• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Nekem csak 700-as szűrőm van, de olyan topic nem volt, viszont az 1200-ashoz áll közelebb, mert ugyanannyi tálca van benne, azért írtam ide.
Az aksim csak 120 literes.
 
DarlaX said:
w-rig said:
Sok sikert, remélem nemsokára látjuk az akidat a naplóban!

Üdv:w-rig!

Köszi a biztatást, de az szerintem még arrébb van. Bár van 1-2 képem róla, de nekem szerintem sose lesz olyan, mint itt egyeseknek. Egyszerűen fantasztikusak!

Most még azt kell kiderítenem, hogy a szűrőmnek a tálcáira mennyi Siporax és egyéb bio szűrőanyag (amiket említettél) kell, mert azért nem akarok feleslegesen több liternyit venni. Lehet, hogy 1-1 liter elég tálcánként, de azért utánanézek.

Ez a legegyszerübb, vegyél ki egy tálcát, végy egy literes mérőedényt, tölts meg borsóval :lol: (ne nevess én is így csináltam)-majd öntsd bele az üres tálcába amennyi borsó lazán belefér annyi liter szűrőanyag/tálca kell. Ha számolni akarsz akkor kiszámolod a tálca térfogatát és megvan az eredmény. Mindíg felfelé kerekíts, ha marad 1-2 deci szűrőanyag nem baj, majd valamikor kellhet még.

Ja és bátran a naplózással!

Üdv:w-rig!
 
Igen, ezt a borsó mérést olvastam tegnap, nagyon tetszett! :clap:
Igazából majd egy kicsit később szeretném átalakítani az akit, mert tavasszal vagy nyár elején ki kellene már festeni és tapétázni a nappalit (az asszony már nagyon morog) és akkor akarom megcsinálni. Teljes talajcserét és miegymást szeretnék, mert a festés miatt úgyis ki akarom vinni a nappaliból az akit.
 
Mivel még nem olvastam el a teljes fórumot (ez hetekig fog tartani), felmerült bennem egy kérdés, hogy az itteni tagoknak nincs valahol valamilyen kedvezmény valamilyen szaküzletben? Pl. Green Aqua, stb. ? ;)
Növényekre, szűrőanyagokra és egyéb termékekre gondoltam.
 
DarlaX said:
Köszönöm.
Folyamatosan olvasom a fórumot, rengeteg hasznos dolgot meg lehet tanulni. Holnap elolvasom az általad említett topicot is és utána döntök a szűrőanyagok beszerzéséről. Persze az ár is számít.... Ha másképp nem, akkor apránként beszerzem és egyszerre cserélem. :)

Szûrôanyagot soha ne egyszerre cserélj, vagy takaríts.
 
LGA said:
Szûrôanyagot soha ne egyszerre cserélj, vagy takaríts.

A cserét majd valóban nem egyszerre terveztem, mert azt tudom, hogy a már megtelepedett baktériumok kellenek a jó szűréshez és ha egyszerre cserélném, akkor nem lenne az új szűrőanyagban baktérium.
Viszont az új, hogy egyszerre nem takaríthatom. Úgy hittem, hogy mehet az, amit a belső szűrőnél csináltam (igaz, ott csak 3 szivacs volt), hogy szűrő leállít, szétszed, majd a részlegesen leengedett vízben jól kimosni, majd vissza a szűrőbe, újraindít, majd az akvárium is újra feltöltve.
Akkor viszont hogy csináljam? Egyszerre csak 1 vagy 2 tálcát vegyek ki, mossam át, majd egy pár hét múlva a maradék kettőt?
 
DarlaX said:
LGA said:
Szûrôanyagot soha ne egyszerre cserélj, vagy takaríts.

A cserét majd valóban nem egyszerre terveztem, mert azt tudom, hogy a már megtelepedett baktériumok kellenek a jó szűréshez és ha egyszerre cserélném, akkor nem lenne az új szűrőanyagban baktérium.
Viszont az új, hogy egyszerre nem takaríthatom. Úgy hittem, hogy mehet az, amit a belső szűrőnél csináltam (igaz, ott csak 3 szivacs volt), hogy szűrő leállít, szétszed, majd a részlegesen leengedett vízben jól kimosni, majd vissza a szűrőbe, újraindít, majd az akvárium is újra feltöltve.
Akkor viszont hogy csináljam? Egyszerre csak 1 vagy 2 tálcát vegyek ki, mossam át, majd egy pár hét múlva a maradék kettőt?

Szia!
Feltehetően a sok tálcából valamelyikben előszűrő szivacs van, ami eleve gyakrabban koszolódik mint a biológiai anyagok. Ez nálam sincs másképp, vagyis én így csinálom:
1. alkalom: előszűrőt kicsavarom plusz a biológiai koszosabbik részét átlötykölöm. 3 tálcából ez a 2-t jelent, a 3. érintetlen marad.
2. alkalom: előszűrőt kicsavarom, majd a másik tálcát kilötykölöm.

