• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új Aquario termék tapasztalatok

Hogy egy helyen is meglegyen, belinkelem is a másik topicba írt bejegyzésem a teljes neo flow szettről.

Ezért kérdeztem. Ez csak nevében lily. Tulajdonképpen nem sok köze van hozzá, csak a forma hasonlít. Amiben más, az az, hogy a közepén van egy átlátszó pöcök, ami meggátolja, hogy a víz középen távozzon és oldalra terelve az áramlást, jelentősen lelassítja azt. Ha van előtte egy csőbe épített co2 diffúzor, az még jobban lefogja az áramlást. Én betettem még egy aquario skimmert is középre, ami egy kicsit megint csak csökkent a flow-n. Soknak tűnhet elsőre a teljes szett megvásárlása, de tulajdonképpen nem az. Én (és szerintem mindenki más is) a legnagyobb gondosság ellenére is rendszeresen törtem üveg be/kifolyókat. Amióta neo flowt használok 3 akváriumomon is, nem kell attól félnem, hogy eltöröm őket és esetlegesen közben magamnak is súlyos sérüléseket szerzek. Ráadásul nem kell olyan sűrűn sem szétkapnom a csövezést, mert levehetőek az előtétek és egy ada spring washert bedugva ki tudom tisztítani az akril csöveket. Az utolsó bónusz, hogy olyan finoman porlaszt a neo mixer, hogy szinte tökéletes a beoldás. Annyira apró buborékokat csinál, hogy a bubiszámlálón kell néznem, hogy megy-e a co2.
 
Hogy egy helyen is meglegyen, belinkelem is a másik topicba írt bejegyzésem a teljes neo flow szettről.
Ha csak az eredeti üveg lily-t szeretném erre a spéci lily-vel cserélni, milyen technikai megoldással a legegyszerűbb /esetleg reliever-t/? A jelenlegi külső szűrő elég nagy vihart csinál a 30-as kockában…
 
Ha csak az eredeti üveg lily-t szeretném erre a spéci lily-vel cserélni, milyen technikai megoldással a legegyszerűbb /esetleg reliever-t/? A jelenlegi külső szűrő elég nagy vihart csinál a 30-as kockában…
Gondolom a zöld gyári műanyagokra tennéd. Sajna nem tudom hogy milyen méretűek és hogy passzolnának rá. Nem akarom más farkával verni a csalánt, mert nem olcsó a dolog, de szerintem az átlátszó akril az szebb, meg minden pozitívum amit fennt írtam. javaslom hogy menj el pl. greenaquaba és nézz egyet meg működés közben. Ha szerencséd van és van teljes szett felszerelve, esetleg az egyes előtéteket ideiglenesen leszedve pontosan meg tudod nézni, hogy mi mennyit fog.
 
A neoflow szettet nektek nem eszi meg a biológia? Most megpucoltam (nem csiszolóvászonnal) és matt lett. Egyszer már tisztítottam, akkor még fényes volt.
Lehet, hogy nem a biológia, hanem a co2 vagy a növénytáp eszi meg.
A diffúzorom szára is fogyásnak indult. Ha jól emlékszem két vagy három tized ment le az átmérőből. De érdekes, hogy csak a szára. A fej rész még mindíg fényes.

IMG_20221127_190925.jpg
 
A neoflow szettet nektek nem eszi meg a biológia? Most megpucoltam (nem csiszolóvászonnal) és matt lett. Egyszer már tisztítottam, akkor még fényes volt.
Lehet, hogy nem a biológia, hanem a co2 vagy a növénytáp eszi meg.
A diffúzorom szára is fogyásnak indult. Ha jól emlékszem két vagy három tized ment le az átmérőből. De érdekes, hogy csak a szára. A fej rész még mindíg fényes.

View attachment 176662
Nekem ilyet még nem csinált. 🙂
 
A neoflow szettet nektek nem eszi meg a biológia?

Nem lehet, hogy sokáig volt tisztítófolyadékban?
Az üvegnél ez nem annyira problémás, bár idővel azt is megmarja emlékeim szerint, de itt valószínűleg pl egy teljes éjszakás tömény oldatos áztatás maradandóbb lehet.
 
Nem, mivel csak a víz alatti részek mattultak meg. Elsőnek csak sima csapvíz, rongy és kefe segítségével tisztítottam. Mivel már ekkor matt volt és maradt rajta némi alga, pár percig áztattam enyhén hypós vízben.
A másik szett co2 és tápmentes akváriumban van. Nemrég pucoltam az úszót és a fejet. Az még fényes, de fiatalabb darab. Kíváncsi vagyok meddig bírja. Én vízkémiára gyanakszom.
Itt egy fotó.
 
A neoflow szettet nektek nem eszi meg a biológia? Most megpucoltam (nem csiszolóvászonnal) és matt lett. Egyszer már tisztítottam, akkor még fényes volt.
Lehet, hogy nem a biológia, hanem a co2 vagy a növénytáp eszi meg.
A diffúzorom szára is fogyásnak indult. Ha jól emlékszem két vagy három tized ment le az átmérőből. De érdekes, hogy csak a szára. A fej rész még mindíg fényes.
Nekem pedig a fél éves neo skimmerem fix csöve lötyög már egy ideje a lyukjában, ahova elvileg be kellene szorulnia.
A szívás erősségét (a cső ferde végének szögét és belógását) kb. csak szerencsével lehet már beállítani, jelenleg is 'jóvanazúgy állásban van.
Már gondolkodtam rajta hogy egy cellux darabbal stb meg kellene vastagítanom valahogy.
Akkor csak nem egyedi eset.
Tisztító folyadékot, ráspolyt, kisflexet nem használtam, mindig papírtörlővel vagy szivaccsal töröltem át mert simán lejött róla egyből minden. Meg eleve a belseje szokott kicsit algás lenni, kívül kb semmi.
 
Én 2 éve vettem egy Aquario NEO Special Type Curved akril CO2 diffúzor - nagy diffúzort. Kibontottam, majd a szekrényben felakasztva tároltam ezidáig, tehát sosem volt használva. A minap elővettem hogy beüzemeljem. A hajlított rész össze volt záródva, ahogy a fotón is van. Finoman szétnyitottam, hogy ráhúzzam a CO2 csövet, erre eltört a kanyarban. "Mindegy", gondoltam, rakok rá üveg U-csövet, ahogy a többinél is van. Levágtam az akril szárból, beüzemeltem, mint a nem-hajlítottakat szoktam. Ráengedtem a CO2-t és ahogy a nyomás elérte a diffúzort, egyből lelökte a kerámiát. Szuper! Szóval lehet hogy megpróbálom majd megragasztani, de az is lehet hogy kivágom a kukába.
Van több "hagyományos" Aquario diffúzorom is, mindegyik évek óta üzemel stabilan, nem tudom hogy ez egy selejtes gyártmány lehetett-e, vagy megártott neki a hosszú kihasználatlanság, de mindenesetre az utóbbit elég valószínűtlennek tartom.
 

Attachments

  • 999061.jpg
    999061.jpg
    23.4 KB · Megtekintések: 9
Sziasztok!
Szeretnék venni Neo Flow-ot skimmerrel a szűrőm tetra ex 1500 plus 22/28-as cső mérettel.Ehhez a szűrőhöz tudnátok nekem ajánlani ami jó lenne?
 
Back
Oldal tetejére