• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Sziasztok!

Mit gondoltok 42l-es iwagumiba a Tetratec Ex hányas szériáját tegyem? Tudom, túlszűrt akvárium nem létezik, de nem szeretném a lebegő talaj effektust előállítani :). + a garnélák sem komálják a túl nagy áramlást. Viszont egy kis mozgástér nem ártana... Szóval a beszerelhető legnagyobb teljesítmény érdekelne. :)

Köszi
Lullus
 
Én személy szerint a 700-ast választanám, az nettó 350lph-t tud, ami még mindig nincs óránkénti 10x-es megforgatás. Beférne oda egyébként az ex1200 is (belive me, nem túl sok). De akkor árban már ott vagy, hogy beleférne egy Eheim is...

Szűrőválasztási segédlet itt
 
Lullus said:
Sziasztok!

Mit gondoltok 42l-es iwagumiba a Tetratec Ex hányas szériáját tegyem? Tudom, túlszűrt akvárium nem létezik, de nem szeretném a lebegő talaj effektust előállítani :). + a garnélák sem komálják a túl nagy áramlást. Viszont egy kis mozgástér nem ártana... Szóval a beszerelhető legnagyobb teljesítmény érdekelne. :)

Köszi
Lullus
Tetra Ex 1200 tuti megfelel, nálam az Eheim család 2071-ese szolgálja ki az akimat (előtte JBLe 900).
 
Háááát, nekem úgy tűnik, hogy a "túlszűrt akvárium nincs" nevében, előbb-utóbb a nano akik is Fluval fx5-el (3500 l/h) lesznek szűrve. :lol:

Üdv: tipegő
 
Kéne egy két infó erről a szűrőről!

Előre is köszi a segítséget!

A szűrő leírásában azt olvastam hogy ex 1200-as csőátmérője 15,2cm.
Ez azt jelenti hogy nem használható 16/22- es szabvány csővel csak a hozzá adott tetra-val?!? Vagy ez elhanyagolható külömbség?
Ha üveg cuccokban gondolkodok milyen átmérőjű kell hozzá?
 
talachi said:
Kéne egy két infó erről a szűrőről!

Előre is köszi a segítséget!

A szűrő leírásában azt olvastam hogy ex 1200-as csőátmérője 15,2cm.
Ez azt jelenti hogy nem használható 16/22- es szabvány csővel csak a hozzá adott tetra-val?!? Vagy ez elhanyagolható külömbség?
Ha üveg cuccokban gondolkodok milyen átmérőjű kell hozzá?

Szerintem simán jó lesz hozzá a 16/22 és akkor a 17-es üvegre rámegy (legalább szoros lesz)
 
talachi said:
A szűrő leírásában azt olvastam hogy ex 1200-as csőátmérője 15,2cm.
Ez azt jelenti hogy nem használható 16/22- es szabvány csővel csak a hozzá adott tetra-val?!? Vagy ez elhanyagolható külömbség?
Elhanyagolható a különbség. Jó lesz, "szabvány".
 
üveggel pedig simán spórolhatsz is. a 13-as lily simán elég erre a teljesítményre. csak kell egy szűkítő.
 
Lehet hogy hülyeséget kérdezek de ha a kimenő ág csapjával fojtom (túl erős az áramlás) a szűrőt, hosszú távon nem lesz baja?
 
Szia!

Ehhez nem értek, de éppen a mai napon cseréltem egy ismerősöméknél az EX-400-ban a szűrőanyagokat. Gyáriak ki, és rettenet mód megtömtem Substrat Pro-val, meg Seachem Purigennel. Az eredmény az lett, hogy annyira lefojtotta a szűrőt, hogy alig volt áramlás. Szednem kellett ki belőlük. Talán ez is jó megoldás lehet.
Nekem EX1200 van a 160 literesben, oldalfalra rakott két tag gyári esőztetővel. Nálam egy kicsit kevés volt az áramlás, így fúrtam még egy pár kis lyukat az esőztetőre. Így már a túlsó oldalon is csak úgy lobog a bolbitis.
Üdv: Tipegő
 
Szerintem ne keverjük össze az EX400-at az EX1200-zal. ;)

Ha nagyon betömöríted a szûrôanyagot - pláne a nem szabályos alakúakat, az bizony nagyon visssa tudja fogni a szûrôt, különösen ha az kis emelési magassággal bír (pontosabban alacsony nyomású).

A gyári esôztetôk általában szintén eléggé lefolytják a szûrôt. Nem Tetrám van, de konkrétan sivít rajta kifelé a víz. Hogy elérd a 16-os csô keresztmetszetét, legalább 81db 2-es átmérôjû lukat kéne ráraknod - és ez még mindig folytana rajta az örvénykeltés miatt.
 
Hááát, talán mégsem kevertem össze a kettőt. Az egyik egy nagy böszme vödör, a másik meg kis böszme vödör. :lol: Csupán jeleztem, hogy a kis szűrőt a sok szűrőanyaggal sikeresen annyira lefojtottam, hogy egészen minimális, gyakorlatilag elégtelen volt az áramlás. Úgy vélem ez talachi kollégánál nagyban is működhet. Szerintem ezzel a két módszerrel nagyon jól lehet jól áramlást növelni vagy csökkenteni.
Üdv: Tipegő
 
Nekem az EX1200-nal valamivel nagyobb JBL e1501-es szûrôm teljesítménye, csúnyán megtömve - konkrétan többszöri igazgatásra sikerült csak lecsukni - 5%-ot esett az üres állapothoz képest. Az EX400 a gyári adarai szerint nagyon "csíra", már attól elmegy az életkedve, ha csúnyán ránézel. Gyanítom, hogy az EX1200-at jóval kevésbé hatja meg a tömörödés, mint a legkisebb tesót.
 
Így már értem. Ha Te ezt tapasztaltad a nagynál lehet, hogy tényleg csak kicsiben működik. Kíváncsi lennék Nigro vagy Viktor ilyen jellegű tapasztalataira. Remélem talachi kolléga is beszámol majd, hogy hogyan csökkentett áramlást.
Üdv: tipegő
 
Nem vagyok egy régi felhasználója az EX1200-asnak,amikor beüzemeltem akkor így nézett ki a tálcák sorrendje: alul gyári kerámia gyűrű,utána két tálcában Eheim substrat pro,felül gyári szivacs két zacsi szén,majd perlon.Most a következőkép alakul a sorrend: alul gyári kerámia,substrat pro,felül Bio Rio kb 1,5l-nyi ,100-as Seachem Purigen-perlonnal.De túl nagy különbséget nem észlelek.Az esőztető az oldalfalra van rakva,és szépen átmozgatta-mozgatja a vizet,mindkét töltet variációval.Nekem ez a tapasztalatom vele,lassan 1,5 hónapja.
 
Én egy Eheim 2217-et cseréltem a Tetra 1200-ra. Először 4 liter Bio Rio + 2 liter Substrat Pro-val üzemelt, valamint egy AM1000 reaktort is hajtott.
A vízhozama ránézésre megegyezett a korábbi Eheimel, ami szerintem jónak mondható, hiszen az nem hajtott reaktort.
Most a Bio Rio-t áttettem egy másik szűrőbe és immáron 6 liter Substrat Pro-val ketyeg a Tetra 1200. Szemmel láthatóan nőtt kicsit a vízátfolyás. Persze nem drámai a különbség.

Más.
Tipego az EX 400-ba véletlenül nem vízszintesen raktad be a Purigent? Mert az iszonyatosan le tudja fogni az áramlást, mivel nagyon sűrű. Én pont ezért függőlegesen rakom szigorúan a szűrőkosár oldalának támasztva. A hatásfoka nem romlik, de az átfolyást így nem korlátozza.
 
Back
Oldal tetejére