• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The Rhytm Of The Island (28. hetes)

svarci2 said:
Jó tömött hatású mohás hegyoldalat nevelgetsz :clap: A háttérből nekem kicsit hiányoznak a stemek,amik picit színesebbé varázsolták a scape-t :)
Vagy csak ebből a szögből nem látszanak,vagy alacsonyra nyírtad őket :?:
Egyébként gratula a kis akihoz :thumbup:
Köszi szépen svarczi2!
Igen jól látod épp egy fél hetes sztem nyírás után van az aki, ezért nem látszódnak.
Van közöttük ugye Rotala wallichii, Ludwigia brevipes, és Najas guadalupensis.
Még azt akarom tesztelni, hogy hogyan lenne természetesebb, hogy melyik mutasson többet magából, a wallichii tuti benne lesz. ;)
Még igazából a kövekkel nem vagyok kibékülve, de remélem még kiforrja magát, lehet még bekerül pár kövecske. ;)
 
Még vasárnap lőttem egy átlagos fotót technika nélkül, extra világítással.
Csak próbálgattam, hogy az új helyen miként tudok elférni fotózáskor ( 3-szor nagyobb helyem van fotózáshoz mint a régi helyen, szóval nagyon kényelmes). Sajnos a mohát éppen szombaton nyírtam meg, így még a háttérnövényeknek és a mohának még fejlődniük kell, de próbálkoztam.
Íme a mű, vannak hibák (elkószált levelek a vízfelszínen , halak össze vissza), de azért szerintem nem lett olyan rossz.
6909958101_be5c2e2945_z.jpg
 
Nekem jobban bejön ez a hegységes elrendezés, mint a korábbi állapota. Bár az is lehet ha először van ez, most pedig a folyómedres változat, akkor is ezt mondanám... :D :D

Annak ellenére, hogy a hátsó növények szinte teljesen kiégtek, az előtér meseszép. Valahogy összhangba kéne hozni. Talán ha előre több fényt lősz, mint az aki hátsó felére.
 
Ramen said:
Nekem jobban bejön ez a hegységes elrendezés, mint a korábbi állapota. Bár az is lehet ha először van ez, most pedig a folyómedres változat, akkor is ezt mondanám... :D :D

Annak ellenére, hogy a hátsó növények szinte teljesen kiégtek, az előtér meseszép. Valahogy összhangba kéne hozni. Talán ha előre több fényt lősz, mint az aki hátsó felére.
Köszi szépen Ramen mester. ;)
Nekem nagyon közel áll a szívemhez az iwagumi, de ugyanígy a fás is, nem tudom azt mondani hogy én csak egy stílust szeretek. Köszi az észrevételt, azért jó próba fotózni, mert amikor már sürget az idő ne akkor kapkodjunk, hanem addig kijátszani a helyes beállítást, fényt stb. Van is már ötletem hogyan oldjam meg a sztemes kérdést. ;)
 
dz1 said:
Szia Tibi!

Milyen fajta moha ez itt elől amit legtöbb helyen látni lehet az akidban?
Szia!

Ez nagyon jó kérdés, az tuti hogy Vesicularia ferriei 'Weeping' és Vesicularia dubyana 'Christmas' moha keverék, de sajnos nem tudnak teljesen kifejlődni, mert addigra megnyírom őket, mert ha nem tenném agyonnyomnák a látványt. ;)
 
Ez a hegység olyan mélységet, illetve arányokat ad az aksinak, hogy ha nem tudom, akkor nem lehet megmondani mekkora valójában. Nagyon pöpec! :thumbup:
 
stevo said:
Ez a hegység olyan mélységet, illetve arányokat ad az aksinak, hogy ha nem tudom, akkor nem lehet megmondani mekkora valójában. Nagyon pöpec! :thumbup:
Nagyon szépen köszi stevo, na ezt még nem írta senki. :thumbup: ;)
 
Back
Oldal tetejére