Ilyen egyszerű, tarkítva azzal, hogy nagyon ritkán kell megtenni egy növényes akváriumban, hogy a biológiai részt takarítsuk. Jó ha évente szükséges 1x vagy 2x (megfelelő előszűréssel). De inkább figyeld a vízáramot, ha nem fog rajta, hagyhatod békén és csak a szivacsot takarítsd! (már ha nem bypassol a szűrő !!)
 
Köszönöm.
Nekem inkább halas aksim van és a továbbiakban is inkább azt preferálom, de szeretném megcsinálni, hogy a növények is szépek legyenek. Tavasszal akarok egy teljes átalakítást csinálni, aljzatcserével és egy új design-al. Most gyűjtöm innen a tapasztalatokat. Mint előrébb említettem, most lett csak külső szűröm és azzal is ismerkedek egyelőre. :)
 
DarlaX said:
Köszönöm.
Nekem inkább halas aksim van és a továbbiakban is inkább azt preferálom, de szeretném megcsinálni, hogy a növények is szépek legyenek. Tavasszal akarok egy teljes átalakítást csinálni, aljzatcserével és egy új design-al. Most gyűjtöm innen a tapasztalatokat. Mint előrébb említettem, most lett csak külső szűröm és azzal is ismerkedek egyelőre. :)

Halasnál is nagyjából ez a kép, csak gyakoribb szűrőtisztítással. Tisztességes előszűréssel a biológiait ott se nagyon kell megpiszkálni, persze ha nem hagyod nagyon elpiszkolódni a szivacsot :)! A külső szűrő már egy egész más világ, 1-2 hónap múlva már nem is érted majd, hogy hogy nem ezzel kezdted az egészet ;) .
És igen, a talaj nagyon fontos, gondosan válassz! Igen jó irányba tapogatózol!
 
katonajanos said:
Halasnál is nagyjából ez a kép, csak gyakoribb szűrőtisztítással. Tisztességes előszűréssel a biológiait ott se nagyon kell megpiszkálni, persze ha nem hagyod nagyon elpiszkolódni a szivacsot :)! A külső szűrő már egy egész más világ, 1-2 hónap múlva már nem is érted majd, hogy hogy nem ezzel kezdted az egészet ;) .
És igen, a talaj nagyon fontos, gondosan válassz! Igen jó irányba tapogatózol!

Azért kezdtem belső szűrővel, mert ez volt a készletben.
Így viszont most el vagyok ájulva, hogy ilyen tiszta víz is létezik az aksiban. :)

A talajjal még nem igazán jutottam dűlőre (olvasok ezerrel), hogy mi is kéne nekem. Amiket idáig kijegyzeteltem, a következők:
Sera Floredepot
JBL Manado
Akadama

Valamelyikből szeretnék csinálni alulra egy réteget és a tetejére raknék egy homokszerű réteget. Jelenleg is ilyen van az aksiban. Anno vettem egy 50 kg-os zsákkal (ez volt a legkisebb kiszerelés, mert ezt ajánlották más halas fórumon. Ez igazából olyan homok, amit öntőformákhoz használnak), és még van belőle bőven.
Természetesen a vasfák és kövek visszamennek, csak még kapnak egy pár kiegészítést.
A jelenlegi halaim közt van egy Botica pár, akik már szépen megnőttek (kb. 15 cm), ők viszont néha szeretik kicsit átrendezni a talajt. A páncélosharcsáim kevésbé vehemensek. A többi az mind labirint típusú hal, ők nem sok vizet zavarnak a talajnál.
Szóval majd csak kialakul valami. Az egész project tavasszal fog indulni, de addig a világítást fogom lecserélni. Tegnap meg is vettem hozzá a cuccokat.
 
A három talaj amit felírtál mind különböző a Sera egy táptalaj ami legalulra megy 2-2,5cm rétegben, majd rá például a Manado vagy az Akadama. A homokot ne szórd rá, mert akkor nincs értelme az agyagos talajnak. A Sera táptalaj helyett pedig ajánlanám A JBl Aquabasis+-t vagy a Tropicát. ;) Meg össze fog keveredni a homok és az agyagos talaj, akkor pedig feleslegesen költöttél jobb minőségű talajra és csúnya is lesz.
 
Köszi, akkor át kell gondolnom egy kicsit a koncepciót. :)
Én egyelőre nem az akva kertészetet szeretném csinálni, mert az nagyobb anyagi befektetéssel jár, én csak azt szeretném majd elérni, hogy a beültetett növények szépen növekedjenek, de azért az akvárium is szépen nézzen majd ki.
 
Sziasztok! Végre megérkezett az EX1200 szűrőm. A következőkkel tervezem a feltöltést: mechanikai szűrésnek marad az eredeti kerámiagyűrű, fölé Siperax, afölé Biorio, majd legvégül egy kis Seachem Purigen. Mi a véleményetek erről az összeállításról? Majd ha eljutok az akvárium indításáig, érdemes lesz-e az első hetekben a Seachem Purigen helyett aktív szenet betennem?
Megmértem a kosarak paramétereit, majd összeszoroztam és kijött, hogy kb. 1,8 literes űrtartalmúak. Persze talán vízből 2 litert is biztosan bele lehetne tölteni a szűrőkosarakba, ha alul nem folyna ki... ;) A kérdésem az, hogy érdemes-e a kosarakat fullra feltölteni a szűrőanyagokkal, vagy szükséges hagyni egy kis "vízteret" a kosarak között, hogy megfelelő legyen az áramlás?
 
