni :)
 
6608103403_2af6de9499_z.jpg


SIKEREKBEN, EGÉSZSÉGBEN ÉS AKVAKERTÉSZKEDÉSBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK :wave: :thumbup:
 
Tibi, ez király lett, de inkább egy hegyre hasonlít, még egy kis kő finoman adagolva és kész is ;)
BUÉK neked is ;)
 
Uh, hát ez nagyon sokat változott, mióta nem láttuk az akváriumot (természetesen előnyére ;)). Ahogy Dani is mondja, most sokkal inkább egy hegyre hasonlít, de így is iszonyat jó! Gratu! :thumbup:
 
Nagyon szép fotó és jó az aki is. Beírom ide is, amit már flickr-en megtettem. ;)

Szóval nekem az Anubias Petite az ami most kicsit zavar a mohás leejtőn. Talán kicsit már idegen ebben a formában.
Jók lettek az új sziklák és jó ez a hegy imitáció. A bal oldali ágat viszont éremes lenne eltakarni kicsit, mert a vastagsága kicsit üti a hegy hatást.

Nagyon jó a kis becsempészett vörös szín is. Még mindig nagyon baba ez az akvárium. :thumbup:
 
Egy kis helyzetjelentés!!!
Tehát az aki egy kicsit átalakult sziklás elrendezéssé.
Egy kép oldalnézetből és a mostani állapotról:
6882475535_e1e34effa6_z.jpg

tudom az üvegcsövek, tudom-tudom
 
Cecska said:
Egy kis helyzetjelentés!!!
Tehát az aki egy kicsit átalakult sziklás elrendezéssé.
Egy kép oldalnézetből és a mostani állapotról:
6882475535_e1e34effa6_z.jpg

tudom az üvegcsövek, tudom-tudom

Jó tömött hatású mohás hegyoldalat nevelgetsz :clap: A háttérből nekem kicsit hiányoznak a stemek,amik picit színesebbé varázsolták a scape-t :)
Vagy csak ebből a szögből nem látszanak,vagy alacsonyra nyírtad őket :?:
Egyébként gratula a kis akihoz :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére