• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Szeretném megkérdezni akinek ilyen szűrője van, hogy.
Az esőztetőt amikor össszerakta/ja akkor egyenes vagy van benne egy kis ív?
Vagy ez normális, hogy az esőztető rész nem egyenes hanem egy kicsit görbe?
 
Mexx2 said:
Szeretném megkérdezni akinek ilyen szűrője van, hogy.
Az esőztetőt amikor össszerakta/ja akkor egyenes vagy van benne egy kis ív?
Vagy ez normális, hogy az esőztető rész nem egyenes hanem egy kicsit görbe?


Ne aggódj ez teljesen normális ha feltappancsolod :D az aki üvegére nyíl egyenesbe tudod hozni, de az összeillesztéseknél is tudsz rajta igazítani. A Tetra esőztető aránylag lágy anyagból készül ezért "görbül" de ez nem gond.
 
Sziasztok!

Milyen anyagot javasoltok a rotor tengelyének kenésére? - Utóbbi időben kicsit hangosabb lett a szűrőm ( pedig csak most lesz 6 hetes). Mintha a rotorlapátok is zörögnének egy picit. A gumik még megvannak a tengely mind a két felén. - Ellenőriztem.

Szóval milyen kencét használhatok a tengelyre? - Melyik nem módosítja a vízparamétereket?
Mi lehet a zörgés oka?

Köszi.:
Lullus
 
Hadd kérdezzem már meg, hogy van akinek az esőztető nincs feltappancsozva az akksi falára?
Mert én nem hiszem, hogy feltudom tenni mert nincs hely, és érdekellne, hogy be lehet-e úgy tenni?
 
Lullus said:
Köszi kiderül, hogy mi lesz. Ha tovább rosszabbodik lehet hogy vennem kell egy rotort..
Ne hülyéskedj, 6 hetes szűrőhöz rotort :?: :?
A zörgés új szűrők esetében inkább a szűrő erőlködéséből adódhat. Ezt pedig általában a kezdeti felhősödésből adódó por (egyéb szennyeződés) okozhatja ,ami eltömíti a perlont. Akkor is rettentő hangos tud lenni ,ha mondjuk a garnélák védelmében a szívócsonkra valami szivacs vagy háló van húzva és az tömődik el.
Iktass be egy tisztítást és ha utána is zörög ,akkor is a garis szervizt ajánlom egy másfél hónapos szűrő esetében.
 
Csak egy Gush szűrővédő van a befolyócsövön. A szűrő elvileg tiszta, múlt héten takarítottam...
A garanciával az a gond, hogy Győrben vettem a szűrőt, viszont Szegeden használom. Mire megjárja, ( + gondolom felküldik Pestre) tiszta alga az akim. Akkor meg már mind 1, hogy arra a kis időre veszek egy belső szűrőt, vagy egy rotort...

De nem komoly a gond ( még ). Szétszedem, összerakom aztán meglátjuk, hogy mi lesz... Remélem csak rémeket látok :)

Köszi

Üdv.:
Lullus
 
Lullus said:
Csak egy Gush szűrővédő van a befolyócsövön. A szűrő elvileg tiszta, múlt héten takarítottam...
A garanciával az a gond, hogy Győrben vettem a szűrőt, viszont Szegeden használom. Mire megjárja, ( + gondolom felküldik Pestre) tiszta alga az akim. Akkor meg már mind 1, hogy arra a kis időre veszek egy belső szűrőt, vagy egy rotort...

De nem komoly a gond ( még ). Szétszedem, összerakom aztán meglátjuk, hogy mi lesz... Remélem csak rémeket látok :)

Köszi

Üdv.:
Lullus

Szia! Dobj egy nagytakarítást a szűrőnek, új perlon rázogasd meg a szűrőkosarakat, lazuljon fel a szűrőtöltet és néma lessz a Tetra. Én akkor puccantom a szűrőt amikor elkezd egyet-egyett zörrenni a rotor. Nálam bevált az aki indítása után volt, hogy 1 hét múlva szűrőpuccantás volt. Ne aggódj semmi baja a szűrőnek.
 
A kérdésem az lenne ezzel a szűrővel kapcsolatban, hogy véleményetek szerint, növényes célra mi lenne a legnagyobb akvárium méret, amihez még ez a szűrő megfelelő lenne? Nem csak az elmélet érdekel, hanem a gyakorlati tapasztalatok is.
Lehet, hogy furcsának tűnik ez a kérdés elsőre, de van úgy, hogy a gombhoz vesszük a kabátot. ;)
 
Norbert said:
A kérdésem az lenne ezzel a szűrővel kapcsolatban, hogy véleményetek szerint, növényes célra mi lenne a legnagyobb akvárium méret, amihez még ez a szűrő megfelelő lenne? Nem csak az elmélet érdekel, hanem a gyakorlati tapasztalatok is.
Lehet, hogy furcsának tűnik ez a kérdés elsőre, de van úgy, hogy a gombhoz vesszük a kabátot. ;)


A GA-s ajánlás:Tetratec EX 1200 Külső szűrőtechnikai adatok:

• Pumpateljesítmény: 1200 lph (liter per óra)
• Gyárilag javasolt akváriumméret: 200-500 literig.
Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max.150 liter.
• Vödörméret: 12 liter.
• Teljesítmény: 21 W
• Pumpa emelési magasság: max. 1,8 méter
• Szűrőcső átmérő: 15,2 mm
• Méret h/sz/m: 26/25/50 (cm)
• Garancia: 3év

Ez teljes mértékben fedi a valóságot, ha sűrű a növényzet egy Koralia vízforgató még kellhet hozzá!

Én 140 litert szűrök vele,+ Koralia- nálam bevált.
 
Sziasztok!

Kb. 3 hete vagyok tulajdonosa egy EX 700-asnak. Jelenleg a gyári töltetet használom, amivel egyelőre meg vagyok elégedve. Végigolvastam ezt a topicot és meglepődtem, hogy sokan kicseréltétek a gyári szűrőanyagokat különféle összeállításban. Mivel én csak most ismerkedem a külső szűrők rejtelmeivel (idáig egy Juwel belső szűrőm volt), így pl. azt sem tudtam, hogy mik azok a kerámia szűrők és hasonló termékek. Pl. azt hittem idáig, hogy amit adtak bele kerámia szűrőt, az ugyanolyan, mint pl. a Siporax, de kiderült, hogy más.
Sokan a Siporaxra esküdnek, de a többség a Eheim substrat pro-ra, meg hasonló termékekre. (még tanulnom kell a neveket)
Namármost az lenne a kérdésem, hogy van-e valamilyen bevált sorrend a bevált anyagok között, mert elég sok különböző vélemény van. Abba szinte mindenki egyetért, hogy a gyári műanyag golyókat ki kell dobni, mert nem sok haszna van.
A többség vélemény szerint a legjobb sorrend a következő alulról felfelé:
- gyári kerámia
- Eheim substrat pro (vagy Siporax)
- Gyári szivacs vagy ide is Eheim substrat pro
- aktív szén és perlon vatta lap.
Szerintetek térjek át erre és ha igen, akkor mikor?
Mennyi ideig maradjon a gyári összeállítás?
Mi az, amire érdemes odafigyelnem?

Bocs a sok kérdésért, de szeretném, ha hosszú életű lenne a szűrő is, meg az akvárium is a bent lakókkal.
Amúgy az aksiba közepes mennyiségű növény és hal van.

Előre is kösz a válaszokat: DarlaX
 
DarlaX said:
Sziasztok!

Kb. 3 hete vagyok tulajdonosa egy EX 700-asnak. Jelenleg a gyári töltetet használom, amivel egyelőre meg vagyok elégedve. Végigolvastam ezt a topicot és meglepődtem, hogy sokan kicseréltétek a gyári szűrőanyagokat különféle összeállításban. Mivel én csak most ismerkedem a külső szűrők rejtelmeivel (idáig egy Juwel belső szűrőm volt), így pl. azt sem tudtam, hogy mik azok a kerámia szűrők és hasonló termékek. Pl. azt hittem idáig, hogy amit adtak bele kerámia szűrőt, az ugyanolyan, mint pl. a Siporax, de kiderült, hogy más.
Sokan a Siporaxra esküdnek, de a többség a Eheim substrat pro-ra, meg hasonló termékekre. (még tanulnom kell a neveket)
Namármost az lenne a kérdésem, hogy van-e valamilyen bevált sorrend a bevált anyagok között, mert elég sok különböző vélemény van. Abba szinte mindenki egyetért, hogy a gyári műanyag golyókat ki kell dobni, mert nem sok haszna van.
A többség vélemény szerint a legjobb sorrend a következő alulról felfelé:
- gyári kerámia
- Eheim substrat pro (vagy Siporax)
- Gyári szivacs vagy ide is Eheim substrat pro
- aktív szén és perlon vatta lap.
Szerintetek térjek át erre és ha igen, akkor mikor?
Mennyi ideig maradjon a gyári összeállítás?
Mi az, amire érdemes odafigyelnem?

Bocs a sok kérdésért, de szeretném, ha hosszú életű lenne a szűrő is, meg az akvárium is a bent lakókkal.
Amúgy az aksiba közepes mennyiségű növény és hal van.

Előre is kösz a válaszokat: DarlaX

Szia!

Akármikor cserélheted a szűrőközeget, de jobb előbb mint később. A fenti sorrend jó, de minél több a bio szűrőanyag annál jobb. Alulra siporaxot is tehetsz a gyári kerámia helyett, aztán Eheim Substrat, vagy ADA Bio Rio, Seaghem Matrix, amit megengedhetsz magadnak, aztán mehet a perlon a legtetejére. Ha bizonytalan vagy a szűrőanyagokkal kapcsolatban , szaladj végig a "szűrőanyagok mikroszkóp alatt(12) " topicon, hasznos és alapos összeállítás.
Egy dologra kell odafigyelned, ne tömd tele a kosarakat, csak lazán töltsd meg, így nem fogja vissza a szűrődet. Esetleg a gumitömítéseket ápolhatod, Eheim tisztító-kenő spay-vel, ez segít megelőzni a gumialkatrészek elöregedését, szivárgását, és könnyebben szerelhető.

Sok sikert az új szűrőhöz, hálás darab meglátod, jó választás volt :thumbup: !

Üdv:w-rig!
 
Köszönöm.
Folyamatosan olvasom a fórumot, rengeteg hasznos dolgot meg lehet tanulni. Holnap elolvasom az általad említett topicot is és utána döntök a szűrőanyagok beszerzéséről. Persze az ár is számít.... Ha másképp nem, akkor apránként beszerzem és egyszerre cserélem. :)
 
DarlaX said:
Köszönöm.
Folyamatosan olvasom a fórumot, rengeteg hasznos dolgot meg lehet tanulni. Holnap elolvasom az általad említett topicot is és utána döntök a szűrőanyagok beszerzéséről. Persze az ár is számít.... Ha másképp nem, akkor apránként beszerzem és egyszerre cserélem. :)


Hát igen hatalmas a tudásanyag, mindenre választ kaphatsz itt a fórumon, érdemes bogarászni a topicokat!

"Ha másképp nem, akkor apránként beszerzem és egyszerre cserélem. :)[/quote]" ezt örömmel olvasom, pozitív gondolkodásmód :thumbup: , minőségi dolgokra álltalában egyszer kell beruházni, de búsásan megtérül hosszútávon és sok bosszúságtól is megkímél, az olcsó a drága!


Sok sikert, remélem nemsokára látjuk az akidat a naplóban!

Üdv:w-rig!
 
w-rig said:
Sok sikert, remélem nemsokára látjuk az akidat a naplóban!

Üdv:w-rig!

Köszi a biztatást, de az szerintem még arrébb van. Bár van 1-2 képem róla, de nekem szerintem sose lesz olyan, mint itt egyeseknek. Egyszerűen fantasztikusak!

Most még azt kell kiderítenem, hogy a szűrőmnek a tálcáira mennyi Siporax és egyéb bio szűrőanyag (amiket említettél) kell, mert azért nem akarok feleslegesen több liternyit venni. Lehet, hogy 1-1 liter elég tálcánként, de azért utánanézek.
 
DarlaX said:
Bár van 1-2 képem róla, de nekem szerintem sose lesz olyan, mint itt egyeseknek. Egyszerűen fantasztikusak!

Ne legyél ilyen kishitű.Mi is így kezdtük,de sok kitartással sikerre vittük a dolgot.Ha nem raksz fel képet,nem tudunk segíteni.
Teratec 1200-as szűrő nagyobb akváriumot feltételez. :)
 
Back
Oldal tetejére