Norbert said:
Sziasztok! Végre megérkezett az EX1200 szűrőm. A következőkkel tervezem a feltöltést: mechanikai szűrésnek marad az eredeti kerámiagyűrű, fölé Siperax, afölé Biorio, majd legvégül egy kis Seachem Purigen. Mi a véleményetek erről az összeállításról? Majd ha eljutok az akvárium indításáig, érdemes lesz-e az első hetekben a Seachem Purigen helyett aktív szenet betennem?
Megmértem a kosarak paramétereit, majd összeszoroztam és kijött, hogy kb. 1,8 literes űrtartalmúak. Persze talán vízből 2 litert is biztosan bele lehetne tölteni a szűrőkosarakba, ha alul nem folyna ki... ;) A kérdésem az, hogy érdemes-e a kosarakat fullra feltölteni a szűrőanyagokkal, vagy szükséges hagyni egy kis "vízteret" a kosarak között, hogy megfelelő legyen az áramlás?


Szia!

Jó az összeállítás, a kosarakat csak lazán töltsd meg, de mehet tele.

üdv:w-rig
 
Norbert said:
Sziasztok! Végre megérkezett az EX1200 szűrőm. A következőkkel tervezem a feltöltést: mechanikai szűrésnek marad az eredeti kerámiagyűrű, fölé Siperax, afölé Biorio, majd legvégül egy kis Seachem Purigen. Mi a véleményetek erről az összeállításról? Majd ha eljutok az akvárium indításáig, érdemes lesz-e az első hetekben a Seachem Purigen helyett aktív szenet betennem?
Megmértem a kosarak paramétereit, majd összeszoroztam és kijött, hogy kb. 1,8 literes űrtartalmúak. Persze talán vízből 2 litert is biztosan bele lehetne tölteni a szűrőkosarakba, ha alul nem folyna ki... ;) A kérdésem az, hogy érdemes-e a kosarakat fullra feltölteni a szűrőanyagokkal, vagy szükséges hagyni egy kis "vízteret" a kosarak között, hogy megfelelő legyen az áramlás?

Kicsit több mint 2 liter szűrőanyag fér egy kosárba, de tényleg ne tömd meg, csak lazán. Esetleg rázd meg kicsit a kosarat víz alatt.
Elvileg a Seachem Purigen elég, nem kell az aktívszén.
 
Induláskor nem árt egy-két hétig, kiszedi a sok vegyszert, ami esetleg a gyártáskor benn maradt.
 
LGA said:
Induláskor nem árt egy-két hétig, kiszedi a sok vegyszert, ami esetleg a gyártáskor benn maradt.

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is így gondolom. Véleményem szerint az aktív szén egy "rövidtávú", viszont annál hatásosabb kémiai szűrőanyag, míg a Seachem Purigen is lényegében kémiai szűrést végez, viszont azt hosszú távon, a háttérben, alig "észrevehetően". Ezért gondoltam, hogy indításkor nagyobb szükség van az aktív szénre, míg egy beállt akváriumnál már elég a Seachem Purigen is a kristálytiszta vízhez.
 
Ebből a Purigenből mekkorát kell betenni? Van ugye többféle kiszerelés. A legkisebb 100 ml-es.
Elég az? Mekkora aksihoz kellenek a nagyobbak?
Olvastam, hogy egy idő után ki kell mosni, vagyis regenerálni kell valamilyen folyadékban.
Mi ez a folyadék, mert a GA oldalán erről nem találtam infót.
 
A Tetratec szűrőkhöz lehet kapni gyári perlon vattát Filterwool néven. Ebben azt hiszem 2 db van kb. 750.-Ft-ért.
Az Eheim-hez meg Eheim EhfiSynth perlonvatta - mechanikai szűrőanyag - 1 liter vagy 2 literes kiszerelésben.
Ezt hogyan kell használni? Ez olyasmi állagú és kiszerelésű, mint mondjuk egy csomag háztartási vatta és csak tépni kell belőle, majd szétteríteni?
1 liter mennyire elég? Hány "terítést" tudok belőle csinálni? Ez gazdaságosabb, mintha a Tetra gyári Filterwool-ját veszem meg?
Melyik a jobb?

Bocs a sok kérdésért, de így tanulok...
 
DarlaX said:
Ebből a Purigenből mekkorát kell betenni? Van ugye többféle kiszerelés. A legkisebb 100 ml-es.
Elég az? Mekkora aksihoz kellenek a nagyobbak?
Olvastam, hogy egy idő után ki kell mosni, vagyis regenerálni kell valamilyen folyadékban.
Mi ez a folyadék, mert a GA oldalán erről nem találtam infót.

http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen ... 100ml.html

Termék leírásban alul megtalálod a regenerálási infót. Gyári ajánlás 100ml/400 liter ha jól rémlik. A GA ajánlás 100ml/100L.
 
Back
Oldal tetejére