• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új Aquario termék tapasztalatok

E-mailben kapott választ, volt is bent Dénes, reményeim szerint megoldódott :)
Igen, azóta is a skimmert álítgatom rajta, valóban nem egyszerű... :)
Nagyjából sikerült, nem mondom hogy tökéletes, de meguntam.

Egyébként víz alatt már sokkal jobban néz ki a cucc, de azért ha nagyon nézem látom a felületét, hogy ilyen. Minőségre én többet vártam ettől.

Az áramláson viszont javított, egy OASE Biomaster 850-en van, előtte 800 valamennyit mértem áramlásra (L/h) a gyári szettel és esőztetővel, most 910-920 L/h között van.
 
Beszereztem az aquario neoflow v2 skimmert. Mindenkinek ajánlom a v1 skimmer cseréjét. Szűrő fojtás nélkül megy és nem szörcsög, nem szív levegőt, pont úgy működik, mint ahogy egy skimmernek működnie kell. Kár, hogy nem az első verziót találták el ennyire. Sok negatív kritikát megspórolhattak volna. Szóval működik és jó, szinte azonnal be tudtam jóra állítani.
 
Beszereztem az aquario neoflow v2 skimmert. Mindenkinek ajánlom a v1 skimmer cseréjét. Szűrő fojtás nélkül megy és nem szörcsög, nem szív levegőt, pont úgy működik, mint ahogy egy skimmernek működnie kell. Kár, hogy nem az első verziót találták el ennyire. Sok negatív kritikát megspórolhattak volna. Szóval működik és jó, szinte azonnal be tudtam jóra állítani.
most így hogy fogom eladni a v1 skimmerem?? sörért valaki?? :D ja hogy én adjak mellé egy sört? :ROFLMAO:
 
Ezzel csak az a baj, hogy a doksi alapján nem csak a skimmeren változtattak, hanem a kifolyónak szánt csővön is, ami mélyebbre ér a vízben, hogy a skimmer rész is mélyebben tudjon lenni, és tudjon érvényesülni a hosszú felnyúlása.
Nekem a v1-nél még vágnom is kellett a rövidebbik skimmer csőből, mert túl magasra ért úgy is, hogy teljesen le volt nyomva a kifolyó cső ameddig engedte a perem.
 
Ezzel csak az a baj, hogy a doksi alapján nem csak a skimmeren változtattak, hanem a kifolyónak szánt csővön is, ami mélyebbre ér a vízben, hogy a skimmer rész is mélyebben tudjon lenni, és tudjon érvényesülni a hosszú felnyúlása.
Nekem a v1-nél még vágnom is kellett a rövidebbik skimmer csőből, mert túl magasra ért úgy is, hogy teljesen le volt nyomva a kifolyó cső ameddig engedte a perem.
A neoflow lehet hosszabb, de a skimmer kb ugyan akkora. Én a skimmerről írtam kritikát nem a neoflow premiumról.
 
A neoflow lehet hosszabb, de a skimmer kb ugyan akkora. Én a skimmerről írtam kritikát nem a neoflow premiumról.
Azt én értem, ettől függetlenül a v2 skimmer egyik előnyét, hogy nagyobb vízszint ingadozást tud elviselni, csak a v2-es kifolyócsővel tudod elérni, lásd a képen.
 

Attachments

  • ver.2_final.jpg
    ver.2_final.jpg
    35.8 KB · Megtekintések: 51
Azt én értem, ettől függetlenül a v2 skimmer egyik előnyét, hogy nagyobb vízszint ingadozást tud elviselni, csak a v2-es kifolyócsővel tudod elérni, lásd a képen.
Én két akváriumon üzemeltem be a régi csöveken, mind a kettőn baromi jól működik. Nagyobb a fej, nem tudja lerántani a flow.
 
Azt én értem, ettől függetlenül a v2 skimmer egyik előnyét, hogy nagyobb vízszint ingadozást tud elviselni, csak a v2-es kifolyócsővel tudod elérni, lásd a képen.
Vagy megfordítod és a rövidebbik ágra húzod a szűrőcsövet, a hosszabbikat meg olyanra vágod amilyenre szeretnéd
 
Igen, én is gondolkodtam sokat BF alatt, hogy lecseréljem-e csak a skimmert v2-re, de aztán arra jutottam, hogy minek költsek ennyi pénzt, egy adott vízszintnél úgy is jól működik, az alá úgy se fogom engedni mert tető van, és oda van csövezve az RO tartály szivattyúja az akva fölé, úgyh csak egy gombnyomás az utántöltés. :D Úgyhogy gyorsan elhesegettem a gondolatot, hogy még több pénzt költsek. :)
 
Azt én értem, ettől függetlenül a v2 skimmer egyik előnyét, hogy nagyobb vízszint ingadozást tud elviselni, csak a v2-es kifolyócsővel tudod elérni, lásd a képen.
ez egy kicsit fura, mert szerintem itt nem a cső hosszon van a hangsúly. a v1 prémiumhoz is kétféle csőhossz volt adva, hogy lejjebb tudd vinni a befolyó ágat. azzal az igazán a nagy probléma és a különbség a v1 és v2 között, hogy az úszó belső cső része hosszabb így messzebbre tud elemelkedni a fix cső végétől. remélem így érthető voltam. tehát a trükk és a megoldás részükről az, hogy a fix rész kerül lejjebb a vízszinthez képest és az úszó tud feljebb úszni mint a korábbinál.
amúgy a flow változásra ugyan úgy érzékeny szerintem, tehát ez csak a problémák felét oldotta meg.

Újabb tapasztalat amúgy van ha érdekel benneteket :) a pajzscsigák nem jó barátok. szeretnek rajta mászkálni és meg tudják akasztani az úszó mozgását. : (
 
Sziasztok,

Gondolkodtam rajta, hogy veszek egy Neo flow premium szettet. Viszont nem tudom eldönteni, hogy mennyire effektív ez a cucc. Jelenleg az eheim skimmert használom ami remekül működik co2 beoldással párosítva. Ezalatt azt értem, hogy szuperul egyensúlyban tartja a co2 és oxigén szintet az akvában anélkül, hogy direkt levegőt szívna. Kérdésem az volna, hogy a neo flow skimmer esetében ha nem állítom levegő beoldásra, csak szimplán skimmer funkción van, ez is eltudja látni ezt a feladatot?

Köszi 🙌
 
Back
Oldal tetejére