• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes O2.0

15.jpg

Igazából kevés dolgot tudok hozzáfűzni a képhez (szerencsére). Az Acicularis-ok elkezdtek elolvadni, de az üveg mentén látni, hogy ezzel párhuzamosan elkezdtek gyökeret ereszteni is, úgyhogy még nem pánikolok. Nagyon úgy tűnik, hogy szükség lesz arra a Clarity kezelésre.
 
Na most már jöhet a pánik:
A stem növények, illetve amik a dekorhomokba/sziklákba lettek ültetve növények, azoknak kutya bajuk. Ezzel szemben az Acicularis és a Monte Carlo olvad, és már sajnos olyan hajtásaik is, amik submers-ek. Pár infó ami hasznos lehet ebből a szempontból:
  • Napi 6,5 óra világítás 65%-os teljesítményen, amiből 2×0,5 óra a napfelkelte/naplemente, plusz a háttérvilágítás teljes krafton 5,5 órát
  • Teljes ADA Brighty széria (K, Mineral, Iron, Nitrogen) napi 4 ml, két nappal ezelőttig 3 ml volt
  • Vízcsere most már három naponta
  • Megvolt a Clarity kezelés, ami annyit tesz, hogy vasárnap este belöttyentettem a kellő mennyiséget (5ml), majd hétfő reggel jött a szűrőtisztítás és perlon csere, meg egy 50+%-os vízcsere
Ötletek esetleg, hogy miért szenved ez a két növény?
 
Egy kis helyzetjelentés:
Szerencsére nagyon-nagyon minimális algaproblémák vannak, az is csak annyi, hogy a köveken megjelent egy kis zöld por. Fogkefével simán orvosolható, vízcseréknél le is szoktam sikálni az értintett területeket.
Ami bosszantó, hogy a Monte Carlo és az Acicularis továbbra sem nagyon akar magára találni. Minden növény bubizik, még az említett kettő is, de egyszerűen nem akar rendes gyeppé fejlődni a monti, az Acicularis meg tényleg az épphogy életben maradás határán táncol. Másfél hónapja indult az akvárium, és a növények jelentős többsége látszólag kifejezetten jól érzi magát, az ADA (tehát lean) tápozás ellenére is a steam növények brutális tempóban növekednek, a vörös növények pedig szépen pirulnak be ahogy azt kell. Az opálosság még mindig nem szűnt meg 100%-ban, de minden héten talán egy kicsit jobb mint az előzőn. Két hete heti egy vízcserét csinálok már csak, 4 ml táp megy az ADA teljes Brighty csalából, illetve 2 naponta 4 csepp ECA plus. Hétfőn igyekszem fotóval is jelentkezni
 
Back
Oldal tetejére