• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Island 60P

longika

Főkertész
Hello,

Flow of nature elbontasra kerul(t), helyette uj scape lesz. Setup a regi par kisebb modositassal:

Akvárium: ADA 60P (60x30x36)
Szekrény: IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
CO2: Nagynyomasu, ADA csovezes, redeltem uj twinstar difit.
Világítás: DIY LED, rendelni fogok egy Chihiros WRGB-t ha talalalok valahol, egyenlore az egesz varosban ki van fogyva.
Szűrés. Tetra EX600, Matrix es Seachem Purigen. Uveg ki és befolyókkal. Uj befolyo agat rendelem, skimmerest.
Egyeb: Cihirios Doctor, ha meg mukodik:)
Tápozás: TF tap most, adunk ennek is egy eselyt, ha nem akkor jon a szivas megint a Seachemmel.
Talaj: Meglevo ADA Amazonia, tervezem kiszaritani, kap friss Power Sandet es plusz amazoniat ha szukseges.
Dekor: Red moor, vasfa, dragon ko (elegem lett a begyujtott kovekbol amik mindig kemenyitettek a vizet), Dragon nem kemenyit, konnyen alakithato es tisztithato.
Növény: Szeretnek kiprobalni most uj fajta novenyeket, atmentem a megmaradt bucheket, a kisebb anubiasokat, weeping es fissit.

Hardscape kepek jonnek hamarosan.
 
Itt tartok a scappel. Terv egy sziget kialakitasa kozepen, oldalt Elechoaris mini lesz, meguntam a monte carlot, valami ujat akarok. Ha esetleg van valakinek jobb otlete egy szep gyepre akkor ne tartsa magaban es ajanljon valami szep novenyt. Kozepen hatul egy szep szines stem bokrot akarok. Kozep tajon pafranyok, elol alul pedig anubias es buche. Korben pedig egy savban dekor homok.

B9D15E7D-646A-4685-A08D-D9A86C266F48.jpeg
 
Ez redmoor? Azt hittem valami saját gyűjtés.
Ex600 elviszi a 60P-t? Nekem még az ex800plus is gyenge volt a 40 literhez, igaz tele volt halakkal.
Mit tervezel pilács upgradenek?
 
Ez redmoor? Azt hittem valami saját gyűjtés.
Ex600 elviszi a 60P-t? Nekem még az ex800plus is gyenge volt a 40 literhez, igaz tele volt halakkal.
Mit tervezel pilács upgradenek?
EX600 nekem siman eleg, igaz fullra van pakolva Matrixxal, es eleg keves es kis halaim vannak mindig.

Cihi WRGB II lesz.
 
EX600 nekem siman eleg, igaz fullra van pakolva Matrixxal, es eleg keves es kis halaim vannak mindig.

Cihi WRGB II lesz.
Nekem is a 600as viszi a hightech 60p-t. Mondjuk összesen 21 hal van benne otokkal együtt. Viszont egy tonna növény is.
Gyep: Esetleg próbáld ki a parvula minit keverni crenatával... Én ezt akarom, ha végre újrarakom bármelyik üveget itthon. Szerintem jópofa, ahogy keveredik kettő, olyan vadvirágos rét feelinget ad.
 
Szekrény: IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
Hogy erősítetted és alakítottad át? Pont most agyalok én is egy ilyenen.

Szerk.: közben megtaláltam másik topikban a képeidet a keresőből, köszi!
 
Utoljára módosított:
Nekem is a 600as viszi a hightech 60p-t. Mondjuk összesen 21 hal van benne otokkal együtt. Viszont egy tonna növény is.
Gyep: Esetleg próbáld ki a parvula minit keverni crenatával... Én ezt akarom, ha végre újrarakom bármelyik üveget itthon. Szerintem jópofa, ahogy keveredik kettő, olyan vadvirágos rét feelinget ad.
Jo otlet koszi, en parvula es glosso mixen gondolkodtam, de nekem a glosso sosem marad meg a soilban, minden felfele novekszik valamiert.

Egyebkent munka ugyben sokat utazom jelenleg ugyhogy a projekt eleg lassan halad, meg a regi scapet sem szedtem szet teljesen....
 
