• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Island 60P

Na sikerult eltornom az uveg beszivomat….

A tetra szurom szorito karma meg eltort….szoval uj szurot kell vennem…
Ma reggel beujitottam egy Eheim 250-re, 100 literrel tobbet forgat mint a Tetra, remelem azert a Tetra nehany bacit meg attudok menteni es halt meg az osszes.
Ha mar a boltban jartam, korbe neztem, de nem kellett volna...beleszerettem egy 90 centis reef tankba...merete meg kezelheto, viszont mar mutatos, berendezni talan nem lesz egy vese ara.
Meg kellene rendelnem az uj lampam is...talan a heten.
 
Tegnap este beuzemeltem az uj szurot. Az ossze matrix atkerult a regi szurobol, tovabba also szurobe az eheimhoz adott biologia szuro egyik csomagja es egy szivacs szuro es ala egy kis mechanikai szuro a tetrabol. Jelentosebb a flow az eheimmal, es ami foleg a kulonbseg az hogy az eheim sokkal de sokkal halkabb.

Beuzemeltem a CO-t, az uj twinstar diffi is jol mukodik, de lehet at kell raknom a masik falra. Az uj fak persze szinezik a vizet nem kicsit, ugyhogy ma viz csere, es valoszinu bekerulnek a stemek is.
 
Picit sápadtak a növények. Nem tudom hogy ez a teló ahogy nem tudja lekezelni a LED fényét vagy a valóságban is ilyen.
De lehet érdemes lenne egy picit megkínálni táppal.

A napló elején még írtad, hogy újrahasználod a talajt. De a bogyók egész frissnek néznek ki. Lehet csak rátöltöttél vagy végül új talaj ment bele?
Mind1 a lényeg, hogy érdemes lenne picit foglalkozni a táp kérdéssel :)
 
Picit sápadtak a növények. Nem tudom hogy ez a teló ahogy nem tudja lekezelni a LED fényét vagy a valóságban is ilyen.
De lehet érdemes lenne egy picit megkínálni táppal.

A napló elején még írtad, hogy újrahasználod a talajt. De a bogyók egész frissnek néznek ki. Lehet csak rátöltöttél vagy végül új talaj ment bele?
Mind1 a lényeg, hogy érdemes lenne picit foglalkozni a táp kérdéssel :)
Talaltam itthon egy kis elfekvo uj amazoniat, ugyhogy a tetejere frisset raktam.

Novenyek sapadtak mert az elso scape a koltozes miatt kb felevig low-low techben ment, nulla tap, keves feny, semmi co. Szoval szerintem kell nekik egy kis ido mig ossze kapjak magukat. De koszi megemeltem a tapot, 2ml micro 2ml macro ra. Regebben ugyanez a 60P 2/3ml vel ment ugyhogy ez meg nem a teteje elvileg. Ha lesz egy kis idom majd lehet tesztelek egyet.
 
Gyors update:

Megy a vizcsere, CO-t probalom beloni hogy a halakat betegyem vegre. Vilagitast felvettem 75%-r, novenyeim bubiznak este. Van mindenfele algam, igaz minimalis, foleg fonalam van. Szedegetem de kezdenem kell vele valamit.
Zseles stemek eleg nagy resze elolvadt sajnos, ami megtolta az ammonia szintemet, ezert jott a barna alga, de mostmar talan ok a helyzet.

Kovetkezo lepes egy par oto es amano beszerzese lesz, illetve purigent is teszek be.
 
Àpdét:

View attachment 165236

Reszletek hamarosan….
Mennek a heti vizcserek, kene mernem mert 6. napra mindig megindul a fonal alga. Kuzdok a skimmeres beszivoval, valamiert ha csokken a vizszintem par milimetert egybol elkezd levegot szivni es ma peldaul ugy mentem haza hogy a szuro nem forgatott. Szoval ha valaki tud erre valami megoldast ne tartsa magaban.
Novenyek szepen fejlodnek, amit meg kell tennem az az hogy az osszes anubias, buce regi leveleit le kell vagdosnom es csak a szepeket fogom meghagyni. Kell egy kis ritkitas, es szebb lesz tole a novenyzet. Stemek szepen nonek, bar a walichi nekem sosem akart szepen noni, most sem.
Jovo heten rendelek halakat (razborak, galaxy es meg valami kisebb fajtakat), sun csigat, es amanot es otot. Amanom meg sosem volt.

Ossze foglalva szeretem ezt a scapet, szep is, es a karbantartas is nagyon konnyu, vegre szinte majndem minden szeglete konnyen elerheto.
 
Elég koszos a beszívód, nem tudom nálad van-e összefüggés, nekem is szkimmeres üveg beszívóm van. A vízszint csökkenés miatt önmagában nem szokott levegőt szívni. Ha az alsó rácsos beszívórészt benövi az alga, eltömi a beszívott dzsuva, rátapad levél...stb, akkor fentről próbál többet szívni. Ilyenkor nekem is levegőt szív. Amint kitakarítom az üveget, főleg a rácsos részt rögtön helyreáll a rend.
 
Kuzdok a skimmeres beszivoval, valamiert ha csokken a vizszintem par milimetert egybol elkezd levegot szivni es ma peldaul ugy mentem haza hogy a szuro nem forgatott. Szoval ha valaki tud erre valami megoldast ne tartsa magaban.
Nekem egy ilyen ék egyszerű, olcsó akva utántöltőm van (neten rákeresve a képen levő szavakra biztos megtalálod, Kínából olcsón jön, csak várni kell rá ugye egy kicsit) akva víz párolgás utántöltésre:akvarefill~2.jpg
 
Tegnap megjottek az uj halak, csigak es amanok. Lett elet a kis kockaban. Tegnap elott toltam egy vizcseret es metszest, kicsit megritkitottam a bucheket es anubiasokat illetve a pafranyokat. minden csunya levelet levagtam, talan megelozi a fonal algasodast. igy kicsit tobb latszik a fakbol ami jobban is mutat. A stemeket is toppoltam, de szerintem at kell rendeznem a stemeket. Eddig ilyen randomba voltak ultetev, de stem nem nez ki jol, ugyhogy kicsit rendezetebbnek kene lennie. Walichiivel meggyulik a bajom megint, jon a szokasos gond, toppolom a felso resze szep, de a foldben maradt reszek nem hajtanak ujra hanem csak bealgasodnak....
Rendeltem meg purigent is, azt is beteszem a hetvegen.
 
Kesz a hardscape. Azt hiszem legjobb hardscapem lett. Persze feltoltes utan meg kavicsok kerulnek be. Karbantartas sem lesz talan egy remalom.

View attachment 162955

Novenyeim megjottek, mar csak parvula minit kell vennem, meg talan rotala green.

Ajanljatok mar valami novenyt ami ugy nez ki mint a parvula mini csak picit vaskosabb szalakban no.
A vékony gyökereket hol veted vagy szerezted be?
Amúgy nagyon tetszik az egész ötlet!
 
Mennek a vizcserek, viszont elfogyott a hozott mico macro, ugyhogy at kellett allnom Seachemre. Szoval lelkesesen adagolom 6 flakonbol.... Par nap mulva ramerek hogy lassam mi ujsag, mert Seachemmel meg sosem sikerult jol beallitanom az tapozast.

Emelett rajottem hogy 6. napra minding jelentos mennyisegy mulmom lesz az akvarium kozepen, es nem igazan ertem mi okozza (talan a fak foszlanak), vagy a flow nem megfelelo.
 
Mennek a vizcserek, viszont elfogyott a hozott mico macro, ugyhogy at kellett allnom Seachemre. Szoval lelkesesen adagolom 6 flakonbol.... Par nap mulva ramerek hogy lassam mi ujsag, mert Seachemmel meg sosem sikerult jol beallitanom az tapozast.

Emelett rajottem hogy 6. napra minding jelentos mennyisegy mulmom lesz az akvarium kozepen, es nem igazan ertem mi okozza (talan a fak foszlanak), vagy a flow nem megfelelo.
Valami képet is feltehetnél. Március régen volt. 😉
 

Hasonló topikok

Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
86
Megtekintések
7K
Válaszok
162
Megtekintések
16K
Back
Oldal tetejére