Na kiramoltam a regi scapet, amazonia szarad, at kell meg szitalnom. Elkezdtem a hardscapet. Nem akarok sokat szoszolni vele, lenti kep az elso neki futas. Szerintem ezt feltoltom amazoniaval aztan meg kerul bele par dragon meg par kisebb ag.
Megrendeltem a novenyeket, persze parvula mini nincs ugyhogy el kell mennem masik boltba venni. Hatra oldalra kene meg valami otlet higy mit tegyek. Ugye oldalt lesz parvula es a moge kene valami ami adja a melyseget es passzol is hozza.

Kicsit meg feloldalas de majd alakitok rajta ha benne lesz az amazonia. Egyebkent sziget elrendezesu scapem nem volt meg ezert lett ilyen. Illetve most akarok hagyni boven teret a karbantartashoz mert tanulva a regi scapeimbol elegge szoktam magam szidni:

8965A15E-592D-4F38-9216-0E1DD78DE3F9.jpeg
 
Kesz a hardscape. Azt hiszem legjobb hardscapem lett. Persze feltoltes utan meg kavicsok kerulnek be. Karbantartas sem lesz talan egy remalom.

93379612-6133-4E8B-939F-53AE0C9E8BAA.jpeg

Novenyeim megjottek, mar csak parvula minit kell vennem, meg talan rotala green.

Ajanljatok mar valami novenyt ami ugy nez ki mint a parvula mini csak picit vaskosabb szalakban no.
 
És lesznek a háttérben olyan vékony faágak is? Előtérbe meg szorsz ADA Gravel S-t a hűség kedvéért?
 
Kesz a hardscape. Azt hiszem legjobb hardscapem lett.
Nekem is tetszik a koncepció, bár a középső fában jól mutatna némi kis kanyarodás, kár hogy ilyen tökegyenes és függőleges. A vékony gyökerek nagyon jól kiegészítették a hardscape-et, menő.
Ajanljatok mar valami novenyt ami ugy nez ki mint a parvula mini csak picit vaskosabb szalakban no.
Talán Littorella uniflora.
 
És lesznek a háttérben olyan vékony faágak is? Előtérbe meg szorsz ADA Gravel S-t a hűség kedvéért?
Hatterben nem lesznek agak mert egy nagy stem bokor lesz ott. Ugysem latszana, csak az ollo akadna bele mindig.😎
Gravel S sem lesz, mert itt nincs is es mivel olcso janos vagyok ezert kalapacs+dragonstone kombo fogja adni a kavicsokat😂
 
Nekem is tetszik a koncepció, bár a középső fában jól mutatna némi kis kanyarodás, kár hogy ilyen tökegyenes és függőleges. A vékony gyökerek nagyon jól kiegészítették a hardscape-et, menő.

Talán Littorella uniflora.
Itt eleg nagy kihivas rendes agakat szerezni, mindenki hollandot epit. Orultem hogy talaltam valami mast a standard red moor helyett. Igazabol lehetne meg szoszolni a scape el de nincs ra idom, es altalaban nalam mindig a karbantartason megy el a scape par honap utan. Ugyhogy most probalok egy konyebben karban tarthato scapet csinalni, gyorsan:)

Koszi a noveny ajanlast megnezem!
 
Ultetes megkezdodott, beraktam a carpet novenyeket, mohat. Kb 1 het dry startal indulok, nekem mindig jobb eredmenyt ad, a carpet novenyek nem usznak fel feltolteskor annyira.

Sikerult szereznem a meglevo zseles macandra es rotala green melle meg egy jelentosebb adag stem csomagot, Szoval uguy nez ki sikerul egy szep szines stem bokrot krealnom kozepre. Mar csak a vilagitast kellene megoldanom.

A regi scapebol meg bemennek a kisebb anubiasok es bucek elore. Kozepre meg bemennek a meglevo pafranyok, illetve van meg par piros cryptom is. Velemneyem szerint kicsit tul toltam a noveny mennyiseget.... Ez a noveny mennyiseg siman eleg lenne egy 90P be is.
 

Hasonló topikok

Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Válaszok
162
Megtekintések
16K
Back
Oldal tetejére